Karadeniz Pet

Acil!!!(Ard Arda defalarca hapşırma/öksürme)

• Konbuyu başlatan erkan yıldız
  • Başlangıç tarihi
E

erkan yıldız

Guest
arkadaşlar lütfen bana bir tedavi yolu söyleyin benim 9 yıllık kuşum bundan 2 ay önce arka arkaya defalarca hapşırıp öksürdü ve burun deliklerinden su çıkıyordu. 2 aydır bu böyle devam ediyor ama çok ender yapıyor bunu yani haftada 1 falan. daha sonra evde bir kuşum daha var yavru 3 aylık oda bugün aynı şeyi yapmaya başladı defalarca hapşırıyorlar ard arda yani ve bu yaklaşık 20/25 saniye gibi uzun bir süre olabiliyor. lütfen yardım edin ağır grip vakalarında neler yapıyorsunuz. ?

şu evde yapılan besleyici mamalardan yapıp bağışıklık sistemini güçlendirebilirsin diye düşündüm

tarım ilacı veya veteriner ilacı satan yerlerden baytril alın 3 gün süre ile ağzına 2 damla damlatın 3 günden sonra suluğuna vitamin koyup 5 gün üst üste vitaminli su verin

üşütmüş de olabilir kapı cam yakınlarında bırakmayın kafesi.geçmiş olsun vitamın ve mama verin.

tarım ilacı veya veteriner ilacı satan yerlerden baytril alın 3 gün süre ile ağzına 2 damla damlatın 3 günden sonra suluğuna vitamin koyup 5 gün üst üste vitaminli su verin

kuşun ağzına ilaç damlatamıyorum kıyamıyorum ele almaya. kuşum marolu çok seviyor baytril adlı ilacı marolun üstüne döksem kuşda onu o şekilde yese olurmu ?

olmaz ilacın etkili olabilmesi için ağzına direk damlatman gerekli sen şuan ele almaya kıyamıyorum diyosun ama önlemini almazsan hastalık senin kuşa kıyacak ve kuş artık olmayacak bu arada kuşun üşütmüş kuşu cereyanda falan bırakma

kuşu sıcak tut. bir arkadaş da yukarıda demiş ev ortamı çok tozlu ise ondan da olabilir..

Geri