petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil!!!(Ard Arda defalarca hapşırma/öksürme)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve erkan yıldız tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. erkan yıldız

arkadaşlar lütfen bana bir tedavi yolu söyleyin benim 9 yıllık kuşum bundan 2 ay önce arka arkaya defalarca hapşırıp öksürdü ve burun deliklerinden su çıkıyordu. 2 aydır bu böyle devam ediyor ama çok ender yapıyor bunu yani haftada 1 falan. daha sonra evde bir kuşum daha var yavru 3 aylık oda bugün aynı şeyi yapmaya başladı defalarca hapşırıyorlar ard arda yani ve bu yaklaşık 20/25 saniye gibi uzun bir süre olabiliyor. lütfen yardım edin ağır grip vakalarında neler yapıyorsunuz. ?

2. Efsun Çağlayan

şu evde yapılan besleyici mamalardan yapıp bağışıklık sistemini güçlendirebilirsin diye düşündüm

3. Gökhan YILDIZ

tarım ilacı veya veteriner ilacı satan yerlerden baytril alın 3 gün süre ile ağzına 2 damla damlatın 3 günden sonra suluğuna vitamin koyup 5 gün üst üste vitaminli su verin

4. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Ev ortamı tozlu mu ondan da olabilir.

5. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    üşütmüş de olabilir kapı cam yakınlarında bırakmayın kafesi.geçmiş olsun vitamın ve mama verin.

6. erkan yıldız

kuşun ağzına ilaç damlatamıyorum kıyamıyorum ele almaya. kuşum marolu çok seviyor baytril adlı ilacı marolun üstüne döksem kuşda onu o şekilde yese olurmu ?

7. Gökhan YILDIZ

olmaz ilacın etkili olabilmesi için ağzına direk damlatman gerekli sen şuan ele almaya kıyamıyorum diyosun ama önlemini almazsan hastalık senin kuşa kıyacak ve kuş artık olmayacak bu arada kuşun üşütmüş kuşu cereyanda falan bırakma

8. Mehmet ŞEKER

kuşu sıcak tut. bir arkadaş da yukarıda demiş ev ortamı çok tozlu ise ondan da olabilir..

Sayfayı Paylaş