Karadeniz Pet

Acil konuşturucu yem ??

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Arkadaşlar ilk defa tek olarak muhabbet kuşu besliyorum bu yüzden oldukça deneyimsiz sayılırım. Kuşun eğitim tamam hiç bir sıkıntı yok şimdi gevelemeye çalışıyor bazı kelimeleri diyorum ki konuşturucu yem alsam fayda sağlar mı? daha erken konuşturur mu acaba acaba o yemler ?? Bilgisi olan arkadaşların öneri ve fikirlerini alalım lütfen :)

http://i.hizliresim.com/eWPo32.jpg

Konusturucu yemlerin faydası yok demek istemiyorum (kullanmadım bilmiyorum) ancak; kuşa yakın ilgi göstermenizin çok büyük faydası olur bence... Benim de kuşum yeni konuşmaya başladı iki gün falan oldu. Her gün olmasa da iki günde bir mutlaka yarım saat ayırdım ona.

Konusturucu yemlerin faydası yok demek istemiyorum (kullanmadım bilmiyorum) ancak; kuşa yakın ilgi göstermenizin çok büyük faydası olur bence... Benim de kuşum yeni konuşmaya başladı iki gün falan oldu. Her gün olmasa da iki günde bir mutlaka yarım saat ayırdım ona.

kuşa gece gündüz ilgi gösteriyorum çocuk bakar gibi kuşa bakıyorum dersem yeridir. hatta bazı kelimeleri geveliyor gibi geliyor bana çok değişik sesler çıkarıyor bazen ev halkı kalabalık olduğu zaman. Bu arada sizin kuşunuz kaç aylık ?

Ben kullandım bi faydasını görmedim .. hepsiburada dan almıştım.

Konuşturucu yem diye birşey yoktur arkadaşlar o yemler sadece kuşun gereksinim sağladığı viteminli yemlerdir. Kuşu konuşturmak istiyorsanız kuşla ilgilenip size alışmasını sağlamalı ve sürekli onunla vakit geçirmelisiniz. ilk kelimedem sonrası gelecektir.

Acele yok önce kuşun güvenini kazanın.

Ben kullandım bi faydasını görmedim .. hepsiburada dan almıştım.

Alma mı diyorsun sende dostum ? peki kuşun şimdi konuşuyor mu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:32 -->-> Daha önceki mesaj 14:27 --

Konuşturucu yem diye birşey yoktur arkadaşlar o yemler sadece kuşun gereksinim sağladığı viteminli yemlerdir. Kuşu konuşturmak istiyorsanız kuşla ilgilenip size alışmasını sağlamalı ve sürekli onunla vakit geçirmelisiniz. ilk kelimedem sonrası gelecektir.

Acele yok önce kuşun güvenini kazanın.

paketlerin üzerinde konuşturucu yem yazısını petshopda gördüm birde arkadaşlara danışayım eğer kullanıp faydasını gören varsa alırım diye düşündüm ama anlattığınıza göre sıradan bir yem oda sanırım? ilgi ve güven konusunda hiç bir sıkıntımız yok şimdiye kadar kuş 3 aylık oldu konuşması gerekmiyor mu sizce de ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:34 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

2-2.5 aylık falan oldu benim kusum..

aldığımda 2 aylıkdı benim kuş 3 aylık oldu şimdi peki büyüdükçe konuşma yeteneğini kaybetmez değil mi çünkü henüz konuşamıyor.

alma kardeşim. kimsenin günahını almak istemem ama konuşturucu yem, 10 gün içinde kesin konuşturucu falan gibi söylemler genelde para tuzağı, biyolojik bir şey değil ki bu yesin de konuşmaya başlasın hayvan. IQ seviyesini falan arttırmıyor yani bu tarz şeyler, sadece vitamin takviyesi yapar.

anlattığın kadarıyla bu ilginlenmenle devam edersen kuşun çok rahat konuşur zaten, ama sana şöyle bir hatırlatma yapayım; kuşlar konuşmaz, taklit ederler . ne kadar çok uğraşır, ne kadar sıklıkla ilgilenirsen, süreci o kadar hızlandırırsın, başarılar

alma kardeşim. kimsenin günahını almak istemem ama konuşturucu yem, 10 gün içinde kesin konuşturucu falan gibi söylemler genelde para tuzağı, biyolojik bir şey değil ki bu yesin de konuşmaya başlasın hayvan. IQ seviyesini falan arttırmıyor yani bu tarz şeyler, sadece vitamin takviyesi yapar.

anlattığın kadarıyla bu ilginlenmenle devam edersen kuşun çok rahat konuşur zaten, ama sana şöyle bir hatırlatma yapayım; kuşlar konuşmaz, taklit ederler . ne kadar çok uğraşır, ne kadar sıklıkla ilgilenirsen, süreci o kadar hızlandırırsın, başarılar

eyvallah kardeşim önerilerinizi mutlaka dikkate alıcam ve ilgiye devam o zaman :)

Kuşum zaten 6-7 kelime söylüyordu kullandım değişen hiç bişey olmadı. bence alma içinde zaten yem var karışık .

Aynen konuşturucu yem diye bir şey yoktur, kuş sizin ilginiz çabaları sonucu ile konuşur, illa her şey konuşturmak değil, duygusal bir bağ kurarsanız, kendisi de size guvenmişse gerisi gelir. Her şey sevgi ile

konuşturucu yem ticari amaçli satilmaktadir sizin ilginiz sonuçunda konuşur kuş.;)

Konuşturucu yemleri bende gördüm ama yediği yemle konuşacağına inanmadığımdan almadım hiç.

Kuşum zaten 6-7 kelime söylüyordu kullandım değişen hiç bişey olmadı. bence alma içinde zaten yem var karışık .

çok sağol ya bilgilendirme için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

Aynen konuşturucu yem diye bir şey yoktur, kuş sizin ilginiz çabaları sonucu ile konuşur, illa her şey konuşturmak değil, duygusal bir bağ kurarsanız, kendisi de size guvenmişse gerisi gelir. Her şey sevgi ile

kuşla aramız süper mesela nerde olursam olayım evin içinde çağırdığım zaman sesime gelip omzuma konar gördüğü takdirde ondan yana sıkıntı yok ama gönül istiyor konuşsunda :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:16 -->-> Daha önceki mesaj 19:14 --

konuşturucu yem ticari amaçli satilmaktadir sizin ilginiz sonuçunda konuşur kuş.;)

o zaman bu oyunlara gelmeyip ilgiye son gaz devam :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 19:16 --

Konuşturucu yemleri bende gördüm ama yediği yemle konuşacağına inanmadığımdan almadım hiç.

banada pek mantıklı gelmedi aslında nasıl bi insan yemek yediği için konuşamıyorsa hayvanında konuşabileceğine ihtimal veremiyorum açıkçası ama genede bi sorup bilgi edineyim istedim tecrübeli arkadaşlardan yardımlarınız için teşekkür ederim :)

tamamen para tuzağı desek yeridir.. kuşu konuşturmak için günde 10 dakıkanı ayırıp konuşman bile yetiyo nerdeyse.. benim paşa şuanda 4 aylık 2,5 ayında konuşmaya başladı ve şuan net bi şekilde cicikuş aşkım ve babacım diyebiliyor..

Arkadaşlar konuşturucu yem diye bir şey yok.
Sizin ilginizle sizi taklit eder.
İlk defa konuşturacaksanız tek kelimeyle başlayın, sürekli değişik kelimeler söyliyerek kafasını karıştırmayın (cicikuş, maviş, babacık vb.) içinde c harfi bulunan kelimeleri daha kolay taklit ediyorlar.

kardeş bu yemler para tuzağı sadece ilgi sesini kayıt e ve pilgisayar sayesinde 30 dk uzat sonra m3 yap ve dinlet

Kuşunuzun konuşturucu yeme (ki böyle birşey yok) ihtiyacı yok onun sizin hoş sohbetinize ihtiyacı var.. İlgilenin sürekli sohbet edin onunla yeter

Geri