Karadeniz Pet

"acil ve önemli" yavru besleme hakkında

Doğu kan

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar, hint bülbüllerim 5 adet yumurta yaptı şuan 2 tanesi çıkmış durumda ve yavruların gözleri açık. sanıyorum ki anneleri beslemeyi bilmediği için sürekli olarak kafaları yukarı bakar şekilde sağa sola oynatıyolar. benim bu durumda ne yapmam gerekiyor ? sabahları yumurta sarısı ve beyazı koyuyorum. cici bebe biskivüsi ve havuç rendeleyip bunları karıştırıp vererek ek besin yaptım. onun dışında ıspanak marul biber kıvırcık elma muz portakal ne kadar meyve sebze varsa kafesine koydum. sadece yiyip tekrar yuvaya girerek yavrunun üzerine oturuyorlar ama beslediklerini görmedim. ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim

yavruları kuvvetlendirecek kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayacak yada çok sevdikleri ek olarak önereceğiniz başka besinler var mı ? kalamar kemiği var bu arada

arkadaşlar, mamayı 2-3 parça tırtıklayıp normal yemlerine abanıyolar. bugün dikkatlice yavrulara baktığımda birisinin kursağında 4-5 top normal yem gördüm. boğulmalarına sebep olabilir diye düşünüyorum yemliklerini kaldırsam mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:09 --

şimdi sizlere yine bir soru. ana ve baba yuvaya girmiyor gün içinde besleyip çıkıyolar. dün akşam ve bu akşam geceyi tünekte geçirdiler yavrular yuvada kendi başlarına duruyor. ne yapmak gerekir

Hiçbir şey yapma normal kursakta yem ve tunekte uyumalari

arkadaşlar yavrular büyüdü uçuyor anneyle baba da güzel besliyor. fakat baba agresif bir şekilde sürekli yavruların peşinden gidip gagalıyor tünekten aşağı düşürüp yerde bile rahat bırakmıyo. bunu neden yapar ?

Yavrular kaç günlük oldu, yem kırmaya başladıysa ayırıp başka kafese alın.

Son düzenleme:
Yavrular kaç günlük oldu, yem kırmaya başladıysa ayırıp başka kafese alın.

kaç günlük oldu net birşey söyleyemiyorum ama annenin boyunda varlar (gagaları siyah renk) yemliğe gelip didikliyolar ama yem kıramıyolar. sonra çığlık atıp anneyle babanın kendilerini beslemesini sağlıyolar. fakat arada babaları dengesizleşiyo işte bi iyi bi kötü. yem kırmaya başladıkları zaman ayırmak gerekir mi ? eğer gerekmezse evin içine kümes almayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Geri