Karadeniz Pet

Acil yardım muhabbet kuşum bitlendi

SAHLVCV

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün muhabbet kuşumun kafesinin üzerinde küçük bitler gördüm sanırım sprey bit ilaçları varmış size sormak istediğim soru bu bitler insana geçermi kuşu belirli bir süre evden uzak tutmak gerekir mi acil yardım rica ediyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerek yok parazıt ılacları war onlardan kullanabılırsın ve cok kasındıqında sıkabılırsın kusa hıc bır zarar vermez ben bıledaha dun sıktım o ılac tan :ddd:d:d

kuş bitlendi diye uçurmayı falan düşünmüyordun heralde?? 30cm uzaktan gözlerine ve burnuna gelmeyecek şekilde sık o ilaçlardan geçer bişey olmaz.

kafeste gordum dedigginize gore kafeside dezenfekkte edin yoksa ilaclarin bir faydasi olmaz

Evden uzak tutmak derken çocuğundan uzak tutmak tan bahsediyorum bu bitkiler ona geçebilir mi temas etmek sorun yaratırmı

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafesi ve malzemelerini kaynar su ile yıka kuşa da spreylerden sık. kanatlı hayvanların biti insana geçmez diye biliyorum.

veterinere gidin frontline sprey (damla deil) ensesine 1 kere az sıksın üzerindekileri döker. ama kafesi temizlemezseniz tekrar bitlenir. Bu spreyleri yaptıktan sonra 2 gün yıkamayın 4-6 saat ellemeyin kuşu

Ek olarak eğer ki bulabilirseniz okaliptüs yaprağı koyun kafese.. Hem yediği zaman faydalıdır hem de bit gelmez bulunduğu yere..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Geri