petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil yardım muhabbet kuşum bitlendi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve SAHLVCV tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. SAHLVCV

SAHLVCV New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bugün muhabbet kuşumun kafesinin üzerinde küçük bitler gördüm sanırım sprey bit ilaçları varmış size sormak istediğim soru bu bitler insana geçermi kuşu belirli bir süre evden uzak tutmak gerekir mi acil yardım rica ediyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. mavıs ve lımon

Gerek yok parazıt ılacları war onlardan kullanabılırsın ve cok kasındıqında sıkabılırsın kusa hıc bır zarar vermez ben bıledaha dun sıktım o ılac tan :ddd:d:d

3. Selahattin GÖKTAŞ

kuş bitlendi diye uçurmayı falan düşünmüyordun heralde?? 30cm uzaktan gözlerine ve burnuna gelmeyecek şekilde sık o ilaçlardan geçer bişey olmaz.

4. Buğra

Buğra Guest

kafeste gordum dedigginize gore kafeside dezenfekkte edin yoksa ilaclarin bir faydasi olmaz

5. SAHLVCV

SAHLVCV New Member

Beğenileri:
    0
    Evden uzak tutmak derken çocuğundan uzak tutmak tan bahsediyorum bu bitkiler ona geçebilir mi temas etmek sorun yaratırmı

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. İsmail BAL

kafesi ve malzemelerini kaynar su ile yıka kuşa da spreylerden sık. kanatlı hayvanların biti insana geçmez diye biliyorum.

7. Buğra

Buğra Guest

veterinere gidin frontline sprey (damla deil) ensesine 1 kere az sıksın üzerindekileri döker. ama kafesi temizlemezseniz tekrar bitlenir. Bu spreyleri yaptıktan sonra 2 gün yıkamayın 4-6 saat ellemeyin kuşu

8. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Ek olarak eğer ki bulabilirseniz okaliptüs yaprağı koyun kafese.. Hem yediği zaman faydalıdır hem de bit gelmez bulunduğu yere..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş