petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

acil yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve anita tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. anita
    Gizli

anita Guest

muhabbet kuşum sürekli kaşınıyor ve kabarıyor avisprey sürdüm geçmedi üstüne üstelik kanadını kanattı kaşımaktan acaba tüy dökümü olabilir mi yada parazit olabilirmi bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilirmi

2. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Parazit gibi görünüyor tüy dökümünde kanatacak kadar abartı bir şey olmaz.

3. anita
    Gizli

anita Guest

avisprey kullandım ama geçmedi kuşçuda 15 gün başka ilaç kullanma dedi avisprey sanırım işe yaramıyor önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı

4. anita
    Gizli

anita Guest

veterinerde parazit olabilir dedi ama beklemem gerektiğini söyledi yalnız kuşum hep aynı kanadının altını kaşıyor

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Bit pire olsaydı tekbir kanada yoğunlaşmazdı. Hayvan dükkanından parazit ilacı alın sıkın ustam. Yalnız kuşun gözüne ağzına gelmesin 30-40 cm. uzaktan sıkın ve suluğa yemliğe gelmesin ilaç.

6. anita
    Gizli

anita Guest

kuşumun aynı kanat altında kellik başlamış oranın tüylerini yolmuş yeniden tüyler çıkarmı yardım ederseniz sevinirim

7. anita
    Gizli

anita Guest

stresten olabilirmi kuşçu parazit yok dedi tüy döküyor olabilirmi lütfen yardım edin

8. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Muhtemelen kafesinizde ve kuşunuzda bit var..kafesinizi iyice dezenfekte edin , yemlik yuvalık suluk ve tünek vb. maddeleri en iyi şekilde yıkayın kurulayın..Ve kuvvetli bir parazit ilacı alın ..Tüyler yerine gelmesine gelir ama önce parazitlerden kurtulmanız lazım..

Sayfayı Paylaş