Karadeniz Pet

acil yardım

• Konbuyu başlatan anita
  • Başlangıç tarihi
A

anita

Guest
muhabbet kuşum sürekli kaşınıyor ve kabarıyor avisprey sürdüm geçmedi üstüne üstelik kanadını kanattı kaşımaktan acaba tüy dökümü olabilir mi yada parazit olabilirmi bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilirmi

Parazit gibi görünüyor tüy dökümünde kanatacak kadar abartı bir şey olmaz.

avisprey kullandım ama geçmedi kuşçuda 15 gün başka ilaç kullanma dedi avisprey sanırım işe yaramıyor önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı

veterinerde parazit olabilir dedi ama beklemem gerektiğini söyledi yalnız kuşum hep aynı kanadının altını kaşıyor

Bit pire olsaydı tekbir kanada yoğunlaşmazdı. Hayvan dükkanından parazit ilacı alın sıkın ustam. Yalnız kuşun gözüne ağzına gelmesin 30-40 cm. uzaktan sıkın ve suluğa yemliğe gelmesin ilaç.

kuşumun aynı kanat altında kellik başlamış oranın tüylerini yolmuş yeniden tüyler çıkarmı yardım ederseniz sevinirim

stresten olabilirmi kuşçu parazit yok dedi tüy döküyor olabilirmi lütfen yardım edin

Muhtemelen kafesinizde ve kuşunuzda bit var..kafesinizi iyice dezenfekte edin , yemlik yuvalık suluk ve tünek vb. maddeleri en iyi şekilde yıkayın kurulayın..Ve kuvvetli bir parazit ilacı alın ..Tüyler yerine gelmesine gelir ama önce parazitlerden kurtulmanız lazım..

Geri