Karadeniz Pet

Acil yrdım mamaya nasıl alıstırcam

• Konbuyu başlatan albinoo
  • Başlangıç tarihi
A

albinoo

Guest
arkadaslar bugun ılk defa mama yaptım yemlıklerdekı yemlerı bosalttım mama koydum ılgı gostermedıler yemedıler ne yapmam lazım çiftleştirmek için mama yapmamı önerdi bir arkadas :mad:

Siz sabırla vermeye devam edin.Muhabbet kuşları meraklı olduklarından kesinlikle tadına bakacaklardır.Tadına baktıktan sonra yememeleri mümkün değil.

arkadaslar bugun ılk defa mama yaptım yemlıklerdekı yemlerı bosalttım mama koydum ılgı gostermedıler yemedıler ne yapmam lazım çiftleştirmek için mama yapmamı önerdi bir arkadas :mad:

Ben mamalığa koyup en çok durduğu tüneğin yanına asıyorum. Yarısını yiyip yarısını kafes tabanına atıyor. Siz de mamalık alıp aynını deneyin. Acele etmenize gerek yok, karışım oranlarını değiştirip tekrar tekrar deneyin. Kimi kuş ta yemiyor işte.. Kimisi de yem ayırıyor.
Ayrıca konu açarken ne sorunuz varsa onu belirtin lütfen. Bu acil bir durum değil.

Selamlar..

Tesekkur ederım bılgılerınız ıcın fakat mamalıktan kastınız nedır anlayamadım bırde acıl durum dıye nıtlendırmem tekrar yem koymalımıyım acıktılar ama yemedıler mama oyuzden

Tesekkur ederım bılgılerınız ıcın fakat mamalıktan kastınız nedır anlayamadım bırde acıl durum dıye nıtlendırmem tekrar yem koymalımıyım acıktılar ama yemedıler mama oyuzden

Mamayı yemiyorlarsa çok fazla aç bırakmayın, sonra tekrar denersiniz. Belki içindeki birşeyi beğenmiyorlar. Mesela ben geçen gün ilave mısır unu koydum, tek gaga atmadı.
Bu da mamalık, çeşitli boy ve renklerde mevcut.
73974788_tn50_0.jpg

Hocam yaptıgınız mamanın üzerine çok az yem serpin o şekilde alışırlar.

Kardeş ben mamayı ilk elimle alıştırdım. Sonra kefesi temizlediğimde zemine seriyorum anca öyle yiyor mamayı yemlikten pek hoşlarına gitmeye biliyor dağınık şeylere ilgileri var genellikle

burak hocam alah razı olsun hemen ıse yaradı yem attım suan yıyo erkek olan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:47 -->-> Daha önceki mesaj 22:46 --

Mamayı yemiyorlarsa çok fazla aç bırakmayın, sonra tekrar denersiniz. Belki içindeki birşeyi beğenmiyorlar. Mesela ben geçen gün ilave mısır unu koydum, tek gaga atmadı.
Bu da mamalık, çeşitli boy ve renklerde mevcut.
73974788_tn50_0.jpg

sagol kardesım ben farklı bırsey zannetmıstım

burak hocam alah razı olsun hemen ıse yaradı yem attım suan yıyo erkek olan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:47 -->-> Daha önceki mesaj 22:46 --

sagol kardesım ben farklı bırsey zannetmıstım

Rica ederim hocam afiyet olsun :)

Geri