Karadeniz Pet

Acillllllllllllll yardım edermisiniz lütfen

• Konbuyu başlatan Aleyna
  • Başlangıç tarihi
A

Aleyna

Guest
KUŞUMUN kanatlarını bantladık bugün dışarı çıkıp geldiğimizde yanıma aldım hep yem çıkartıyor sağa doğru hep uyuyor ayağı falan çok sıcak sizce bir sorun olurmu (sabah bir ip yuttu sweatshirt sökülüyordu onun ipi)

Hayvanin kanadi balanirmi stres yapar hayvan stresten yem cikartabilir belki

kuşun kanadı bantlanır mı ya sizin ellerinizi bağlasalar ne hissedersiniz????

kuşu köpek gezdir gibi gezdirmek için kanatlarını bağlayıp dışarı çıkardınız sonra hayvan yem çıkardı ve sizde bunun hakkında bir çözüm yolu istiyorsunuz?

HAYVANIN KANATLARINI BAĞLAMAYIN

Hayır Erkan bey kuşu dışarı çıkartmadık kandını bantladık uçmasın diye bize hiç gelmiyordu bir veterinere gittiğimizde kuşun ya kanatlarını keseceğiz dedi yadan batlayacağız canı yanacağı için bizde bantlatırmaya karar verdik.

Hayır Erkan bey kuşu dışarı çıkartmadık kandını bantladık uçmasın diye bize hiç gelmiyordu bir veterinere gittiğimizde kuşun ya kanatlarını keseceğiz dedi yadan batlayacağız canı yanacağı için bizde bantlatırmaya karar verdik.

Veteriner salakmis kudun kanadi kedilmez ama tuleri cekil ucmasin yi yeniden cikar ama kus bunu stres yapar yemez icmez yada dedigin gibi yem kusar bi nevi ibtihar gibi biseye kslkisir :mad:

Zaten çıkarmayı düşünüyoruz çok rahatsız oluyor onunda üzülmesini istemem tabki

Kediye Bant Yaptrnca Degiik Yryor - Zaplat! Video zle
tüm canlılarda bant yapıştırıldığında birçok sonuç doğurabilir. Bunlardan birtaneside bant eziyeti. Üstteki video bir kediye uygulanmış ama canı nasıl yanıyor kimbilir.

enes arkadaşımızın dediği gibi uçmasına yarayan tüylerden 2 tane eksiltildiği zaman bir süre rahat uamayacaktır. Bunu petshopa gidip halledebilirsiniz ama pek önermem.

1.si aslnda kanadnı kessenz canı acımaz
2.si bantlansada bişey olmaz

1.yol yerine eskidn güveranlerin kanadnı çekerdk 1 ayda geri çkardı çıkana kadar alşırdı ortama ve kafese , tabi tamamen uçamayack kadar dgl aşırı yükselmeyeck kadar , tabi muhabbt kuslarinin bünyeleri daha zayif kanatlarini ckerseniz kucuk oldugu icin pat kut saga sola carpacaktir zarar gorecektir heleki kusunuz daha yavruysa cekerken kanarda ! kesilirsede uzamaz .d hayvan kus deil civciv gibi olur

bantlamaya gelince muhabbet kusu görselligi olan bir kustur bant kanatlarina ve tuylerinin yapisina kesin zarar verir! ayni diger kesilmeden farksiz hayvan yerde gezer elinize alisir belki ama yol yöntem ters , en guzeli!
SABIR +İLGİ+DÜZEN hayvana eziyete gerek yok

Sağolun arkadaşlar dediklerinizden sonra çıkartım doğru söylüyosunuz onuda uçmaya hakkı var en iyisi bir daha bantlamamak zaten daha 1.5 aylık annesinden çabuk ayrıldı

yavru kuş çok kolay alşır daha bünyesi zayftr öle abidik gubidik şeyler vermeye gerek yok vitaminli taze su kaliteli yem ! kafesten çok uçurmayn tam hakim olsun yuvasına zaman sabır ilgi
Önerim:forumun soru cevap ksmını takip edin

iyi forumlar

Sağolun arkadaşlar bendece o bantlar ona zarar veriyor ama işte hiç yerinde durmuyo 2 gün önce tam yarım saat hiç dumadan havada uçtu. bencede onu sabırla eğitmek daha iyi

kanattan kasıt kanat tüyü ! hocam mesele ögrenmek gerçekçi olmak lazm

Sağolun arkadaşlar bendece o bantlar ona zarar veriyor ama işte hiç yerinde durmuyo 2 gün önce tam yarım saat hiç dumadan havada uçtu. bencede onu sabırla eğitmek daha iyi

:D yineki boynuna zincir bağlamamışınız :D :D harbi gülmekten ölecem :)

yani veteriner tasma takın deseydi tasmamı takacaktınız.yazık günah kuşa bu bir eziyet bana göre

yani veteriner tasma takın deseydi tasmamı takacaktınız.yazık günah kuşa bu bir eziyet bana göre
hanfendide yanlş oldugunu kabul ediyor ama en azndan araştrma geregi hissetmş her gelen bişey diyo da :D bana dese tasma tak gezdir adam baytar .d biliyorki diyor der takardım herhalde :) ilk defa kuş beslyolar ne yapsn garip garip tepki vermeyn arkadaş madem öyle yol yordam göstern yardmcı olun...

Geri