petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Açlıktan ölseler yemicekler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve speedy_one tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Bir sürü muhabbet kuşunun arasından eş olduklarını gözlemleyerek aldığım bi çiftim var,maşallah geçimleri çok iyi. Lakin ne yaptıysam mama yediremedim bu kuşlara. Ayrı bir kasede verdim olmadı,yeme karıştırıp verdim yemleri seçtiler, akıllı yemlikte yemler arkada mama önde olacak şekilde koydum mamayı (hani belki ne olduğunu bilmedikleri için korkuyolardır tadını alınca yemeye başlarlar diye) aç kalmak pahasına da olsa dönüp bakmadılar. Ne yapcam ben bunlarla? Başka alternatifim var mı, ya da verebileceğim başka bişey? Çiftim bu, Çakıl ailesi.

2. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    yaptığın mamada neler var içeriğinde beğenmedikleri birşey olabilir

3. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0

Tuzsuz etimek,bebe bisküvisi,yumurta sarısı ve kabuğu, rendelenmiş havuç. Valla hocam benim de aklıma geldi dediğiniz ama karışım sade, hangisi olabilir bilemiyorum rahatsız eden. Diğer kuşlarım birbirini yiyor bu mama için.

4. kartall82

kartall82 Guest

mamayi beğenmemis olabilirler sitede resimli mama tarifi var ona uyarak dene bakalım belki onu yerler ben tarife uyarak yaptım şimdi ilk mamayi bitirmeden diğer yemin yüzüne bile bakmiyorlar

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    yumurtada sorun olabilir yumurta eklemeden vermeyi deneyin az miktarda yapın malzemelerin her defasında birini eksilterek yapabilirsin

6. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    İçeriği değiştirerek olsun,farklı yöntemler deneyerek olsun yemeleri için uğraşıcam biraz daha. Ama yine de yemedikleri takdirde meyve ve sebzelerle vitamin ihtiyaçlarını giderebilir miyim, yeterli gelir mi?

7. Umutcan AĞLAR

Kıvamı tutturamamışsınızdır belki

8. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Yok ya umutcan,kıvamdan değil,dediğim gibi diğer muhabbetlerim kavga ediyolar başında. Çiftin boğaza düşkünlüğüyle ilgili,meyve verdim mesela,erkek başına gidip bir iki tıkmaladı,beğenmedi çekildi başından.

9. Duranettin ERAYDIN

Yumurta beyazıda olursa yerler.

10. Duranettin ERAYDIN

Havuç olunca yemiyor bizimkilerde.

11. Duranettin ERAYDIN

Benim mamam, haşlanmış yumurtanın tamamı,mısır unu yada nişastası,az bal, eksradan çiğ fındık badem ceviz ezmesi,keçiboynuzu tozu koyuyorum kızışma için.

12. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Anlaşılan bu sorunu yaşayan bi ben değilim. Yine Erman beyin dediği gibi her seferinde bir malzemeyi koymadan deneme yanılma yöntemiyle bulcaz artık. Çok mu küçük bu çift, tahminim erkek 8 aylık,dişi ondan 1-2 ay daha büyük heralde.

13. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Hocam,düz duvara tırmandırcan hayvanları :)

14. Duranettin ERAYDIN

Erkek yerinde duramıyor da dişi çok nazlı.

15. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Daha öncede sorduğum gibi taze meyve ve sebzelerle o vitamin ihtiyaçlarını karşılayabilir miyim?

#15 speedy_one, 19 Eylül 2013
    Son düzenleme: 19 Eylül 2013

Sayfayı Paylaş