Karadeniz Pet

Açlıktan ölseler yemicekler

speedy_one

Meraklı Üye
Bir sürü muhabbet kuşunun arasından eş olduklarını gözlemleyerek aldığım bi çiftim var,maşallah geçimleri çok iyi. Lakin ne yaptıysam mama yediremedim bu kuşlara. Ayrı bir kasede verdim olmadı,yeme karıştırıp verdim yemleri seçtiler, akıllı yemlikte yemler arkada mama önde olacak şekilde koydum mamayı (hani belki ne olduğunu bilmedikleri için korkuyolardır tadını alınca yemeye başlarlar diye) aç kalmak pahasına da olsa dönüp bakmadılar. Ne yapcam ben bunlarla? Başka alternatifim var mı, ya da verebileceğim başka bişey? Çiftim bu, Çakıl ailesi.

sugyx.jpg

suh1j.jpg

yaptığın mamada neler var içeriğinde beğenmedikleri birşey olabilir

Tuzsuz etimek,bebe bisküvisi,yumurta sarısı ve kabuğu, rendelenmiş havuç. Valla hocam benim de aklıma geldi dediğiniz ama karışım sade, hangisi olabilir bilemiyorum rahatsız eden. Diğer kuşlarım birbirini yiyor bu mama için.

mamayi beğenmemis olabilirler sitede resimli mama tarifi var ona uyarak dene bakalım belki onu yerler ben tarife uyarak yaptım şimdi ilk mamayi bitirmeden diğer yemin yüzüne bile bakmiyorlar

yumurtada sorun olabilir yumurta eklemeden vermeyi deneyin az miktarda yapın malzemelerin her defasında birini eksilterek yapabilirsin

İçeriği değiştirerek olsun,farklı yöntemler deneyerek olsun yemeleri için uğraşıcam biraz daha. Ama yine de yemedikleri takdirde meyve ve sebzelerle vitamin ihtiyaçlarını giderebilir miyim, yeterli gelir mi?

Yok ya umutcan,kıvamdan değil,dediğim gibi diğer muhabbetlerim kavga ediyolar başında. Çiftin boğaza düşkünlüğüyle ilgili,meyve verdim mesela,erkek başına gidip bir iki tıkmaladı,beğenmedi çekildi başından.

Benim mamam, haşlanmış yumurtanın tamamı,mısır unu yada nişastası,az bal, eksradan çiğ fındık badem ceviz ezmesi,keçiboynuzu tozu koyuyorum kızışma için.

Anlaşılan bu sorunu yaşayan bi ben değilim. Yine Erman beyin dediği gibi her seferinde bir malzemeyi koymadan deneme yanılma yöntemiyle bulcaz artık. Çok mu küçük bu çift, tahminim erkek 8 aylık,dişi ondan 1-2 ay daha büyük heralde.

Benim mamam, haşlanmış yumurtanın tamamı,mısır unu yada nişastası,az bal, eksradan çiğ fındık badem ceviz ezmesi,keçiboynuzu tozu koyuyorum kızışma için.

Hocam,düz duvara tırmandırcan hayvanları :)

Daha öncede sorduğum gibi taze meyve ve sebzelerle o vitamin ihtiyaçlarını karşılayabilir miyim?

Son düzenleme:
Geri