petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Albinomu Lutinomu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Osman KILINÇ tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Osman KILINÇ

Slm arkadaşlar albino ile lutino arasındaki fark nedir acaba iki türü birbirinden ayıran özellikler nelerdir acaba yorumlarınızı bekliyorum.

2. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    albino tek renkdir lutino gibi albino beyaz lutino saridir pek fark yokdur gozleri siyahdir iki cinsinde genedeö %75 disi cikar erkegini bulmak zordur ve pahalidir.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Osman Bey,
    Çok bariz farklar var. Biri beyaz, biri sarı.
    Yüce google'a bile yazsanız görsellerde çıkacaktır.

4. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Albino muhabbet kuşları beyaz tüylü ve kırmızı gözlü muhabbet kuşlarıdır.Lutinolar ise kuyruk tüyleri sarı ve beyaz renkli, gözleri ise kırmızı renklidir.Lutinolarda pembe ayak ve turuncu bir gaga vardır.

Albino Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu

5. Osman KILINÇ

teşekkür ederim bugün bana iki sarı ikibeyaz olmak üzere 4 adet yavru kuş geldi 4 yavrununda gözleri kırmızı bunların ikisialbino ikiside albino oluyor o halde yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim iyi forumlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

volkan bey çokteşekkür ederim

6. albinoo

albinoo Guest

çok ugrasacaksın bu ıkı kus turude cıftlesmekte oldukca ınatcı turlerdır ve evcılestırmek ıcın uygun olmuyolar bırde ulke sartları pek uygun degılmıs bendede albınolar var 2 yasında

7. Ufuk CELİLOĞLU

Ufuk CELİLOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    uzgunum ama buna katılamayacagım albinom var evcildir hemde çok uysaldır dişidir kolay çifleşti ve çok ıyı bakıyor yavrularına

ya benım sansım ya sızın sansızlıgınız sanırım .

8. albinoo

albinoo Guest

Bundan oncede lutıno beslıyordum aynı problemı onlardada yasadım herhalde benm talıhsızlıgım ama petsoptkı bır abımde aynı seyı soyledı daha ugrastırıyolrlar

9. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Arkadaşlar evet haklısınız albino beyazdır lutino sarıdır ancak 2 sini birbirinden ayıran bir özellik var albino iyi huylu bir hastalıktır aslında albino dediğim gibi hastalıktır ama bu daha sonraları mutasyon olarak kabul edilmiştir

Aynı Tepeli Muhabbet Gibi Tepeli Muhabbette bir cins mutasyon yada ırk değildir iyi huylu bir tüy hastalığıdır bu örnek yardımcı olmustur umarım

Daha sonrada Zaten albino beyaz lutino sarıdır gözler kırmızıdır birincil kuyruk tüyleri diğer kuşlara oranla uzundur sakallar beyazdır kanat ucları beyaz vs vs vs diye gider

10. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sadece albinolarda ve lutinolarda yüzde 90 dişi yüzde 10 erkektir.Erkek bulması zor olduğundan dolayı yavru almak zordur.Aynı şekildede cinsiyet belirlemedede biraz sıkıntılı bir ırk olduğundan çoğu kişi yavru alamıyoruz diyor .Erkeğini bulduktan sonra gerisi kolay :)

11. albinoo

albinoo Guest

buna dıkkat etmedım aldıgım kusların cıft oldugunu soyledıler :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

ben bu konuya hc dıkkat etmedım aldıgım yerde cıft dıye almıstım

12. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Cinsiyet Belirlemesi O Kadar zor bir ırk Değil Bende 3 tane erkek var :) bende dişisini bulamıyorum:)

13. Osman KILINÇ

benim şu ana kadar onlarda keşfettiğim özellik çok kötü ısırıyorlar hemde koparırcasına

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:36 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

ümit bey ya siz izmirde olsaydınız yada ben istanbulda ben size dişi verirdim sizdende erkek alır takas ederdik ama maalesef uzağız :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:36 --

bendede 4 tane dişi var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

ikisi sarı ikisi beyaz

14. albinoo

albinoo Guest

aynen ya asırı ısırıyo ılk defa bır kusu kafesıne eldıven takarak koydum

15. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    Benim dişi tam beyaz ama gözler kirmizi degil.

Çakma albino :)))

16. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6

Hayır Bu Kuşlar Daha İyi Bu Albino Değil Bunun Adı Double Factor Diye Tabir Editoruz
    Bu Kuşlarda Biraz Zor Mutasyonlardır Düz Süt Beyaz Yada Sarı Olurlar Gözler Siyah tır

Maşallah

17. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    Yaş olarak tahmin de bulunabilir misiniz

18. Osman KILINÇ

Bendede var aynısından anne gök mavisi kırma Jumbo baba da biraz daha koyu mavi ama ne hikmetse iki ağız yavru aldım yavrularız 5 tanesi düz beyaz 3 dişi ikisi erkek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

daha hiç kızışmamış genç bir kuş diyebilirim ancak ukalalık yapmak istemem usta arkadaşlar daha iyi bilirler o kadarda tecrübeli değilim

Sayfayı Paylaş