Karadeniz Pet

Albinomu Lutinomu

• Konbuyu başlatan Osman KILINÇ
  • Başlangıç tarihi
O

Osman KILINÇ

Guest
Slm arkadaşlar albino ile lutino arasındaki fark nedir acaba iki türü birbirinden ayıran özellikler nelerdir acaba yorumlarınızı bekliyorum.

albino tek renkdir lutino gibi albino beyaz lutino saridir pek fark yokdur gozleri siyahdir iki cinsinde genedeö %75 disi cikar erkegini bulmak zordur ve pahalidir.

Albino muhabbet kuşları beyaz tüylü ve kırmızı gözlü muhabbet kuşlarıdır.Lutinolar ise kuyruk tüyleri sarı ve beyaz renkli, gözleri ise kırmızı renklidir.Lutinolarda pembe ayak ve turuncu bir gaga vardır.

Albino Muhabbet Kuşu
eoZP1R.jpg

Lutino Muhabbet Kuşu
x0kjQL.jpg

teşekkür ederim bugün bana iki sarı ikibeyaz olmak üzere 4 adet yavru kuş geldi 4 yavrununda gözleri kırmızı bunların ikisialbino ikiside albino oluyor o halde yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim iyi forumlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

Albino muhabbet kuşları beyaz tüylü ve kırmızı gözlü muhabbet kuşlarıdır.Lutinolar ise kuyruk tüyleri sarı ve beyaz renkli, gözleri ise kırmızı renklidir.Lutinolarda pembe ayak ve turuncu bir gaga vardır.

Albino Muhabbet Kuşu
eoZP1R.jpg

Lutino Muhabbet Kuşu
x0kjQL.jpg

volkan bey çokteşekkür ederim

çok ugrasacaksın bu ıkı kus turude cıftlesmekte oldukca ınatcı turlerdır ve evcılestırmek ıcın uygun olmuyolar bırde ulke sartları pek uygun degılmıs bendede albınolar var 2 yasında

çok ugrasacaksın bu ıkı kus turude cıftlesmekte oldukca ınatcı turlerdır ve evcılestırmek ıcın uygun olmuyolar bırde ulke sartları pek uygun degılmıs bendede albınolar var 2 yasında

uzgunum ama buna katılamayacagım albinom var evcildir hemde çok uysaldır dişidir kolay çifleşti ve çok ıyı bakıyor yavrularına

ya benım sansım ya sızın sansızlıgınız sanırım .

Bundan oncede lutıno beslıyordum aynı problemı onlardada yasadım herhalde benm talıhsızlıgım ama petsoptkı bır abımde aynı seyı soyledı daha ugrastırıyolrlar

Arkadaşlar evet haklısınız albino beyazdır lutino sarıdır ancak 2 sini birbirinden ayıran bir özellik var albino iyi huylu bir hastalıktır aslında albino dediğim gibi hastalıktır ama bu daha sonraları mutasyon olarak kabul edilmiştir

Aynı Tepeli Muhabbet Gibi Tepeli Muhabbette bir cins mutasyon yada ırk değildir iyi huylu bir tüy hastalığıdır bu örnek yardımcı olmustur umarım

Daha sonrada Zaten albino beyaz lutino sarıdır gözler kırmızıdır birincil kuyruk tüyleri diğer kuşlara oranla uzundur sakallar beyazdır kanat ucları beyaz vs vs vs diye gider

Sadece albinolarda ve lutinolarda yüzde 90 dişi yüzde 10 erkektir.Erkek bulması zor olduğundan dolayı yavru almak zordur.Aynı şekildede cinsiyet belirlemedede biraz sıkıntılı bir ırk olduğundan çoğu kişi yavru alamıyoruz diyor .Erkeğini bulduktan sonra gerisi kolay :)

buna dıkkat etmedım aldıgım kusların cıft oldugunu soyledıler :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

ben bu konuya hc dıkkat etmedım aldıgım yerde cıft dıye almıstım

Cinsiyet Belirlemesi O Kadar zor bir ırk Değil Bende 3 tane erkek var :) bende dişisini bulamıyorum:)

benim şu ana kadar onlarda keşfettiğim özellik çok kötü ısırıyorlar hemde koparırcasına

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:36 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

Cinsiyet Belirlemesi O Kadar zor bir ırk Değil Bende 3 tane erkek var :) bende dişisini bulamıyorum:)

ümit bey ya siz izmirde olsaydınız yada ben istanbulda ben size dişi verirdim sizdende erkek alır takas ederdik ama maalesef uzağız :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:36 --

bendede 4 tane dişi var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

ikisi sarı ikisi beyaz

aynen ya asırı ısırıyo ılk defa bır kusu kafesıne eldıven takarak koydum

Benim dişi tam beyaz ama gözler kirmizi degil.

Çakma albino :)))

wvmPnA.jpg

Benim dişi tam beyaz ama gözler kirmizi degil.

Çakma albino :)))

wvmPnA.jpg

Hayır Bu Kuşlar Daha İyi Bu Albino Değil Bunun Adı Double Factor Diye Tabir Editoruz
Bu Kuşlarda Biraz Zor Mutasyonlardır Düz Süt Beyaz Yada Sarı Olurlar Gözler Siyah tır

Maşallah

Hayır Bu Kuşlar Daha İyi Bu Albino Değil Bunun Adı Double Factor Diye Tabir Editoruz
Bu Kuşlarda Biraz Zor Mutasyonlardır Düz Süt Beyaz Yada Sarı Olurlar Gözler Siyah tır

Maşallah

Yaş olarak tahmin de bulunabilir misiniz

Bendede var aynısından anne gök mavisi kırma Jumbo baba da biraz daha koyu mavi ama ne hikmetse iki ağız yavru aldım yavrularız 5 tanesi düz beyaz 3 dişi ikisi erkek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Yaş olarak tahmin de bulunabilir misiniz

daha hiç kızışmamış genç bir kuş diyebilirim ancak ukalalık yapmak istemem usta arkadaşlar daha iyi bilirler o kadarda tecrübeli değilim

Geri