petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

(Alışma Sorunu) Şahin Karabel

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Sahinpasa tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Sahinpasa

Sahinpasa New Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba değerli arkadaşlar yavru bir muhabbet kuşu aldım 1 yada 2 aylık idi 1 haftadır benimle birlikte ilk 3 4 gün elime hafiften alışmıştı sonra ailem evime ziyarete geldi ve annem kuşu direk avuçlamış oda pek bilmiyor amacı sevmek ve annem öyle yapınca kuşta haliyle ürkmüş ve 2 3 gündür elime gelmiyor elimi kafese sokunca çırpınıyor ne yapabilirim ? cevaplarınızı bekliyorum :)

2. nemlu

nemlu Member

Beğenileri:
    11
    hocam ben misafir gelince yada biri kuşu sevmek isteyince (kuşta beslemediyse) önce uyarıyorum yavaşça sevin diye yoksa bunun sıkıntısını siz çekerseniz hocam zaten yeniymiş yavaş yavaş alışır elinizi sokmayın daha parmağınızı sokun alıştırmaya çalışın yada elinizi sokarsanız onu yakalamaya çalışmayın öyle durun o biraz daha kaçar bir kaç gün daha aynı şekilde yaparsan düzelir diye düşünüyorum.

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    ürktünten sonra bi süre böyle tepki vermesi normal elinizi sokmadan 2-3 gün uzaktan sevin sadece konuşarak daha sonra tekrar alıştırma seanslarına başlarsınız. avuçlanmak kuşları en çok korkutan şeydir

4. Sahinpasa

Sahinpasa New Member

Beğenileri:
    1
    Çok Teşekkür Ederim Sağlıcakla Kalınız. :)

5. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Fazla üstüne gitmeden yavaş yavaş uzaktan uzaktan ona yaklaşarak onun için tehlikeli olmadığınızı kuşa inandırmalısınız. Kendisi için tehlike arzetmediğine inanınca kovsan da gitmez. Gidecek başka yerleri yok zaten zavallıların.Maksat ona dokunma onu sevme okşama hislerimizi tatmin değil onu mutlu etme olursa daha hızlı alışacaktır.

6. Sahinpasa

Sahinpasa New Member

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler Sağolun :)

Sayfayı Paylaş