Karadeniz Pet

alışma..

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
iyi geceler arkadaşlar. bende yaklaşık iki aylık erkek bir muhabbet kuşu var. sanırsam iki hafta kadar önce almıştım. geldiğinden beri kutusundan kafesine koymam hariç hiç elime almadım. her gün konuştum elimi kafese soktum bekledim. sonra saldım dışarıda hiç kovalamadım elimden yem yedirdim, sürekli kısık sesle konuştum. benden başka kimse ilgilenmedi. bayağı kuvvetli ve iyi ötüyor. kendi kendine vıcır vıcır konuşmaya da başladı. kafesinde herşeyi var kalamar kemiği, vitaminli suyu her gün değişiyor, yavru yemi , kuş kumu, banyoluk vesaire.. bu gece gene dışarda yem yediriyordum bir tabaktan. laptopta filme dalmıştım önce geldi kafama kondu sonra bacağıma kondu kaçtı. hep yapar. sonra ilk defa parmağımı uzatınca atladı. normalde hep yan yan kaçardı elimden. aldım elime öptüm falan biraz sessizce konuştum. sonra birden uçtu kaçtı elimden kafese girdi. şimdi gene eskisi gibi kaçıyor elimden. yahu anlamadım valla ne ani hareket yaptım ne bişey. neden bu kadar güvensiz ve korkak olmak zorundalar yahu.. böyle olunca benim de moralim bozuluyor..

Sonuçta o küçücük bir kuş. Zamanla güveni arttıkça kovsan gitmez benim erkek kuş ağzımın içine girmeye çalışıyor. Siz bu şekilde ilgilenmeye devam edin.

Geri