Karadeniz Pet

ALLAH'ım sana şükürler olsun

yabumisa

Meraklı Üye
hatırlayanlar olacaktır mart ayından beri çiftleşmeyen muhabbet kuşlarım vardı .
çiftleştiler 3 adet yumurta bıraktı dişi hep uzaktan izliyordum bugün 4. yumurtayı bıraktı artık heyecanıma yenilip anneye dokunmak tebrik etmek istedim elimdenekmeğimi bölüşen omuzumdan kovmama ragmen gitmeyen kuşlar nasıl ve nereden öğrendi anne ve babalık yapmasını ki daha doğmamış içinde can bile olduğu belli olmayan yumurtaları benden bile kıskanıp korumaya çalışıyorlar .bugün inanılmaz derecede elimi ısırdı ve asılı kaldı yarabbi ne hikmetlere kadirsin. şükürler olsun

tavsiyelerinizide almak isterim .neler yapmalı nelere dikkat etmeliyim
değer katacak bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım

eyvah eyvah anne kuş yumurtanın 1 tanesini kırmış içini yiyordu 1 adet yumurtada kırdığı yumurtanın sıvısı ile birlikte göğüsüne yapışmış kafesin içinde çırpınıyordu son anda kurtardım
kalamar kemiği var , yumurta maması ve ayrıyeten yumurta kabuğu toz haline getirip kumuna katmıştım neden böyle oldu
kaza ilemi kırdı acaba
kırdığı yumurtayı almadım eğer yemek istiyorsa kırdığına devam eder yeni yumurta kırmaz belki diye düşünerek
kırdığı yumurtayada yatmaya devam ediyor onu uzak koysam bile altına çekiyor yatmak için

Keşke hiç ellemeseydiniz. Koruma iç güdüsü ile sizi ısırmış.Bu çok doğal bir davranış.Rahatsız etmeyin sizden kıskanarak yumurtaları kırmaya devam edebilir.

eyvah eyvah anne kuş yumurtanın 1 tanesini kırmış içini yiyordu 1 adet yumurtada kırdığı yumurtanın sıvısı ile birlikte göğüsüne yapışmış kafesin içinde çırpınıyordu son anda kurtardım
kalamar kemiği var , yumurta maması ve ayrıyeten yumurta kabuğu toz haline getirip kumuna katmıştım neden böyle oldu
kaza ilemi kırdı acaba
kırdığı yumurtayı almadım eğer yemek istiyorsa kırdığına devam eder yeni yumurta kırmaz belki diye düşünerek
kırdığı yumurtayada yatmaya devam ediyor onu uzak koysam bile altına çekiyor yatmak için
Kırılmış yumurtayı, kuş yuvalıkta olmadığı zaman alın.
Mümkün mertebe yuvalıkla ilişiğinizi kesin. Hatta yatıyor mu diye kontrol bile etmeyin.