Karadeniz Pet

Anne kuş yavrular varken yeni yumurta yapmak üzere .

Efe1910

Yeni Üye
Merhabalar dişi kuşum ilk kuluçkasını tamamlamak üzere 2 tane yavrusu var biri 32 diğeri 30 günlük biri bugün yuvadan atlamış ve yem kırmayı bilmiyor anne kuşunda yeni yumurtası gelmiş poposu şiş ve ellediğimde yumurta sertçe hissediliyor.Kuşları ayırmam mı lazım yuvalığı komple kaldırayım mı çünkü arka arkaya 2 kuluçka zor gelir kuşa ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Yavruları ayırmayı düşünüyorum yem yiyiyolar gibi anne 1 tane yumurtlamış demin arka arkaya 2 kuluçka sağlığına zarar verir mi ne yapmalıyım? KUşta kilo kaybı tüy dökümü vesayre yok.

Benim de iki çiftim var şuan üst üste ikinci kuluçkalarındalar, ilk kuluçkalarında ikisinin de birer tane yavrusu oldu o yüzden çok yorulmadıkları için ikinci kuluçkayı yaptırdım, sizin de iki yavru olmuş eğer kuşlarda sağlıklıysa, tüye girmediyse ikinci kuluçkayı yaptırıp sonra dinlendirmeye alabilirsiniz

Benim de iki çiftim var şuan üst üste ikinci kuluçkalarındalar, ilk kuluçkalarında ikisinin de birer tane yavrusu oldu o yüzden çok yorulmadıkları için ikinci kuluçkayı yaptırdım, sizin de iki yavru olmuş eğer kuşlarda sağlıklıysa, tüye girmediyse ikinci kuluçkayı yaptırıp sonra dinlendirmeye alabilirsiniz
Hm anladım teşekkür ederim. Yavrular yeme düştü ayırdım ilk kuluçka 6 yumurtalı geçti 1i boştu, 1sini baba kuş çok korkaktı ben odaya girince hızlıca yuvaya kaçıyordu hep kırılmış öyle olunca diğer 2 yavruda çok gün farkından besleyemedi ben elle beslemeyi denedim 1 2 gün yaşattım ama öldüler 2 tanesi kaldı yani. Şuan 2. Yumurtayı da yaptı 3.de büyük ihtimal yatmaya başlıyıcak.

Geri