Karadeniz Pet

Anne Yavruyu Dövdü.

Büyük geçmiş olsun. Allah şifa versin. Cidden üzücü bir olay

Gecmis olsun benimde basima geldi ama sunu iyi biliyorum. Eger bir defa yaptiysa bundan sonrada yapacaktir uzulerek soyluyorum. Kusumun 4_5 kuluckasi oldu toplamda ilklerde sorun yoktu son iki kuluckada yavru dovmeye basladi

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gecmis olsun benimde basima geldi ama sunu iyi biliyorum. Eger bir defa yaptiysa bundan sonrada yapacaktir uzulerek soyluyorum. Kusumun 4_5 kuluckasi oldu toplamda ilklerde sorun yoktu son iki kuluckada yavru dovmeye basladi

Birdaha yapmaması için uzun bir süre dinlendirilerek önlenebiliyor tabi kuşun karakterine görede değişiyor. Son durum ne Kahraman bey yavrular nasıl oldu

Birdaha yapmaması için uzun bir süre dinlendirilerek önlenebiliyor tabi kuşun karakterine görede değişiyor. Son durum ne Kahraman bey yavrular nasıl oldu
Yavrunun son halinin resimlerini ekledim. Gelişme olarak sandığımdan çok daha hızlı ilerliyoruz özellikle "Kanteron Yağı" müthiş derecede tedaviyi hızlandırdı 48 saat içinde inanılmaz gelişme göstermeye başladı yavrumuz. Kafadaki yaralar yağ sayesinde 48 saatde ciddi şekilde kapandı kabuk bağladı, yağ sürdümde 12 saat kadar durakladı çünkü ağzına da 1 damla kadar damlattım ağız içinde de yaralar vardı diline felan da vurmuş kursaktan mama takviyesi yaparken sırınganın ucuna kan gelince fark ettim iç kanamalar için de kullanılabilen çok etkili bir yağdır. 3. Gün kanteron yağı kullanmaya başlamıştım extra krem sürmedim sadece göz kapağına terramiycin krem ve genta göz damlası kullandım sanırım sağ göz kapağı da yırtılmış haraket ettiremiyor. 4. Gün yağın etkisi belliki tüm vicuda yayılmıştı çünkü sürdüm yerlerle alakasız olan tüylerde bile ciddi yağlanma vardı kuyruk tüyü bile komple yaplanmıştı bellki tüy köklerine yaymış tamamen o yüzden yağ kullanmadım tekrar terramiycin krem sürdüm yara ve göz çevresine 5. gün kırık gaga ya rağmen yağın müthiş etkisi ile yem kırmaya çabalıyordu kafeste takla atmaya başladı o kadar yaraya rağmen tellere kırmanır hale geldi yinede fazla efor sarfetmemesi için tek başına farklı bir odada duruyor 2 günde bir vitamin takviyesinde bulunuyorum. Resimler pazar sabahına aittir yani cumartesi sabahı, ilk haline göre çok daha iyi gözükse de resimin üstünden 24 saat geçti ve çok ciddi farklar var tedavisi hızlandı

Ekli dosyalar

• 20161224_231427.jpg
    20161224_231427.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 94
  • 20161224_231446.jpg
    20161224_231446.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 87
  • 20161224_231450.jpg
    20161224_231450.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 87
Bu arada ağız içi ve dildeki yaralar için ağzına kanteron yağı damlattımda geçici ishal a sebep olacağını tahmin ediyordum ve yaklaşık 18 saatlik şiddetli bir ishal a sebep oldu bu süreçte ilk 12 saatde 2 saat aralıklar ile extradan probiyotik ve mininmum vitamin katkısında bulunarak elle besleme maması ile besledim yağın etkisi ile içindeki sıvıyı hızla boşaltmaya başladı ve tüm tüy köklerine bu sayede yaydı. 12 saatden sonra 3-4 saatde bir takviyeye geçtim zaten 24 saat geçtinde o bünyeye rağmen yem kırmaya çabalıyordu ufak ufakta olsa kırıyordu çatlak gagası olmasına rağmen sağlam kalan sol tarafı ile dal darı ve aspur yemeye başladı

Olayın ardından erkeği salmaya aldım dişiyi 3 gün kafeste tek beklettim ardından onuda salmaya attım ve şubat a kadar dinlenecekler şubat başı erkeği kafese alıp şubat 15 de dişiyi yanına atacam tekrar 2 aylık bi dinlenme programından sonra gözlemlerim eyer benzeri bir duruma teşebbüs ederse anca yumurtasını alır bakıcı takım a kaydırırım yavru felan baktırmam. Kuluçka ya başlarken evde 10 takım kuş vardı ama sonradan 15 takım a çıkardım ufakta olsa tadilat felan olmuştu odada artan kuş sesi yeni kuşların bağrıltısı felan rahatsız edip o yüzden yapmış olabilir diye düşünüyorum sakinleştikten sonra yapmayacağını tahmin ediyorum inş yanıltmaz beni kızımız, cani anne kategorisine taşımak istemem

inşaAllah sağlığına kavuşur emeklerinizi Allah boşa çıkarmasın inşaAllah
Allah razı olsun Süleyman inşallah temennim bu yönde, allah yardımcısı olsun atlatacağına ve gün gelip kendi yavrularını büyüteceğine inanıyorum

Kahraman bey bence o dişiye kuluçka döneminde salgam tohumu verin sakin bir kuluçka geçirirse bu şekilde fevri davranışlarda bulunmaya bilir

Disi kusun bunu yapis sebebi var zaten. Yavru bir an once yuvadan ciksin yeni kuluckaya baslayacagim derdinde. Bazi yavrularda hantal oluyor hala anneyi bekliyor yavrular 30 gunluk olunca bence ayirtilmali anneden

Bakalım hayırlısı öncelik yavrunun durumu gelecek kuluçkaya zamanı gelince gerekli hazırlıkları yapıp deneyecez elden gelen başka birşey yok. Bundan önceki son kuluçka da 5 yavrusu vardı, yavrular 38-37-35-33-31 günlük olana kadar kaldı 5ini bir aldım çektim altından daha önceki de aynı şekilde idi normalde takımına göre müdahale ediyorum yavruya. Daha en büyük yavru 20 günlük oldunda dişi yi çektim takımlarım bile var, Nabza göre şerbet. Yaşayacak böyle bir deneyimimizde varmış demekki

İyileşti mi bu kuş? Çok üzüldüm çok merak ettim umarım iyileşmiştir :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri