petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Antibiyotik - Antibakteriyel farkı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Levent ACAR tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Baytril, Vitaform, Neo-Terramycin + Vitamin vb. ilaçlar ANTİBİYOTİK DEĞİL, ANTİBAKTERİYELDİR .. Antibiyotikler koruyucu olarak kullanılmazlar ama Antibakteriyelleri kuşlar hasta olmadan belirli günlerde koruyucu olarak kullanabilirsiniz. Üzerinde Antibiyotik yazan ilaçları ASLA koruyucu olarak kullanmayınız . Aşırı antibiyotik kullanımından sonra, kuş hasta olduğunda kullanılacak Antibiyotik HİÇ BİR İŞE YARAMAZ.. ANTİBİYOTİK ve ANTİBAKTERİYEL ayırımını yapalım..

Mehmet Emin Bayram

#1 Levent ACAR, 21 Aralık 2014
    Son düzenleme: 21 Aralık 2014
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Paylaşım için teşekkür ediyoruz ağabey. Ben Vitaform u antibiyotik biliyordum. Kanatlılardan anlayan bir veteriner önermişti.. Horozlarım ve tavuklarda hastalıklarda kullanıyordum. Sonra bi baktım zamanla muhabbet kuşlarında da kızıştırmak için kullanılıyormuş.

3. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Tavuklar hastalanınca bundan veriyor yemciler hep. Üzerinde tavuk resmi var zaten. :)

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    üşenmedim gittim vitaform kutusuna baktım gerçekten de antibakteriyel yazıyor. paylaşım için teşekkürler

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Evet tavuk inek koyun at falan vardı. Bana veteriner önermişti hastalıklarında kullanmam için. Yumurta verimini de artırıyormuş fakat benimkiler yumurta tavuğu değil biliyorsun

6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    peki şimdi ne olacak: Allah'a şükür kuşlarımda hastalık olmadı ama hastalansalardı vitaformu kullanacaktım antibiyotik olarak.
    Antibiyotik- hastalandıktan sonra, hastalıkla savaş
    Antibakteriyel-hasta olmadan-koruyucu
    o zaman hasta olan kuşa vitaform versek pek bir işe yaramaz gibi görünüyor.

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  8. piuu

piuu Member

Beğenileri:
    0
    Vitamini her su degisiminde veriyorum araliklarlami koymaliyim suyuna

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  10. piuu

piuu Member

Beğenileri:
    0
    Anladim tesekkur ederim

11. sezerkara55
    Gizli

çok önemli aslında blmk lazm

12. Mali21
    Gizli

Mali21 Guest

Kardeş benim kuşum soğuk almis antibiyotikmi antibaktiriyelmi kulanlim antibiyotikse ilaç önerin varmi

13. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Eğer yem bile zor yiyiorsa ya da yiyemiyorsa Baytril %2,5 bulamazsan Baytril %5.. Eğer yem yiyip su içebiliyorsa Neo-Terramycin, daha hafifi vitaform kullanabilirsin.

14. Mali21
    Gizli

Mali21 Guest

Benimki her5 dakada yeme gidio sadece şişik ve biraz halsiz aviastım veriom devam edimmi ve kuyrugu tirio

#14 Mali21, 11 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Mart 2015
  15. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Aviastım kullanmadım. Ama yukarda yazdıklarım soğuk algınlığına gerçekten iyi geliyor.
    Kuvvetliden hafife sıralarsak: Baytril > Neo-Terramycin > Vitaform

16. Mali21
    Gizli

Mali21 Guest

Ok ama bunlar kuşcuda yq nerde bulabilirim

17. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Neo terramisn benim kusu aninda isal yapio ve suan zor nefes aliyor arafa hapsiriyor ne yapabilirim kuruma ve isal atlatti kus suan konusmuo ama ucuyor oynuyor cabuk yoruluyor agzindan nefes aliyor

18. Cüneyt Kaya

Beğenileri:
    0
    Veterinere gittim sözde bir antibiyotik verdi fayda etmedi sonra neo termacy aldim 1 gun kullandim aksaminda kus elimde son nefesini verdi. Veterinerler zaten kuştan anlamiyor, bakiciligini ustlenen bizler ancak internetten arastirabiliyoruz oda her sitede farkli yontemler farkli ilac ve vitaminler öneriliyor onu deneyim bunu yapayim derken belkide aşırı ilaç vermekten hayvanin ic organları çöküyor. Gercek kustan anlayan sozde veterinerimiz 600 tl fiyat diyor, ne yapacaz derken kusta elimizde ölüyor

19. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
  20. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    biraz araştırdımda direk antibiyotik diye geçmiyor antibiyotikler şimdi antibaktariyal ayrı antibiyotik ayrı dersek sanki yanlış olurmuş gibi geldi bana
    antibaktariyal diye geçen birçok antibiyotik var

biri tedavi biri koruma amaçlı diye ayırmadan önce aşağıdaki yazıyı bir ecza sitesinde gördüm ve paylaşmak istedim

Antibakteriyel ilaçlar olarakta adlandırılan antibiyotikler, bakterilerin neden olduğu hastalıklarda bakterilerin çoğalmasını engelleyerek ya da bakterileri öldürerek etki gösteren ilaçlardır.

#20 alse, 26 Ekim 2015
    Son düzenleme: 26 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş