Karadeniz Pet

Apartmanda beslenen kuşlar komşuları rahatsız eder mi?

• Konbuyu başlatan muhendis
  • Başlangıç tarihi
M

muhendis

Guest
Herkese merhaba,
Evimde 1 çift muhabbet kuşum var. Bu sayıyı arttırmak istiyorum. Aranızda evde üretim yapanlar var. Acaba sesten dolayı komşulardan şikayet geliyor mu?

30-40 tane olursa şikayet olabilir ama 3-5 tane kuşa kimse karışamaz

Bizim ev halkından 1 çiftte bile şikayet geliyor ama komşuları bilmem artık :D

Sanırım en iyisi bizimkisi bahçeli bir evimiz var ben arkaya bir sağlam yuva yapmayı planlıyorum strafor falan döşeyip çok temiz bir şekilde üretime geçmeyi planlıyorum :)

Sanırım en iyisi bizimkisi bahçeli bir evimiz var ben arkaya bir sağlam yuva yapmayı planlıyorum strafor falan döşeyip çok temiz bir şekilde üretime geçmeyi planlıyorum :)

En temizi ustam ;) Bizim bahçeli evimiz olacaaakk.. Tavşandan tutun tavuğu cücüğü kuşu köpeği hatta koçu koyunu doldururdum :D

3 çifte kadar yolu var ama coştukları zaman tam coşuyorlar sizin de şikayetçi olmamanız lazım bu durumdan :) ben 1 çiftle bazı oluyor ki uyuyamıyorum :)

Cihat hocam, güvercin - köpek - tavşan - tavuk cücük - ördek vs. çok besledim bende bir de bahçemiz bakımlıdır belleriz ekeriz ufakta olsa meyvesinden sebzesinden faydalanırız. Aklımda güzel şeyler var yazın inşallah güzel bir yuva kurmayı planlıyorum, daha doğrusu yuvayı yıkıp tekrar baştan yapmayı planlıyorum :)

Cihat hocam, güvercin - köpek - tavşan - tavuk cücük - ördek vs. çok besledim bende bir de bahçemiz bakımlıdır belleriz ekeriz ufakta olsa meyvesinden sebzesinden faydalanırız. Aklımda güzel şeyler var yazın inşallah güzel bir yuva kurmayı planlıyorum, daha doğrusu yuvayı yıkıp tekrar baştan yapmayı planlıyorum :)

MaşAllah :) En güzeli ustam :)
En baştan başlamanızı öneririm ben de :) Temiz ve yeni bir ortam :) Aslında ne olur ne olmaz diye giriş evin içinden verilse iyi olur; eğer ki eve bitişik ise :)

Ben yaptığım yeri ev gibi yaparım hocam ısı yalıtım falan herşey hallederim inşallah :) Ev'de çok müsaid fakat ev olmaz diye düşünüyorum üretim için bahçe en güzeli sanırım:)

Ben yaptığım yeri ev gibi yaparım hocam ısı yalıtım falan herşey hallederim inşallah :) Ev'de çok müsaid fakat ev olmaz diye düşünüyorum üretim için bahçe en güzeli sanırım:)

Tabi ustam en azından sesten ev halkı rahatsız olmaz, gelen giden bakan edenden de kuşlar rahatsız olmaz :)
Ayrıca evet ısı yalıtımı, havalandırma vs. olması gerek :) Sonrasında da bir bakmışsınız dükkân dükkân üretimhaneniz olmuş :)

Bende şuan 6 çift var şikayet gelmedi ama heran tetik üstündeyim :)

3 çift ve 24 yavrum var. Ev halkı dışında rahatsız olan yok. Gerçi ev halkı alıştı artık onların sesini benim sesime tercih eder oldular. :D

3 çift ve 24 yavrum var. Ev halkı dışında rahatsız olan yok. Gerçi ev halkı alıştı artık onların sesini benim sesime tercih eder oldular. :D

apartmanda altüst komşularınızı tanıyormusunuz hiç sordunuz mu ses geliyor mu diye..ben tanımadığım için soramıyorum kıllanmasınlar diye :)

bence kesin ses gidiyordur..mesela ben duyuyorum muhtemeln yukardaki komşum 1 tane kuş besliyor gece ve sabahları valla benim kuşların sesini bastırıyor ..benim kuşların sesini kesin alt ta üst komşuda duyuyordur..

En üst katta oturuyorum. Alt komşumuzda sevimli bir teyze duysa da duymazdan gelir. Sesin gittiğine eminim çünkü sokak kapısı ağır çelik kapı onun ardından bile gayet net duyuluyor sesleri. Hele ki havalandırma için bazen camı açıyorum karşı apartmandakiler gülüyor seslerine. :)

bencede kesin gidiyordur..bigün bana da benim kuşlar patlak verir diye bekliyorum ama hadi hayırlısı :)

Bende apartmanda 3. katta oturuyorum evde 12 büyük 13 de yavru var, bazen öğlen yemeğe geldiğimde binanın girişinden duyuyorum seslerini benim canavarlar coşmuş gene diyorum.
ama şimdiye kadar bi şikayet gelmedi, bende kimseye sormuyorum.
tabi komşudan komşuya değişir.

şikayet gelmeden , yağlama yıkama yapın hocam (en yakın komşulara 1er yavru mubiş hediye edin ;) ) :D sonrası devam sıkıntı yok

Geri