Karadeniz Pet

Arkadaşımın sorunlu çifleştirmesi

minik kuş bonibon

Meraklı Üye
Herkese merhaba arkadaşlar arkadaşlarımın sorduğu ve benim cevaplayamadığım bir çifleştirme sorunu var konuya geçeyim arkadaşım bundan yaklaşık 7 ay önce erkek kuşunun çifleşmesi için 1 aylık bir dişi aldı ve olmadık hızla çifleştiler sonra dişi yumurtladı tamı tamına 5-6 tane bundan baya sonra arkadaşım raskele bir yumurtayı aldı ve damarlanma varmı diye ışığa tuttu arkadaşım kafesin kapısını açık unuttu daha sonra dişi kuş gelip yumurtayı kırdı bu hırçınlığı dolayısıyla 1 ri dolu 3 yumurta daha kırdı şimdi arkadaşım ne yapacağını bilemiyor hemde kuş erkek kuşunada zarar veriyor bana yardımcı olurmusunuz

Herkese merhaba arkadaşlar arkadaşlarımın sorduğu ve benim cevaplayamadığım bir çifleştirme sorunu var konuya geçeyim arkadaşım bundan yaklaşık 7 ay önce erkek kuşunun çifleşmesi için 1 aylık bir dişi aldı ve olmadık hızla çifleştiler sonra dişi yumurtladı tamı tamına 5-6 tane bundan baya sonra arkadaşım raskele bir yumurtayı aldı ve damarlanma varmı diye ışığa tuttu arkadaşım kafesin kapısını açık unuttu daha sonra dişi kuş gelip yumurtayı kırdı bu hırçınlığı dolayısıyla 1 ri dolu 3 yumurta daha kırdı şimdi arkadaşım ne yapacağını bilemiyor hemde kuş erkek kuşunada zarar veriyor bana yardımcı olurmusunuz
Arkadaşın kuş beslemeyi bıraksın bence. Bu kafayla üretim mi yapılır? Bazı kuşlarda strese girmesinler diye kapısını açmaya korkuyoruz. 7 aylık kuşa, 1 aylık kuş alıp nasıl başarılı olmuş ona da hayret ediyorum. Arkadaşının yapabileceği bir şey yok. Üretim iptal, kalan yumurtaları da alsın. Kaydırma şansı varsa kuşları kuluçkada olan başka birine versin, belki onun kuşları yumurtayı kabul eder.

hem ikiside erişmemiş hemde o yumurtaları alırken öyle hareketler yapmamalı yani biz kuşun yuvadan çıkmasını bekliyoz adam elini sokup çekmiş yumurtaları,hayret.

arkadaşlar bu şeylere benzer şeyler söylemiştim hem bu kadar hızlı çifleştirme yapmaması gerektiğini söylemiştim daha sonra ısrarı üzerine bir dişi kuş aldı ama şimdi pişman bana zorla yazdırdı konuyu zaten söylerim ayırsın

Geri