petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Arkadaşlar bi sorunum var lütfen yardim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emrebostan tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. emrebostan

emrebostan New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bu ciftimin dişisi daha önceki kuluckalarin da yeniden ciftlesmek ve yuvayı boşaltmak için yavrularını öldürdü . Bugün sabah yine ciftlestiklerini gördüm ve heran yine yavrulara zarar verebilir . Sizce ne yapmalıyım . Disiyi ayırsam erkek bakar mi yavrulara yoksa ben mi bakmaliyim. Lütfen acil yardım edin yine ölmesin yavrularim. Anneleri olacak parcaliyor ve ağzı yüzü kan içinde çıkıyor yuvadan aynı görüntüyü tekrar görmeye dayanamam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:32 -->-> Daha önceki mesaj 02:30 --

Fotoğraflar gözüküyor mu sizde

#1 emrebostan, 23 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Mart 2015
  2. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yavular kaç günlük? 30 günden küçüklerse ayırın baba baksın? Hatta babanın doyurduğu anı yakalayabilirseniz o anda yavruların yanından ayırıp annenin yanaına tekrar koyabilirsiniz. Yavrular acıkınca tekrar yavruların yanına alırsınız. Kuşların yanında değilken bu mümkün değil tabi ama en azından siz varken ara sıra annenin yanına koymakta da yarar var.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Anneyi ayrı bir kafese alsan baba bu ufaklıklara rahat bakar..
    Riske girme bence.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Baba tek bakar inşaallah anneyi ayıran derim ve takipte ol

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=6021]emrebostan[/MENTION] Anneyi ayır. Bence de baba bakar. Zaten artık ele avuca gelmeye başlamışlar. Yine de kursaklarını kontrol etmeyi unutma. Baba bakmazsa bu seferde açlıktan ölürler.

6. Sezer FINDIK

Sezer FINDIK New Member

Beğenileri:
    0
    anneyi ayır derim annenin tekrar yapma riski olabilir mubişleri riske atma baba bakar ama takip et mubişler açlıktan ölmesinler

7. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Ayni sorun bende de vardı artik yavrular tuylenince dişiyi ayiriyorum,Baba bakiyor maşallah.

E2281TK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. emrebostan

emrebostan New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar cevaplar için çok tşkler. bu sabah yavruların acı sesleriyle fırladım yatakdan ve anne dövmek üzereyken ayırdım. çok şükür kurtardım. anne artık ayrı. yuvalığıda temizledim yavrulara baktım şimdlik kursakları dolu. inş. yarında dolu olur.

Sayfayı Paylaş