Karadeniz Pet

Arkadaşlar bi sorunum var lütfen yardim

emrebostan

Yeni Üye
Arkadaşlar bu ciftimin dişisi daha önceki kuluckalarin da yeniden ciftlesmek ve yuvayı boşaltmak için yavrularını öldürdü . Bugün sabah yine ciftlestiklerini gördüm ve heran yine yavrulara zarar verebilir . Sizce ne yapmalıyım . Disiyi ayırsam erkek bakar mi yavrulara yoksa ben mi bakmaliyim. Lütfen acil yardım edin yine ölmesin yavrularim. Anneleri olacak parcaliyor ve ağzı yüzü kan içinde çıkıyor yuvadan aynı görüntüyü tekrar görmeye dayanamam
XB1A4O.jpg

4Lo4lY.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:32 -->-> Daha önceki mesaj 02:30 --

Fotoğraflar gözüküyor mu sizde

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yavular kaç günlük? 30 günden küçüklerse ayırın baba baksın? Hatta babanın doyurduğu anı yakalayabilirseniz o anda yavruların yanından ayırıp annenin yanaına tekrar koyabilirsiniz. Yavrular acıkınca tekrar yavruların yanına alırsınız. Kuşların yanında değilken bu mümkün değil tabi ama en azından siz varken ara sıra annenin yanına koymakta da yarar var.

Baba tek bakar inşaallah anneyi ayıran derim ve takipte ol

[MENTION=6021]emrebostan[/MENTION] Anneyi ayır. Bence de baba bakar. Zaten artık ele avuca gelmeye başlamışlar. Yine de kursaklarını kontrol etmeyi unutma. Baba bakmazsa bu seferde açlıktan ölürler.

anneyi ayır derim annenin tekrar yapma riski olabilir mubişleri riske atma baba bakar ama takip et mubişler açlıktan ölmesinler

Ayni sorun bende de vardı artik yavrular tuylenince dişiyi ayiriyorum,Baba bakiyor maşallah.

E2281TK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar cevaplar için çok tşkler. bu sabah yavruların acı sesleriyle fırladım yatakdan ve anne dövmek üzereyken ayırdım. çok şükür kurtardım. anne artık ayrı. yuvalığıda temizledim yavrulara baktım şimdlik kursakları dolu. inş. yarında dolu olur.

Geri