Karadeniz Pet

arkadaşlar bu ilginç duruma yardım

Gökhan soydan

Meraklı Üye
arkadaşlar dün kuşumun resimlerini koymuştum bugün veterinere götürdüm ve ceyranda kalmış olabilir yada tüy değişimini yapamamış dedi sabah yumurta maması verdim yarın b vitamini vercem şuan uçuyo hareketleri normal halsizlik çok yok yemek yiyor ama kafasındaki tüylerin rengi iyicene koyulaştı resimlere bakın lütfen nedir ne yapabilirim vitamin inşalah iyi gelir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:54 --

ilk önce normal beyaz olarak çıktı tüyler uçlarında siyah nokta vardı sonra tüyler hafiften sararmaya başladı ve şimdi koyulaşıp kahverengi olldu nedir bu sizce

Kus tuy degisiminde asil tutlerini cikarirla sizin kusunu istisna llarak renk degistiriyor olabilir hasta olsa halsiz veya keyifsiz olurdu cidden ilginc bir kusunuz var korkulcak bisey oldugunu sanmiyorum ama nedense tuyleri dik dik durmasi sanki biseye yapismis gibi yapis yapis gibi olmus si evde yokken evdekilerden birisi yanlislikla kusa bisey yapmis olabilir mi sekerli su vermek vs. Gibi

yok şekerki su ihtimalide yok zaten simdi vitamin verdim suyuna biraz içti normal ben gelince kafes teline zıplıyor falan ama sonra tekrar uyuyor birde sabahları agzında salya gibi birşey oluyor onu yemeye çalışıyor kusuyor mu artık ne yapıyor anlamadım ama akşama doğru salya falan olmuyor

Tüylerine Bir şey bulaşmış gibi. Banyo suyu koyun bi güzel yıkansın çözülür belkii

arkadaşlar kafasına bulaşan birşey yok ayrıca duşa girmek istemiyor internette araştırdım kafasındakiler sanırım sümük yada ağzındaki salya kafasını sağa sola yaptığında bulaşan şeyler çünkü 3 4 gün öncesinde kafes teline yapışmıs birkaç yem tanesi görmüştüm yapışkan ağzından bazen gelen salya burun deliklerindede 3 4 gün önce sıvı görmüştüm tüy dökümünün bu hale getirceğini pek sanmıyorum guatr yada mukozal enfeksiyon olabilir mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:28 -->-> Daha önceki mesaj 11:07 --

arkadaşlar kafesin arkasında perde var orda bile mama ve kahverengi izler var kafasındaki renk gibi yani kafasındaki tüyler salyadan kusmadan kaynaklanıyor şimdi başka bir veterinere götürücem büyük ihtimal enfeksiyonel birşey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:36 -->-> Daha önceki mesaj 11:28 --

arkadaşlar geldim şimdi kafasındaki kahverengilik salyasıymış kuş tüy dökümünde dediler kusma ve salyanın sebebini kimse bilemedi 1 veteriner 3 tecrübeli kuşçu dıştan bakıldığında birşey yok dediler içsel birşey olabilir belki dediler 1 kuşçu dişi al yanına 2 haftaya geçer dedi başkası kursağında birşey olabilir dedi başkasıda kafasını yıkadı 2 3 gün daha kafasını yıka geçer dedi siz ne düşünüyorsunuz tüy dökümünde kuşun salyasının olması normalmi

Tüy dökümünde kuşun salyasının olması normal değil. Bence bir süre mama vermeyi kesin ve sadece yem verin hatta yeminiz taze değilse değiştirmeyi deneyin. Yediği bir şey dokunmuş olabilir diye düşünüyorum veya mamayı fazla kaçırmış olabilir. Kafasını sallayarak kursağındakileri boşaltmış yani sindirim problemi çekmiş olabilir. Kafasına bulaşmış olan şeyleri temizleyin hayvan rahatlasın kafesi de iyice yıkayın kafasına bulaşmışsa her yere bulaşmıştır o çıkardıkları. Üşütmemesine de dikkat edin. İnşallah düzelir.

Sindirim sorunu varsa kum verilmeli degil mi??

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri