Karadeniz Pet

Arkadaşlar bu kuş kaç aylık ve renksiz sıcak bir sıvı çıkarıyor Sperm mi bu ?

StayAway

Meraklı Üye
Eskiden ısırma huyu vardı da çok değil ben ona mineral blok aldım gagası için ama şimdi çok ısınıyor ve bağırmamak için kendimi zor tutuyorum gene elime geliyor ama elime gelince renksiz ve sıcak bir sıvı boşaltıyor kuşu alırken adam 35 günlük demişti ama yaklaşık 1.5 aydır bende bu boşalma mı anladım
Birde eş almak için gittim sadece bir dişinin kuyruğunu çekip duruyordu gidip kendim eş alsam nasıl olur çünkü şehir bize biraz uzak kuşu da burdan oraya yormak istemiyorum
20171110_154217.jpg

Şu anda meni sıvısı boşaltması pek mümkün değil. Altına beyaz kağıt serip takip edin. Isırma davranışı, öğrenme ile kazanılır. Genellikle tepki verdikçe artar, tepki verilmeyince azalma gösterir. Azalma olmazsa uyarı sesi çıkarmalısınız. Örneğin her ısırmasında, korkutmayacak şekilde ama net bir ses tonu ile, rahatsız olduğunuzu belli ederek şşşşşşşt diye uyarabilirsiniz

Şu anda meni sıvısı boşaltması pek mümkün değil. Altına beyaz kağıt serip takip edin. Isırma davranışı, öğrenme ile kazanılır. Genellikle tepki verdikçe artar, tepki verilmeyince azalma gösterir. Azalma olmazsa uyarı sesi çıkarmalısınız. Örneğin her ısırmasında, korkutmayacak şekilde ama net bir ses tonu ile, rahatsız olduğunuzu belli ederek şşşşşşşt diye uyarabilirsiniz
Teşekkür ederim peki sizce Kaç aylık bu burun delikleri Son günlerde iyice morardı gibi bana mı öyle geliyor bilmiyorum yanına eş alayım diye götürdüm petshopa ama kimse ile ilgilenmiyor sadece bazı kuşların kuyrugunu çekiyordu.O renksiz sıcak sıvı da ne olabilir bilmiyorum dikkatli bakıyorum ama anlamıyorum genelde elime yapıyor zaten dediklerinizi denicem ama bayadır yapmıyor.Isırma olayınada şunu diyim Gaga güçlü olsun diye blok aldım almaz olaydım ondan sonra gagası bir güçlü oldu öyle ısıtıyor ki etlerimi koparacak derecede ses etmiyorum ama çok şiddetli ısırıyor bazen elime almıyorum kendi geliyor elimle meyve sebze yedirirken pek birşey yapmıyor ama

3 ay civarı gibi görünüyor.
Henüz küçük, şu anda eş aldığınız takdirde, eş tutma olasılığı yüksek. Sanırım biraz agresif bir kuş, oyuncak olmasın, sadece sizinle oynasın. Oyuncaklar genellikle kuşları agresif yapıyor, bu yüzden her fırsatta oyuncaklara karşı olduğumu söylüyorum.

3 ay civarı gibi görünüyor.
Henüz küçük, şu anda eş aldığınız takdirde, eş tutma olasılığı yüksek. Sanırım biraz agresif bir kuş, oyuncak olmasın, sadece sizinle oynasın. Oyuncaklar genellikle kuşları agresif yapıyor, bu yüzden her fırsatta oyuncaklara karşı olduğumu söylüyorum.
Teşekkür ederim yorumun için aslında oyuncak yok kafes de bi salıncak var bide boncukları var genelde onunla uğraşıyor hatta eskiden kavga da ediyordu ama şimdi bıraktı genelde onun üzerinde uyuyor hatta çoğu zaman onun üzerinde sadece yem ve su içmek için diğer tüneklere gidiyor sonra hemen tekrar oraya çıkıyor evet baya agresif aldığım dan beri böyle ama elime falan geliyor kafama konuyor kaçmıyor benden ama birden deliriyor ısırıyor yakıyor elimi resmen tepki vermiyorum zaten gidip bi disi alayım ben belkide yalnız olduğundan böyle yapıyordur ama böyle sinirli olan bir kuşa eş ne yapsın diyorum :)

Geri