Karadeniz Pet

Arkadaşlar derdime derman olabilecek var mı ?

Doğukan Karadeniz

Yeni Üye
Arkadaşlar ben 1 çift kuş aldım aldığım abi de gayet güvendiğim biri daha önce yavru alınmış çok sağlıklılar kuşlar bizim buraya ilk geldiklerinde erkek çiftleşmek istiyordu dişi istemiyordu ama geçen hafta ve bu hafta çiftleşmelerinin toplamı 4-5 falan çiftleşiyorlar ama sorunda çiftleşmede aşırı kısa kısa olmasının sebebi dişi kuş erkek üstüne çıkıyor dişi de pozisyon almış oluyor ama en fazla 5 saniye sürüyor sonra dişi onu üstünden atıyor dişi pozisyonu falan her şeyi yapıyor sonra bir anda bırakıyor nedense buna çözüm verebilecek var mı Allah aşkına yumurta maması nijer karıştırılmış sonra dal darı sularına vitamin bal maden suyu kalamar kemiği mineral bloğu her şeyleri yam yuvalıklarıda gayet ferah büyük yuvalıklardan hatta girip çıkıyor ama hamile değil o kesin dışkıda büyüme popo şişmesi yok tek sebebi dişinin erkenden daha erkek dölleme yapamadan üstünden atması çözümü olan var mı acaba ?

Aynı sorundan 4 gün önce bende dert yandım. çiftleşmeleri 5-6 saniye sürüyordu bugün beşinci yumurtayı yaptı ve yumurtalardan bazıları döllenmiş. için rahat olsun

Aynı sorundan 4 gün önce bende dert yandım. çiftleşmeleri 5-6 saniye sürüyordu bugün beşinci yumurtayı yaptı ve yumurtalardan bazıları döllenmiş. için rahat olsun

Yorumu okuyunca cidden azda olsa bir rahatlama geldi yani 7-8 çift denemesi yaptım olmadı sonunda tam çift aldım buda olmazsa artık :D Ve erkek maşallah sürekli kur yapıyor birde dişi vurmasa işte arada yine çiftleşmeye izin veriyor bu gün 1 kez çiftleştiler işte birde 5-6 saniye sürmese daha iyi olacaktı sizin kaç yumurta oldu kaçı döllendi abi acaba ?

Yorumu okuyunca cidden azda olsa bir rahatlama geldi yani 7-8 çift denemesi yaptım olmadı sonunda tam çift aldım buda olmazsa artık :D Ve erkek maşallah sürekli kur yapıyor birde dişi vurmasa işte arada yine çiftleşmeye izin veriyor bu gün 1 kez çiftleştiler işte birde 5-6 saniye sürmese daha iyi olacaktı sizin kaç yumurta oldu kaçı döllendi abi acaba ?
Ne bekliyosun hocam fantazi yapmalarını falan mı :D 5-6 sn yeter yumurtalar döllenir. Beslenme eksiklikleri ve erkeğin kısırlığı yoksa tabi.

Benim 5 yumurta yaptı. 5. yumurtayı dün çıkardı, yarında 6.yı yapacak. İlk yumurta döllenmiş, ikincisi döllenmemiş onu attım. üçüncü yumurtada döllenmiş. dördüncü ve beşincininkisi daha belli değil.

Öncelikle çiftleşiryor bir problem yoktur 5_7 saniye sürebilir sıkıntı yok yeterli bir süre
Çifleltikten sonra yumurtlaması
1 hafta ile 3 hafta arasında gerçekleşir kuşun bünyesi ile alakalı bir durum ama genelde 1 haftada yumurtlarlar
Yavrular çıkana kadar nijer bal vs takviyesini kesin sadece yem koyun kalamar kemiği gagataşı kalsın onlar kafeste
Yavrular çıktımı gene nijer falan vermeyin sadece yumurta maması ile devam edin...
Çünkü bu şekilde devam ederseniz yavrular çıktığı zaman gene kızışırlar ve yavruya bakmama yada daha kötüsü öldüre bilirler çiftleşmek için...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beni şüphelendiren dişinin onu üstünden kovması sanki erkek daha dölleyemeden atıyor gibi geliyor ama normal ise inşallah gelir torunlarım artık :D

Beni şüphelendiren dişinin onu üstünden kovması sanki erkek daha dölleyemeden atıyor gibi geliyor ama normal ise inşallah gelir torunlarım artık :D
Bu işin en büyük püf noktası sabırdır
Sabredin yavru alırsınız

Bu işin en büyük püf noktası sabırdır
Sabredin yavru alırsınız

2 yıldır çiftler değiştirdim çiftler oluşturmaya çalıştım bu olacak gibi çiftleşme var dediğim gibi zaten her şeyleri de hazır dişinin kanatları düşmüş gibi 3-4 gündür ama şişginlik ve dışkıda büyüme yok yuvaya alıştı girip çıkıyor Allah'a şükür :)

2 yıldır çiftler değiştirdim çiftler oluşturmaya çalıştım bu olacak gibi çiftleşme var dediğim gibi zaten her şeyleri de hazır dişinin kanatları düşmüş gibi 3-4 gündür ama şişginlik ve dışkıda büyüme yok yuvaya alıştı girip çıkıyor Allah'a şükür :)
Doğukan bey 1 hafta sonra yumurtaları görürsünüz inşallah
saydıklarınızın hepsi yumurtlama belirtisi çünkü

Doğukan bey 1 hafta sonra yumurtaları görürsünüz inşallah
saydıklarınızın hepsi yumurtlama belirtisi çünkü

İnşallah çok teşekkür ediyorum yorumunuz için son bir sorum var kusura bakmayın fazla olacak ama kuş aşırı fazla miktarda mineral bloğu tüketiyor ama geldiğinden beri dişi de erkek de hiç kalsiyum kalamar tüketmedi bunu bir zararı olur mu göremiyor diye yer değişikli yağtım yine ssaldırdı mineralin üstüne :D

Sıkıntı olmaz ne eksiği varsa onu alır bendeki bir çift aynı şekildeydi hiç yemezdi 2nci yumurtadan sonra bir haftada bitirdiler kalamar kemiğini..
Siz eksik etmeyin yeter

Sıkıntı olmaz ne eksiği varsa onu alır bendeki bir çift aynı şekildeydi hiç yemezdi 2nci yumurtadan sonra bir haftada bitirdiler kalamar kemiğini..
Siz eksik etmeyin yeter

Peki tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun Allah kuşlarınıza tüyleri kadar ömür versin inşallah iyi akşamlar.

İnşallah çok teşekkür ediyorum yorumunuz için son bir sorum var kusura bakmayın fazla olacak ama kuş aşırı fazla miktarda mineral bloğu tüketiyor ama geldiğinden beri dişi de erkek de hiç kalsiyum kalamar tüketmedi bunu bir zararı olur mu göremiyor diye yer değişikli yağtım yine ssaldırdı mineralin üstüne :D
Mineral bloğu fazla tüketmesi D vitamini eksikliği işareti olabilir. Günde 10 dakika kadar direkt güneş ışığı görsünler. Bu imkan yoksa D vitamini takviyesi yapın.

Geri