Karadeniz Pet

Arkadaslar oglusumun turu ve sorularim

OSMANLI

Meraklı Üye
Slm arkadaslar gecenlerde ksuumun gogsunun tuyleri dkuldu ve dokulen tuylerin yerine daha yesil tuyler cikiyor renk degisikligi normalmi kanadinin kuyrugunun rengi degisirmi .
Su an kac aylik ve butun tuyleri ne zaman degisir .
Farketmez ama alan arkadas cek kirigi demisti diger yavrulardan iriydi kusumun turu nedir yerlimi yoksa baska bir turmu.
Salonda ortada bir sehpamiz var ayaklari krom kus orada kendini goruyor ve oynuyor sakincasi olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Son düzenleme:
1 ay sonra gerçek renklerine kavuşur, sağlam bir erkek.

2,5 aylik erkek. Kus kendi yansimasini goruyorsa sakincali. Cok tatli. Masallah.

2 3 aylık erkek.
Yerli yada çek kırığına benziyor.
tüyleri 1 aya kadar oturur, vitamin takviyesi yapın.

Son düzenleme:
bence kuşun çek kırması ayrıca kuşun tüy dökümüne girmiş avisol b vermeslisin vitamin vermelisin bzmde koltukların ayakları krom bzm kuş da kendisini görüo kur yapmaya çalışıo bn hemen kızıyorum ona alıyorum onu bnce al yoksa kursak iltihabı oluşur aman allah korusun

Kuşunuz daha yavru olduğu için tüy değişimine girmiş. Ana tüylerini atıyor. Değişim ve yenilenme olması doğal. Vitamin verin.
Ayrıca kuşu aynalardan ve kendisini görecek diğer türlü her şeyden uzaklaştırın ki sadece size bağlı kalsın.
Güzel Çekoslavak kırığı bir erkek. MaşAllah.

Abilerim maşallah bize baglandı alışmıyor derken tam bir zıpır oldu ayna hiç kullanmadık fakat sehpanın krom ayaklarını unuttuk ama yansımaya bağlanmıyor halıya inip biraz oynuyor yansımayla sonra hemen geliyor su için tehlike arz etmiyor ama kur yaper demişssiniz kuru oynarken parmaklarımada yapıyor kursak intahapı olurmu nasıl bir hastalıktır bilmem daha öncede 7 sene kus besledim ama bu işten anladıgım anlamına gelmiyor tek kus kendi halinde yasadı bu sefer forum sayesinde daha iyi sartlar altında beslemek istiyorum herkese tesekkürler .Aldıgım arkadas bana çek kırıgı demişti kafesteki kurlar arasında iriydi hiç vitamin mama kullanmadım ama başlıyayım hemen . Gögsundeki dökülen tüyler yerine resimdede belli daha yesil tüyler çıkıyor diger tüylerde aynımı çıkar acaba birde bu döngü dediginiz gibi 1 ayda olurmu.tüy degisiminde benim vitamin takviyesinden baska yapmam gereken bir sey varmı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:55 -->-> Daha önceki mesaj 17:54 --

Birde abilerim çok merak ediyorum gözlerinin etrafı ne zaman beyaz olur .

Mama ve vitamini de fazla verirseniz tüy dökümüne sebep olursunuz, ayarını tutturmanız gerekmektedir.
Kuşunuzun renk mutasyonu Rainbow tarzına benzer olduğundan dolayı vücudunda yeşili ve maviyi de beyazı da sarıyı da vs. barındırıyor. Dökülüp yeni çıkan tüylerin yeşile döneceğini sanmıyorum. Ayrıca tüylerine dikkat ederseniz zaten yeşil mavi karışımı olduğunu görürsünüz yeni çıkanların da.

Geri