Karadeniz Pet

Arkadaşlar Yardım

murat2012

Meraklı Üye
Arkadaşlar Kuşlarım 12 veya 13 gündür ciftlesti gördüm ama hala yumurta yok popo şişkinlik yok diski büyüme yok kanat düşmesi yok halada yuvada uzun süre durma yok yuvaya önünden bakıyordu kuşlar kısır mi öyle diyorlar dişi kusu ben ceresi kahverengi diye aldim fakat eski sahibi yavrulamadigi için geri verdiğini düşünmeye başladım ne yapmaliyim
Kahramanoglu usta cevaplarmisn

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Ilk yumurtada bazi disiler bir ay yumurtlamaysbiliyormus basims gelmedi kuslari rahatsiz ediyorssniz bu sure daha da uzar hic yoklarmis gibi davran nerden aldiniz kuslari

Murat kardeşim yanlış anlama ama sen muhtemelen çok sabırsızsın ve kuşları da kanımca fazlaca rahatsız ediyorsun. Nerden anladın dersen yeşil kuşların için çokca konu açtın ve devamlı aynı soruları sordun. Hatırlarsan ben de sabırsızım demiştim ama sen benden daha fazla sabırsızsın. Ben kuşları rahatsız olmayacakları çocukların onları rahatsız edemeyeceği bir yere koydum ve sabrın sonu selamet beyaz dişim dün ilk yumurtasını yaptı. Günde sadece bir kere kuşlarla ilgilendim. Bence sen de öyle yapmalısın. Bu arada dişi kuş kızışalı yani ceresi kahverengi olalı 2 ay kadar olmuştu. Kızma söylediklerime. Emin ol ben de senin o güzel iki yeşil kuştan güzel güzel yavrular almanı istiyorum ki bu kadar yazı yazdım. Son kelimeler... Rahatsız etme kuşları ve sabret...

Kuslari ellemiyorum yukarda duruyorlar bana dişi kuş kısır dır diyorlar ama ben bekliyorum değiştirmek de istemiyorum ne olacağını biliyorum değiştirince değiştir diyor bazı kişiler

Ilk yumurtada bazi disiler bir ay yumurtlamaysbiliyormus basims gelmedi kuslari rahatsiz ediyorssniz bu sure daha da uzar hic yoklarmis gibi davran nerden aldiniz kuslari
Pet shop dan ve ayrı kafesde aldim

Pet shop dan ve ayrı kafesde aldim

ok bekle o zaman sabret değiştirme dursun 1 ay . 1 ay boyunca çiftleşme olmasına rağmen yumurta yoksa dişi kısırdır.

Tamam 15 gün daha beklicem saolun

Ben anlamadım hobicimiyiz yoksa bu canlıları başka mı görüyoruz bence sabretmelisin ve beklemelisin onlar işini bilir sen müdahale etme yeter ben 6 7 ay ciftlesen kuşu sabırla bekledim ve yumurta aldım

6 ve 7 aydır ciftlestiler ve 7.ayda mi yumurtladi inşallah benimkiler de olur saolun

Geri