Karadeniz Pet

arkadaşlar yeni muhabbet kuşu aldım.

bysmtnc

Paylaşımcı Üye
dün petshoptan aldım.yerli üretim.40-50 günlük dedi satıcı.rengi hosuma gitti ancak eve geldigimde poposunun kirli oldugunu gördüm.bi skıntı olur mu.kafeste diger kuşlardan daha canlı gibi geldi bana.kısa zaman önce de kuş almıştım.2 aya yakın baktım ama pek yakınlık göstermedi.otobüs yolculuguna cıkardım dayanamadı öldü hayvancağz. simdi yeni aldım.hata yapmadan kendime alıştırmak istiyorum.dün saat 7gibi eve getirdim kafesine koydum. sabah altıda baktım yemligine hala yem yememişti.dün akşam elime yem koyup kafese soktum yer diye yine yemedi.alışma döneminden dolayımı böyle yoksa baska biseymi var.birde petshopcu hergün yarım saat felan eline al sev dedi.daha cabuk alısır dedi.ama internette bu fikri savunanların yanında aldıgınızda 1-2 hafta kafesten cıkarmayın yokmuş gibi davranın sonra yavaşca elinizi kafese yaklaştırın,sokun vs vs şeyler var.hangisi dogru sizlerden yardım almak istiyorum.kafesten cıkarmamakmı bi süre yoksa alıp sevmek hatta evde ucurmak mı.? eski kuşumu aldıktan 2 saat sonra cıkardım kafesten çarptı bi kaç kez.bi kaç gün sonra ayagını felan sakatladı ama geçti.buda öyle olur mu ?.

kuşum maşallah çok güzel cok begendim rengini akıllı da bişeye benziyo diger kuştan daha güzel inşallah alışır. yardımcı olurmusunuz bana sıfırdan nasıl eğitilir.korkutmamak icin napmalıyım.

yeni yere geldigi için yem yemez su içmez vitamin kullanın ishal ise geçer veya bir çay kaşıgı ucu kagve suluguna koyarsanız oda işe yarar

kardeş dışkısı ishal gibi deil ama.ne kadar sürecek yem yememesi.

en fazla iki gün birde odaya alıştıktan sonra kuşla ilgilenin daha çabuk alışması için

Yem Yememesi Yeni Geldiğinden dolayıdır telaş etmeyin. Kendine alıştırma konusunda bnm kısa zaman önce bi mavişim vardı onu kendime iyi alıştırmıştım. Nasıl derseniz bnm yaptığım yöntemi heralde kimse yapmamıştır. Ben bu şekilde alıştırmıştım Kuşu aldık tabi evde durgun durgun duruyor hiç bişey yapmıyor. Aradan bi hafta geçti alıştı eve. Elimize alıyoduk ucuyodu yakalayamıyoduk. Bende ışığı kaptıp yakalıyodum. Işığı kapatıp elimize ala ala bize alıştı. Hatta öyle alışmıştı ki annem'in omuzuna koyuyordum annem bulaşıkları yıkıyordu kapıda açıktı ama uçmuyordu. Bu yöntemi heralde kimse tavsiye etmez. Ama böyle bi gerçek var ben o kuşu kendime böle alıştırdm.

Vallah doğruya doğru ben böyle alıştırdım kendime hatta kahvaltıda salıyordum geliyordu ekmeğimi yiyorda bizle kahvaltı yapıyordu özledim şimdi onu :( :(

şimdi bu aksam eve gidip elime alıp seveyimmi kuşu? yoksa beklymmi kafeste dursun 1 kaç gün ?

bekle kuş kendini rahat hissederse öterse sende onla ilk önce kafes dışından sakince konuş

Bana sorarsan bekle alışsın kafese eve ne zaman kafeste ötmeye uçmaya yani ne zamn alıştıysa ortama seversin artık.

Yeni aldıgınız için stres yapıcaktır. Dolayısı ile birkac gün halsiz gibi görünücektir. Yem ve suyu sizin görmediginiz zamanlarda yeyip içecektir. Bir süre kendi haline bırakmanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar dün seveyim dedim bide poposundaki pislikleri sileyim dedim.acaip ısırdı canımı yaktı baya silemedim.önceki kuşum ısırmıyodu bu kadar.ısırması normalmi arada kanatlarını acıyo felan.hastamı geri götüreymmi anlamadım hiç bişe

ona 10 günde bir parazit spreyi sık (7 defa kafeste dolaştırarak 1 - 2 defada alt tarafa sık bn ole yapıyom)

başka yorumlar bekliyorum.

Geri