Karadeniz Pet

arkadaslar yuvalıga talas bulamadım ne koyabılırım

Ahmet Fidan

Meraklı Üye
arkadaslar yuvalıga talas bulamadım kagıt koydum dısı kus dısarı atıyor kagıtları hep cıkarttı yeme koydugumuz tasları koysam weya kum koysam olur mu

Son düzenleme:
yuvalığa kağıt koyulmaz atar hem kum koyun kuş kumu.

Ince Kum ya da yem kabuğu koyabilirsiniz ama dışı istemezse dışarı atabilir.

Anladım tsk ederım yorumlar ıcın hemen kus kumu koyuyorum ALLAH razı olsun

mineralli kum var shoplarda 3 lira 5 lira kadar onu al koy talaşıda her kuş kabul etmiyor zaten

Ince Kum ya da yem kabuğu koyabilirsiniz ama dışı istemezse dışarı atabilir.

Yem kabuğu toz yapar ve kuşlarda astım olur yuvalığa sadece talaş kabul etmezse kum kumu kabul etmeyen kuş çok azdır onlarda saten talaş kabul ediyor :)

kuş kumu kuş kumu diyor herkes ama şöyle bir durum var 1 yumurtaları çabuk soğutuyor 2 yavrular pisleyince çamur halini alıp berbat oluyor. ve yavru ölümleri de çok oluyor. ben daha üretici olupta kuş kumu koyan görmedim. talaş veya yem kabuğu konulur yuvalığa. amaç tabanın yumuşaması ve daha sıcak olmasıdır. kuş kumu kısmını hiç anlamış değilim. 20-30 çifti olan gerçek üreticiler varsa kuş kumu koyan söylesin. artısından çok eksisi var. koymayın kum. bırakın kendi kazır ince talaş yapar en azından

dostum en basiti marangozdan rica edebilirsin ücret bile talep edeceğini zannetmem , ayrıca küçük kesimler ilerleyen aşamada yavrular için problem olabılır büyük kesim talaş almalısın hayırlı günler ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yem koyuyorum yuvalıga, hiç astım olan kuşum olmadi:) neye istinaden böylebir tespit yapıldı bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

Yem kabuğu koyuyorum yuvalıga.

kardeşim git pat shoptan hamster talaşı al follgun içine sadece tabanı kaplayacak kadar koy çok koyarsan yumurtalar gömülür iyi olmaz

Geri