petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

arkadaslar yuvalıga talas bulamadım ne koyabılırım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Fidan tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Fidan

Beğenileri:
    0
    arkadaslar yuvalıga talas bulamadım kagıt koydum dısı kus dısarı atıyor kagıtları hep cıkarttı yeme koydugumuz tasları koysam weya kum koysam olur mu

#1 Ahmet Fidan, 14 Kasım 2014
    Son düzenleme: 14 Kasım 2014
  2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yuvalığa kağıt koyulmaz atar hem kum koyun kuş kumu.

3. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Ince Kum ya da yem kabuğu koyabilirsiniz ama dışı istemezse dışarı atabilir.

4. Ahmet Fidan

Beğenileri:
    0
    Anladım tsk ederım yorumlar ıcın hemen kus kumu koyuyorum ALLAH razı olsun

5. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    mineralli kum var shoplarda 3 lira 5 lira kadar onu al koy talaşıda her kuş kabul etmiyor zaten

6. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Yem kabuğu toz yapar ve kuşlarda astım olur yuvalığa sadece talaş kabul etmezse kum kumu kabul etmeyen kuş çok azdır onlarda saten talaş kabul ediyor :)

7. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kuş kumu kuş kumu diyor herkes ama şöyle bir durum var 1 yumurtaları çabuk soğutuyor 2 yavrular pisleyince çamur halini alıp berbat oluyor. ve yavru ölümleri de çok oluyor. ben daha üretici olupta kuş kumu koyan görmedim. talaş veya yem kabuğu konulur yuvalığa. amaç tabanın yumuşaması ve daha sıcak olmasıdır. kuş kumu kısmını hiç anlamış değilim. 20-30 çifti olan gerçek üreticiler varsa kuş kumu koyan söylesin. artısından çok eksisi var. koymayın kum. bırakın kendi kazır ince talaş yapar en azından

8. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Ben kum koydum hocam sende öyle yap

9. ysf.yalvac

dostum en basiti marangozdan rica edebilirsin ücret bile talep edeceğini zannetmem , ayrıca küçük kesimler ilerleyen aşamada yavrular için problem olabılır büyük kesim talaş almalısın hayırlı günler ..

#9 ysf.yalvac, 14 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Kasım 2014
  10. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Yem koyuyorum yuvalıga, hiç astım olan kuşum olmadi:) neye istinaden böylebir tespit yapıldı bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

Yem kabuğu koyuyorum yuvalıga.

11. mehmet fidann

kardeşim git pat shoptan hamster talaşı al follgun içine sadece tabanı kaplayacak kadar koy çok koyarsan yumurtalar gömülür iyi olmaz

Sayfayı Paylaş