Karadeniz Pet

Arkdaşlar merhaba muhabbet kuşumu alalı 2,3 aya yakın oldu bir konuda yardimci olabilirmisiniz?

tuba91

Yeni Üye
Kuşumun eski sahibinin alerjisi olduğu için ben aldım eski sahibinde hemen hemen 2,3 ay durmuş sanırım. Görenler yaşlı bir kuşta diyor zannımca 1 yaşında falan ya da daha büyük bilmiyorum. Çok sakin bir kuş fazla hareket etmez uçmaz seste cikarmaz bir tek sabahlari kahvaltiya oturduğumuzda bir coşar çıldırır onun harici hep sessiz olur. İlklerde alışmadigi için diyordum fakat artik aradan o kadar zaman geçti ve artık hani bende hastami diye falan korkmaya başladim. Kafesin kapagini acinca asla cikmiyor bende kafes aynasini çok sevdigi için ona kondurup zorla cikartiyorum kafesten cikincada avizenin ustunde saatlerce hiç uçmadan duruyor en sonda ben zorla alip kafese koymaya calisiyorum ama dedigim gibi hep sabit duruyor saatlerce. Su eskiden daha cok içerdi artik daha az içiyor o da sanirim suyuna vitamin koymuştum sevmemiş olabilir degisik kokusu vardi vitaminin. Yeminide ayni şekilde az yiyordu ama şükür gene eski yemesine döndü güzel yiyor. Birde şimdilerde çok yapiyor kafese asılı kalıp gagasini tele takıyor uzun süre öyle duruyor bende gagasini falan seviyorum karnımı seviyorum hiç kaçmıyor (ben elime almaktan cok korkuyorum o korkumun ne kadar ustune gitsemde yenemedim) ama oyleyken sevebiliyorum gagasini falan. Şimdi sizce bu kadar sakin ve sessiz olmasi hareketsiz olmasi sadece su ve yem yiyor birde bazen aynayla oynuyor, kafese asılı kalması normalmidir ? Bazen gozlerine bakiyorum uyuklu gibi olabiliyor. Çok fazla tüy döküyor ama o normalmiş sanirim mevsim değişiminden. Bazende kuyruğu titriyor nadirde olsa vucudu titriyor ama geçiyor kisa suruyor. Yardimci olursaniz sevinirim

Valla aynı sakinlikte bi kuş da bende var 2 sene oldu hala aynı dışkısında ötmesinde oyun oynamasında bi sıkıntı yoksa yoktur. Siz yine sabırla ilgilenin sürekli belki alışır size. Ek olarak ayna zararlı onu çıkarın bi kaç oyuncak alın kafesine zil gibi oynasın imkan varsa yanına arkadaş alabilirsiniz

Valla aynı sakinlikte bi kuş da bende var 2 sene oldu hala aynı dışkısında ötmesinde oyun oynamasında bi sıkıntı yoksa yoktur. Siz yine sabırla ilgilenin sürekli belki alışır size. Ek olarak ayna zararlı onu çıkarın bi kaç oyuncak alın kafesine zil gibi oynasın imkan varsa yanına arkadaş alabilirsiniz
Dışkısı normal gibi oyun oynamasi yok bir aynayla ilgilileniyor o kadar. Nasıl bir oyuncak almalıyım birde hicbir şeye kolay alışmiyor banyo kabi falanda aldim ama hic girmiyor ona

banyo kabı için yeşillik kulanabilirsiniz. yeşillikleri banyo kabı içine atın yeşillikler için gidiyor ve giriyorlar. aynı zamanda oyuncak olarak top kafes içi için uzun zilli bir sarkaç tercih edebilirsiniz.

Evet kolay alışmayacaktır bi süre geçmesi gerek alışması için. Zil alabilirsiniz asmalık ses çıkaran şeyleri severler salıncak olabilir sallanacağını sanmıyorum ama benimki gibi üstünde uyur belki onun dışında bir sürü incikli boncuklu çeşitler var siz seçebilirsiniz ama ahşap olmasına dikkat edin zil metal falan olabilir plastik olmasın.

Banyo konusunda gelince geniş ve alçak bi kaba suyu koyun içine biraz yeşillik atıp kabı kafesin üstüne koyun elinizle içine vurun sesi duysun onun üstüne falan sıçratın tabi kuşu da kafesin üstüne koyun cesaretlenmeye çalışıcal girmek isticektir girmese bile siz ara ara deneyin aynı model kuş bende de var ben böyle alıştırdım

Geri