Karadeniz Pet

Artık mama yemiyorlar

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese iyi forumlar :) halen vision mama kullanıyorum 6 aydan beri haftada 2 gün önceden aşırı tüketim vardı mamaliklar hemen bosaliyordu şimdi neredeyse koyduğum gibi dolu alıyorum neden olabilir

:)bakalım kim fikir belirtecek

Arada bir benimkilerde öyle yapıyor.Hala sorunu bende tam olarak çözmüş değilim.Bazen tüm mamalık boşalırken bazende 1-2 tırtıklayıp bırakıyorlar.

Arada bir benimkilerde öyle yapıyor.Hala sorunu bende tam olarak çözmüş değilim.Bazen tüm mamalık boşalırken bazende 1-2 tırtıklayıp bırakıyorlar.
Valla aynısı banada oluyor bi çözüm bulamadım :)

:) sıcaklar ile alakası var mi

bu markayı ilk defa sizden duydum ama size genel olarak bilgi veriyim.
Biz insanlar dahi her gün aynı yemeği yemeyiz; misal sıcak havalarda kızartma tercih etmeyiz hafif seyler tüketiriz kısın ise tam tersi biraz daha yağlı ürünler tüketiriz bunların aynısı kuslarımızdada geçerli. Yaz geldi... Mama içeriğinizi değiştirin her zaman aynı ürünler ile mama nızı nemlendirmeyin yeşillik ağrlıklı yulaf içerikli mamalar hazırlayın kuşlarınıza... Misal haftada 2 gün veriyorsanız 1 gün; havuç-nane-kabak-yumurta 2. verişte kırmızı pancar, semiz otu, elma, yumurta 3. verişte kara lahana-ıspanak- mevsilsem farklı bir meyve- fesleğen vs.. vs... bu tür değişiklikler yaparsanız emin olun kuşlarınız her seferinde daha da zevkle gelir yazın yeşillik ve meyve içeriğine önem verin kuşlarınızın içi ferahlasın yağlı ürünlerden uzak tutun...

Geri