Karadeniz Pet

Aşırı tüy dökümü ve uygun vitamin

Furkan AYKAÇ

Yeni Üye
Avisol Oral çözelti kullanıyordum fakat fiyatı ve temini aşırı derecede zor olduğu için apex diye bir markanın vitamini aldım oda çürük yumurta gibi kokuyordu mubişlerime veremedim, Bu ara vitaminlerini aksattım ciddi derecede tüy dökmeye başladı küçük oğlum, birkez daha araştırınca medikopet Bird Vitamin 12 diye bir markanın vitaminin temin edebildim, nasıl bir vitamindir. Birde tüy dökümü ve normal zaman için kullanabileceğim iyi bir vitamin alacağım ne önerirsiniz üstadlar...

kimyasal vitamin bilmem ama doğal olarak tohum çimlendirme veya yulaf tüy döken kuşa çok iyi geliyor b vitamini zengin olduğu için tüyleri çabuk atmasına ve daha canlı yapıyor unutmayalım ki kuşlarının tüyleri proteinden oluşuyor bu yüzden protein çok önemli tüy döneminde yumurta yedirmek çok etkili oluyor bu arada yulaf eğer kuş kızgın ise kızgınlığını geçiriyor ona göre kullanın kızgın kalmasını istiyorsanız aşırı vermeyin.

Tüy dukumu için B kompleks vitamin vermem gerekiyor, b vitaminide doğası gereği kötü kokar bütün B vitaminleri kötü kokar.

eğer takviye vitamin kullanıcam derseniz b için en çok tercih ettim nekton bio kullandım güzel bi vitamin tüy dökümü için bence nektonun bio üstüne yok.

Geri