Karadeniz Pet

Avivit ve Avimineral ve ishal

Muhabbetuna

Meraklı Üye
OKUYUP YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM :)

Merhabalar uzun zamandır forumda yoktum. Bir kaç sorum olacaktı:
1- Avivit ve Avimineral ürünleri faydalı mı, işe yarıyor mu (üretimde)?
2- İkisini beraber suda kullanmak istiyorum. Uygun olur mu ve dozları ne olmalı?

Bonus soru (alakasız): Kuşlarda ishalden kurtulamıyorum. İkisi de ishal ve dişi çok fena poposu çok kirli. Poposunu nasıl temizliyim. Birde ishal için etkili bir çözüm önerisi istiyorum lütfen :(

1-)Üretimde işe yarıyor zaten multivitamin olduğu için üretim dışındada kullanılabilir.
2-)İkisinide beraber vermen bana göre sakıncalı olabilir.

İshalin geçmesi için kafesten kuş yemlerini alın ve kanarya yemi vermeye başlayın ve suyuna sirke koyun büyük ihtimalle düzelecektir.(Bu dönemde yeşillik,mama vs şeyler vermeyin)

1-)Üretimde işe yarıyor zaten multivitamin olduğu için üretim dışındada kullanılabilir.

İshalin geçmesi için kafesten kuş yemlerini alın ve kanarya yemi vermeye başlayın ve suyuna sirke koyun büyük ihtimalle düzelecektir.(Bu dönemde yeşillik,mama vs şeyler vermeyin)

Kızıl daldarı veriyim mi peki. Bide bu iki vitamini gün aşırı veriyim mi
Mesela 1 gün avivit
Sonraki gün hiçbişe
Sonraki gün avimineral

İshalin geçmesi için kafesten kuş yemlerini alın ve kanarya yemi vermeye başlayın ve suyuna sirke koyun büyük ihtimalle düzelecektir.(Bu dönemde yeşillik,mama vs şeyler vermeyin)[/QUOT

Bide sirkeyi ne kadar veriyim. Bide hergün mü veriyim

@osmanmankirci birşey sormak istiyorum ben kuşlarıma daha önce ödül yemi olarak kanraya yemi veriyordum ve çok seviyorlardı yeni gittiğim bi kuşçu onu kullanmamı söyledi vermedi boğazlarına yapışır kıramazlar vs şeyler söyledi sizde kullanılabilr yazmışsınız o zaman l-kullanmalı mıyım acaba sakıncası var mı kuşçunun dediği gibi birde denizden toplanan kalamarı direk kullansak sıkıntı olur mu acaba kullanllar varmış ama ben emin olamadım

Son düzenleme:
@osmanmankirci birşey sormak istiyorum ben kuşlarıma daha önce ödül yemi olarak kanraya yemi veriyordum ve çok seviyorlardı yeni gittiğim bi kuşçu onu kullanmamı söyledi vermedi boğazlarına yapışır kıramazlar vs şeyler söyledi sizde kullanılabilr yazmışsınız o zaman l-kullanmalı mıyım acaba sakıncası var mı kuşçunun dediği gibi birde denizden toplanan kalamarı direk kullansak sıkıntı olur mu acaba kullanllar varmış ama ben emin olamadım
Kanarya yemi boğazlarına yapışmaz.Benim evdeki dişi kuş normal yemlerin arasından kanarya yemlerini bulup yiyor.Yani bir sıkıntı olmaz.
(Denizden toplanan kalamar kemiğini kullanabilirsin ama iyice temizledikten sonra)

bende kullanıyordumda kuşçu işte şüpheye düşürdü ne zaman istesem yerine yulaf verdi alırım ama bundan sonra teşekkürler

Geri