Karadeniz Pet

Ayağı şişti nasıl bir tedavi uygulamaliyim?

Ethemkvnc

Yeni Üye
Sabah uyandığımda kafes tülünün iplerini sökmuş ve ayağına dolanmış. Hatta o ayağınin biride tüneğe dolanmışti. Yani bildiğiniz kelepçeli gibiydi tabi fotoğraflarını çekemedim hemen müdahale ettim uyanır uyanmaz. Kuşu tutarak makas yardımı ile bütün ipleri kestim. Ve farkettim üzere fotoğrafta sol ayakla normalde sağ ayağı şişti. Ayak fonsiyonlarinda sıkıntı yok. Tedavi işlemi uygulamaliyim ? Yoksa zamana bağlı şişlik iner mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20191102_160113.jpg
    IMG_20191102_160113.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20191102_160148.jpg
    IMG_20191102_160148.jpg
    331 KB · Görüntüleme: 18
İyice kontrol edin ip kalmasın baldırına kadar bakın. Kremi sürerken hafif hafif bastırmadan masaj yaparak sürün muhtemelen değdiğinizde canı acıyacaktır aman bastırmayın.
Başka bir problem oluşmadıysa geçecektir bugün gözlemleyin yarına kadar değişiklik olmazsa veterine götürün.
Geçmiş olsun.

Teşekkürler cevaplariniz için. Şu an elimde krem yok. Haftasonu nöbetçi eczane denk getirirsem gidip alicam. Detaylı bir şekilde baktim göremedim. Şimdilik yumuşatmak için vazelin sürsem olur mu ? Kulak çöpü ile.

R

Maalesef yok. Yarin alicam inşallah
Sene 2005 yıllarda pek fazla eczane olmazdı ilaç bulunmazdı o zamanlarda olsaydık haklısın derdim.
2019 yılındayız her mahallede 10 tane eczane var. Bunlardan 1 tanesi nöbetçi kalır. Yaşadığınız yer eğer dağ başında değilse bahane üretmek bence bir canlının hayatını riske atmaya değmez.
o kuşa bakmak için bir sorumluluk aldıysanız yerine getirmelisiniz.

Geri