Karadeniz Pet

Ayak Parmağı ve Tırnağı Siyahlaşıyor

Oğuz Emre

Meraklı Üye
Arkadaşlar dün kuşumun tırnağı kafes tülüne takılmıştı. Baktığımda çırpınıyordu kurtulmak için. Ben de yavaşça zarar vermeden kurtardım ama şimdi ayak parmağı hafiften kararmış ve su toplamış. Tırnağının içine doğru da hafif kararma var. İltihap mı kaptı acaba krem-merhem mi sürmeliyim? Hangi ilacı kullanmalıyım?

Çekebildiğim kadar net fotoğrafını çektim. Uzaktan pek belli olmadığı için bahsettiğim yeri işaretledim :)

20130908_200539_3.jpg

Ekleme: Hareketlerinde sıkıntı yok üzerine çok rahat basabiliyor tellere tutunabiliyor fotoğrafta da görüldüğü gibi. Ama siyahlığın yayılmasından kangren falan olmasından korkuyorum :(

Son düzenleme:
ciddi bişe görünmüyo eğer şişme görürsen tanıdık petshop'a danış

Teşekkürler yorumunuz için. Şişme yok fotoğrafta baya şişmiş gibi çıkmış ama öyle anormal bir şişlik göremedim. Salı günü 1 günlüğüne şehir dışına çıkacağım o zamana kadar kötüye gider diye korkuyorum. Geldiğimde hala geçmezse veterinere götüreceğim artık içim rahat etsin diye.

Bu aralar baya aksiyon yaşıyoruz bu sıpayla bakalım. Burnu soyulmaya başlamıştı, mantar diye korkup avipom merhem aldım sürdüm hemen. Onu atlattık, hapşurmaya kabarmaya başladı. Vitamin falan derken şimdi onu da atlattık, yem kusmaya başladı. Kursak iltihabı falan diye korktum ama neyse ki sorun yokmuş eş istediği için yapıyormuş :) Şimdi de bu tırnak olayı çıktı... Sakındıkça illa nazar değiyor sanırım. Tek kuş olunca elim ayağım oldu evden çıksam 5 dk. sonra özlüyorum keratayı :)

Tüle takılan ayaklara siz mudahale etmeyin zamanla öğrenir her defasında siz olamazsınız.+siz elinizi vurdukca ordan daha çabuk kurtulmaya çalışacaktır

Geri