petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ayak Parmağı ve Tırnağı Siyahlaşıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz Emre tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dün kuşumun tırnağı kafes tülüne takılmıştı. Baktığımda çırpınıyordu kurtulmak için. Ben de yavaşça zarar vermeden kurtardım ama şimdi ayak parmağı hafiften kararmış ve su toplamış. Tırnağının içine doğru da hafif kararma var. İltihap mı kaptı acaba krem-merhem mi sürmeliyim? Hangi ilacı kullanmalıyım?

Çekebildiğim kadar net fotoğrafını çektim. Uzaktan pek belli olmadığı için bahsettiğim yeri işaretledim :)

Ekleme: Hareketlerinde sıkıntı yok üzerine çok rahat basabiliyor tellere tutunabiliyor fotoğrafta da görüldüğü gibi. Ama siyahlığın yayılmasından kangren falan olmasından korkuyorum :(

#1 Oğuz Emre, 8 Eylül 2013
    Son düzenleme: 8 Eylül 2013
  2. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Yok mu arkadaşlar fikri olan :confused:

3. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    ciddi bişe görünmüyo eğer şişme görürsen tanıdık petshop'a danış

4. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler yorumunuz için. Şişme yok fotoğrafta baya şişmiş gibi çıkmış ama öyle anormal bir şişlik göremedim. Salı günü 1 günlüğüne şehir dışına çıkacağım o zamana kadar kötüye gider diye korkuyorum. Geldiğimde hala geçmezse veterinere götüreceğim artık içim rahat etsin diye.

Bu aralar baya aksiyon yaşıyoruz bu sıpayla bakalım. Burnu soyulmaya başlamıştı, mantar diye korkup avipom merhem aldım sürdüm hemen. Onu atlattık, hapşurmaya kabarmaya başladı. Vitamin falan derken şimdi onu da atlattık, yem kusmaya başladı. Kursak iltihabı falan diye korktum ama neyse ki sorun yokmuş eş istediği için yapıyormuş :) Şimdi de bu tırnak olayı çıktı... Sakındıkça illa nazar değiyor sanırım. Tek kuş olunca elim ayağım oldu evden çıksam 5 dk. sonra özlüyorum keratayı :)

5. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Tüle takılan ayaklara siz mudahale etmeyin zamanla öğrenir her defasında siz olamazsınız.+siz elinizi vurdukca ordan daha çabuk kurtulmaya çalışacaktır

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu tırnak siyahlaşması

,
  2. kuşun tırnağı siyahlaşması

,
  3. muhabbet kusu ayakta siyahlasmasi

,
  4. muhabbet kuşutırnak,
  5. kanarya tirnagi karardi