petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

aydınlık mı yarı aydınlık mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkecakil tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. berkecakil

berkecakil Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bende bir normal kafes var ama biraz küçük. bir çiftte muhabbet kuşum var. ayrıca büyük bir kafesim daha var fakat bir yanı telli diğer yerleri kontrplak ile kaplı, dolayısıyla her tarafından ışık almadığı için biraz karanlık. gündüz sıkıntı yok. küçük kafeste kuşlar hareketsiz büyük kafes akşamları biraz karanlık sizin tavsiyeniz ne olur. hangisini kullanmalıyım. yeni kafes alacak durumum da yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:54 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

cevap verebilecek deneyimli arrkadaş yok mu

2. tansel canbaz
    Gizli

sadece önü telli büyük kafese koy bence. kafeside güzel ışık alan biryere koy zaten üretim yapan arkadaşlar senin anlattığın şekilde kafeslerde üretim yapıyor bir çoğu.

3. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kalsiyum için kuşun güneş de almasi lazim bence tamamiyle telli olan aydinlik kafesi kullan
    Kalsiyum eksikligi ölüme götürür ben yasadim biliyorum
    Güneş faydalidir çok

4. hulk42

hulk42 New Member

Beğenileri:
    0
    kalsiyum ? gunes isigindan kalsiyum ilk kez duydum

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Benim fikrim de büyük kafese koyun

7. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Güneş tabiki faydalıdır ama bodrum katta üretim yapanlar var kuş hayatı boyunca hiç güneş görmeden yaşıyor bari büyük kafeste rahatça yaşasın.

8. Sinan ÇELİK
    Gizli

Çok fazla güneşe maruz kalan kuş hastalanıp ölebilir dengeyi iyi kurmak gerekir.

9. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Büyük kafeste tutmanı önerırım 40 watt lık bir ampul yakman yeterlı olacaktır veya beyaz led lambada kullanabılırsın tasaruf acısından sana kalmıs küçük kafeste hareket edemediğinden kuş yağlanır

Sayfayı Paylaş