Karadeniz Pet

aydınlık mı yarı aydınlık mı?

berkecakil

Meraklı Üye
arkadaşlar bende bir normal kafes var ama biraz küçük. bir çiftte muhabbet kuşum var. ayrıca büyük bir kafesim daha var fakat bir yanı telli diğer yerleri kontrplak ile kaplı, dolayısıyla her tarafından ışık almadığı için biraz karanlık. gündüz sıkıntı yok. küçük kafeste kuşlar hareketsiz büyük kafes akşamları biraz karanlık sizin tavsiyeniz ne olur. hangisini kullanmalıyım. yeni kafes alacak durumum da yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:54 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

cevap verebilecek deneyimli arrkadaş yok mu

sadece önü telli büyük kafese koy bence. kafeside güzel ışık alan biryere koy zaten üretim yapan arkadaşlar senin anlattığın şekilde kafeslerde üretim yapıyor bir çoğu.

Kalsiyum için kuşun güneş de almasi lazim bence tamamiyle telli olan aydinlik kafesi kullan
Kalsiyum eksikligi ölüme götürür ben yasadim biliyorum
Güneş faydalidir çok

kalsiyum ? gunes isigindan kalsiyum ilk kez duydum

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benim fikrim de büyük kafese koyun

Güneş tabiki faydalıdır ama bodrum katta üretim yapanlar var kuş hayatı boyunca hiç güneş görmeden yaşıyor bari büyük kafeste rahatça yaşasın.

Çok fazla güneşe maruz kalan kuş hastalanıp ölebilir dengeyi iyi kurmak gerekir.

Büyük kafeste tutmanı önerırım 40 watt lık bir ampul yakman yeterlı olacaktır veya beyaz led lambada kullanabılırsın tasaruf acısından sana kalmıs küçük kafeste hareket edemediğinden kuş yağlanır

Geri