Karadeniz Pet

Ayırma Yöntemi

umut çakır

Yeni Üye
Ayırma yöntemi hakkında bişey söyler misiniz ? Nasıl yapmamiz gerekiyor kızıştırmak için benim erkeğim kizismis durumda disiye ayak atiyor yem kusuyir ama ayak attigi sirada disi gagaliyo ama yem kustugunda yiyor ne yapmam gerekiyor.

benim kuşlar o kadar yapmıyo sadece yem kusma ve kaşıma olayına şahit oldum dişi erkeği çok yaklaştırmıyor yanına. az önce açtığım konuda bana verilen cevabı söylim ayrı kafeslerde ama aynı odada olacaklar birbirlerini görecekler ancak ulaşamayacak şekilde olmalılar mış. zaten bilenlerde yazacaktır daha detaylı.

erkek ve dişi kuşun resimlerini paylaşırmısınız direk gagalarının görüleceği şekilde.

20161009_162400_crop_464x464.jpg 20161009_162351_crop_464x464.jpg 20161009_162420_crop_464x464.jpg 20161009_162425_crop_464x464.jpg

2 kuşta kızışma belirtisi yok orantılı şekilde nijer kinoa tohumu verebilirsiniz kızışmaları için ayrıca yumurta mamasına havucu biraz daha bol koyabilirsiniz ayırmanız daha iyi olur dişi kuşun ceresi kahverengi olur erkekte koyu mavi ye yakın olur kızışma belirtisi bunlardır
birde çimlendirmede yapabilirsiniz yumurtaların doluluk oranını ve kızışmasına büyük faydası olur
sonuç olarak kızışmamış kuşlar ve dişi daha hazır değil anlattıklarınıza göre 1 ay süreyle bu işlemleri uygulayın ve erkeği yuvalıklı kafeste tutun 1 ay sonra dişiyi o kafese atın.

2 kuşta kızışma belirtisi yok orantılı şekilde nijer kinoa tohumu verebilirsiniz kızışmaları için ayrıca yumurta mamasına havucu biraz daha bol koyabilirsiniz ayırmanız daha iyi olur dişi kuşun ceresi kahverengi olur erkekte koyu mavi ye yakın olur kızışma belirtisi bunlardır
birde çimlendirmede yapabilirsiniz yumurtaların doluluk oranını ve kızışmasına büyük faydası olur
sonuç olarak kızışmamış kuşlar ve dişi daha hazır değil anlattıklarınıza göre 1 ay süreyle bu işlemleri uygulayın ve erkeği yuvalıklı kafeste tutun 1 ay sonra dişiyi o kafese atın.

Peki kuşlardan biri kızışmışsa bu yöntem işe yararmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Peki kuşlardan biri kızışmışsa bu yöntem işe yararmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kızışmamış olan kuşa verilir yine aynı yöntem uygulanır, fakat kızışmış kuşa verilirse kuş tüye girer.

Son düzenleme:
Yavuz Bey simdi yeşil olan erkek o disinin üstüne çikmaya calisiyoda disi izin vermiyo iste nijer tohumu ne kadar verilmeli bilginiz var mi yemliğe 1 cay kasigi fazla mi olur sizce ?

Birde ayırma yönteminde kuşlar birbirini görmeli mi yoksa görmemeli mi ☺

Yavuz Bey simdi yeşil olan erkek o disinin üstüne çikmaya calisiyoda disi izin vermiyo iste nijer tohumu ne kadar verilmeli bilginiz var mi yemliğe 1 cay kasigi fazla mi olur sizce ?

siz isterseniz kuşa yemlik dolusu verin, kuş yemesse yine hiçbirşey olmaz, mama alışkanlıkları ne alemde bunları siz bilirsiniz ancak ben tavsiye olarak havucu bol mama öneririm 2 günde bir verilebilir 1 hafta aralıklarla aralıklardaki haftalardada çimlenirme yaparsanız en kestirme yolu budur çay kaşığı kadar nijer idealdir fakat kuşun yemesi önemli.

Çimlendirmeyi az cok biliyorum yumurta havuc mamasi yapiyorum haftada bir veriyorum hatta birazda nijer katiyorum yiyorlar hayatlarindan memnunlar yani heralde haftada verdigim icin kızisma durumu olmuyor gerci disi yeni tüyden cikti kizismamasi normal ama en azindan bundan sonra ona göre bir yol izlemeliyim

Geri