Karadeniz Pet

Ayna Sorusu ?

Murat AYDEMİR

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar 7-8 aydır muhabbet kuşu besliyorum. Haliyle her gün yeni bir bilgi öğreniyorum. Geçen internette makale tarzı bir yazı okudum. Muhabbet kuşu kafeslerine ayna takılırmı takılmazmı diye. Çoğunluk takılmamasından yana ama takılabilir denilen yazılarıda gördüm.

Benim Durumum şöyle Yılbaşında 2aylık erkek yerli muhabbet kuşu almıştım. Haliyle ilk aldığım için aynası yemliği suluğunu petshoptan aldık. Temmuz başındada yine ileride eş olur diye Yerli dişi 2 aylık muhabbet kuşu aldım ama ikiside aynaların bir tarafında fazla ilgilenmiyordu birbirleriyle.

Şimdi bu aynayı çıkarmalımıyım yoksa kalmalımı ?

Kesinlikle çıkar. Eş yapmak istiyorsan bütün oyuncakları da çıkar. Birbirleriyle ilgilensinler.

Son düzenleme:
birbirlerine alışmaları için bütün oyuncak ayna vs. yi çıkarın tünek sayısını düşünür bir yada iki birbirleriyle ilgilensinler. iyi takip edin kavga ederlerse değiştirin

Teşekkür ederim. Bu bilgiler ışında çıkardım bile aynayı.

Ayna tek besliyorsan ve kuşla çok ilgilenemiyorsan gerekli olan bişey fakat onun dışında gereksiz

Ayna yalnız kuşların arkadaşlarıdır. Çift kuşlarda ayna olmamalı.

Ayna yalnız kuşların arkadaşlarıdır. Çift kuşlarda ayna olmamalı.

Kuş eşli de olsa eşsiz de olsa ayna kafeste olmamalı. Kuşlar kafayı yiuorlar aynayla. Aynayı beslemeye çalışıyorlar onunla arkadaşlık kurmaya çalışıyorlar. Bazı kuşlar aynadaki görüntüsünün doğal bi kuş gibi olmasını beklediği için değişik tavırlar sergiliyorlar çıldırıyorlar. Ayna kuşların zekası için kesinlikle doğru bişey değil.

Geri