Karadeniz Pet

BakarmısınızACİİL?

• Konbuyu başlatan LegoTR
  • Başlangıç tarihi
L

LegoTR

Guest
Kuşumuzun kafesinde erkek yoktu kendi kendine yumurtladı 4 bucuk aylık napmamız lazım yumurtayı

karanlıkta feneri dibine tut bak içinde birşey varmı , sallama , sanmıyorum birşey olsun ama :D olmayacak diye birşeyde yok , meryem ana misali belli mi olur :eek:

kızışgınlık yumurtası erken gelmiş olabilir mi

arkadaş erkek temas etmediyse döllenme olmaz , kanun böyle

fotoğraf çekicem ama döllenmiş olamaz erkek yok :) Neyse nerden bilicem yavru olup olmadığını??

4 aylıkken kızışarak yumurtlayanı ilk kez görüyorum (=

Bende çok merak ettim doğrusu fotoğrafı bekliyoruz.

Bu hakikaen ilginç ama yumurta boştur bundan eminin üretmek isterseniz yanina yetişkin bir erkek koyun ama tekbakacaksanız yumurtayı atin gitsin buarada kuş tam kızışma döneminde

Hocam acilen erkek kuş al kızızmış ondan sonra gelir yumurtalar.

Bu kuş Kizismış 4 aylık olduğunu sanmıyorum

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu olayin biyolojik olarak nasil gerceklestigini anlatabilecek var mi?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurtayı haşlayıp yeyin :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:31 -->-> Daha önceki mesaj 00:23 --

Durun! Ben biyoloğum! :) Arkadaşlar tüm canlılar(yani dişiler) periyodik olarak yumurta üretirler. Eğer döllenme olmazsa yumurta boşa gider. Canlının evrimsel gelişimine göre iç döllenme ya da dış döllenme vardır. Kuşlarda iç döllenme şeklinde olur. Mesela balıklarda dış döllenme şeklinde yani dişi balık yumurta atar erkek de sperm döker yumurtaların üstüne. Neyse konuyu dağıtmayalım. Üretim çiftliklerindeki tavuklar da çiftleşmiyor mesela ama yumurtluyorlar... çünkü yumurtlamak için değil yavru için döllenmeye gerek vardır... yererince açıklayabildim mi acaba?

Yumurtayı haşlayıp yeyin :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:31 -->-> Daha önceki mesaj 00:23 --

Durun! Ben biyoloğum! :) Arkadaşlar tüm canlılar(yani dişiler) periyodik olarak yumurta üretirler. Eğer döllenme olmazsa yumurta boşa gider. Canlının evrimsel gelişimine göre iç döllenme ya da dış döllenme vardır. Kuşlarda iç döllenme şeklinde olur. Mesela balıklarda dış döllenme şeklinde yani dişi balık yumurta atar erkek de sperm döker yumurtaların üstüne. Neyse konuyu dağıtmayalım. Üretim çiftliklerindeki tavuklar da çiftleşmiyor mesela ama yumurtluyorlar... çünkü yumurtlamak için değil yavru için döllenmeye gerek vardır... yererince açıklayabildim mi acaba?

Tüm canlılar diyince bir an memelileri de yumurtlatacaksın sandım :D neyse ki güzel bir açıklama oldu :D

Memeliler de yumurtlar tabiki ama yumurtaları kuşlarınki gibi dışı kabuklu ve büyük değildir. Küçük bir yumurta hücresidir. Aslında kuş yumurtaları da hayli büyük bir hücredir ya neyse... :) memeliler yumurtalarını regl olarak atarlar eğwr döllenme olmazsa. Döllenirse memeli yumurtası, yavru dünyaya gelir. :)

Yazık. Yerinde olsam derhal bi damat adayı alırım ona. Hem de en yakışıklısından. :)