Karadeniz Pet

Banyo yaptırmak.

sude büyük

Meraklı Üye
Merhabaa :) Bana kuşlar kendi temizliklerini kendileri yapabiliyorlar dediler fakat benim banyoluğum var kuşum için aldığım. Onu kullanıyim mi sizce ? Yani banyo yaptıriyim mi ? Yaptırırsam ne zamanda ne kadar yaptırmalıyım ?

Kendiniz banyo yaptırmayın çünkü kuş sudan nefret bile edebilir, banyoluğa su doldurun istediği gibi yıkansın... Kuşunuzun isteklerine göre yaptırabilirsiniz 4 günde 3 günde bir idealdir... :)

Son düzenleme:
Hemen siz şikayet etmeden cevaplayim ayda bir yaptirabilirsiniz tuydeyken ise daha sık. Siz asin banyolugu ılık su koyun isterse yapar o ortam sıcak olsun saç kurutma makinası elektrikli soba tarzı şeylerle kurutmayin

Kışın ne gerek var Yaz aylarının ilk aylarında kendi yapar zaten 10 15 lira bi banyoluk

Hemen siz şikayet etmeden cevaplayim ayda bir yaptirabilirsiniz tuydeyken ise daha sık. Siz asin banyolugu ılık su koyun isterse yapar o ortam sıcak olsun saç kurutma makinası elektrikli soba tarzı şeylerle kurutmayin

Pardon sadece cevap verilmiyordu ve acil durumlardı o konular. Buna sitem ettim sadece. Yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

Merhabaa :) Bana kuşlar kendi temizliklerini kendileri yapabiliyorlar dediler fakat benim banyoluğum var kuşum için aldığım. Onu kullanıyim mi sizce ? Yani banyo yaptıriyim mi ? Yaptırırsam ne zamanda ne kadar yaptırmalıyım ?

Siz asla yıkamayın kusunuzu helede bu aylarda kafese petshoplarda satılan banyoluklardan da koymaya karsıyım ıslanabiliyor kafes o yüzden ben bazen ılık suyla cay altlığına koyuyorum ihtiyacını görüyor :)

Siz asla yıkamayın kusunuzu helede bu aylarda kafese petshoplarda satılan banyoluklardan da koymaya karsıyım ıslanabiliyor kafes o yüzden ben bazen ılık suyla cay altlığına koyuyorum ihtiyacını görüyor :)

keşke bizimkiside banyo yapsa :/( :( :'^(

Pardon sadece cevap verilmiyordu ve acil durumlardı o konular. Buna sitem ettim sadece. Yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

Yok olur mu öyle şey ben sizi kırdıysam Özür dilerim.Takılmak istemiştim sadece. Masaallah kusunuza.

hiç banyo tecrübesi yoksa kuşlarınızın üstü açılan yemliklerden birini temizleyip içine ılık su doldurun sonra da kafesin içeriden tüneğin yanına asın. Bir müddet sonra kendilerini temizlemeyi öğrenirler. Daha sonra geniş bir banyoluk alıp içine marul, havuç gibi sebzelerden kuçük parçalar koyarsanız yavaş yavaş alıştıklarını görürsünüz.
Bir de kuşlarınızı kurutma makinesi vs ile kurutmayın. Ortam sıcaklığı düşükse hiç banyo yaptırmayın. Ortam sıcaklığı normal seviyedeyse kurumaları için uçmasına izin verin.

Kizistiklari donemde ( ya da kulucka doneminde) banyo sakincali midir? Ben bugun disi kusumun sulukta yikanmaya calistigini gordum.

Geri