petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Banyo yaptırmak.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sude büyük tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabaa :) Bana kuşlar kendi temizliklerini kendileri yapabiliyorlar dediler fakat benim banyoluğum var kuşum için aldığım. Onu kullanıyim mi sizce ? Yani banyo yaptıriyim mi ? Yaptırırsam ne zamanda ne kadar yaptırmalıyım ?

2. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Kendiniz banyo yaptırmayın çünkü kuş sudan nefret bile edebilir, banyoluğa su doldurun istediği gibi yıkansın... Kuşunuzun isteklerine göre yaptırabilirsiniz 4 günde 3 günde bir idealdir... :)

#2 Emrehan DİLEKÇİ, 19 Ocak 2015
    Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hemen siz şikayet etmeden cevaplayim ayda bir yaptirabilirsiniz tuydeyken ise daha sık. Siz asin banyolugu ılık su koyun isterse yapar o ortam sıcak olsun saç kurutma makinası elektrikli soba tarzı şeylerle kurutmayin

4. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Kışın ne gerek var Yaz aylarının ilk aylarında kendi yapar zaten 10 15 lira bi banyoluk

5. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Pardon sadece cevap verilmiyordu ve acil durumlardı o konular. Buna sitem ettim sadece. Yanlış birşey yaptıysam özür dilerim.

6. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Siz asla yıkamayın kusunuzu helede bu aylarda kafese petshoplarda satılan banyoluklardan da koymaya karsıyım ıslanabiliyor kafes o yüzden ben bazen ılık suyla cay altlığına koyuyorum ihtiyacını görüyor :)

7. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    keşke bizimkiside banyo yapsa :/( :( :'^(

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yok olur mu öyle şey ben sizi kırdıysam Özür dilerim.Takılmak istemiştim sadece. Masaallah kusunuza.

9. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler

10. Mustafa Şen

Beğenileri:
    0
    hiç banyo tecrübesi yoksa kuşlarınızın üstü açılan yemliklerden birini temizleyip içine ılık su doldurun sonra da kafesin içeriden tüneğin yanına asın. Bir müddet sonra kendilerini temizlemeyi öğrenirler. Daha sonra geniş bir banyoluk alıp içine marul, havuç gibi sebzelerden kuçük parçalar koyarsanız yavaş yavaş alıştıklarını görürsünüz.
    Bir de kuşlarınızı kurutma makinesi vs ile kurutmayın. Ortam sıcaklığı düşükse hiç banyo yaptırmayın. Ortam sıcaklığı normal seviyedeyse kurumaları için uçmasına izin verin.

11. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Kizistiklari donemde ( ya da kulucka doneminde) banyo sakincali midir? Ben bugun disi kusumun sulukta yikanmaya calistigini gordum.

Sayfayı Paylaş