Karadeniz Pet

Başımdan geçen olay YKA

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Öncelikle selamunaleyküm muhabbetkuşlarım fazla olduğu için evde besleyemiyorum aşağıda boş daire var orada besliyorum.. Geçen gün yem ve su ihtiyaçları için yanlarına indiğimde 1 takım (5yumurtası ve yuvalığıyla) ayrıca bir dişi muhabbet kuşumun çalınmış olduğunu gördüm..Arka camdan girmişler.. Moralim çok bozuldu oturup düşünmeye başladım kim almış olabilir diye.. Giren kişinin çocuk olduğu neredeyse kesindi çünkü en alt seviyedeki kuşlar çalınmış ve sadece 3 tanesi çalınmış yetişkin olsa hepsi giderdi.. 2 kişiden şüphelendim bunlar hergün yanıma gelen ortaokul öğrencisi 2 gençti kuşları da gerçekten çok seviyorlar ve mahallemizde oturuyorlar.. Çağırdım bunları balkondan ve gelirken hareketlerinden şüphelendim aşağı indim çapraz sorguya aldım direkt sorum şuydu niye çaldın kuşları ağabey vallahi ben çalmadımlar nasıl böyle düşünürsünler yeminler göz yaşları vs havada uçuşuyordu..10 dakika kadar üzdüm onları tam vazgeçecektim birinin ağlarken gözlerime bakmadığını farkettim.. Karakola gideceğiz aldığınızı görenler olmuş dedim direkt gidelim dediler dedim bunlar değil herhalde... Bir tanesine babanın telefonunu ver dedim bilmiyorum dedi annenin ver yok ağabeyinin ver bilmiyorum evden fihristi getir yazmıyor onda diyince şüphem arttı.. Baban kaçta geliyor eve geleceğim dedim gece geliyor sen uyursun dedi :) dedim uyumam annen gelince önüne çıkacağım diyeceğim diyince hafif bir mırıldanma Yusuf ağabey biz aldık!! nasıl dedim bir gün önce girmişler benim oraya akşam almışlar ertesi gün gördüm ben iyi kedi falan girmedi civcivlerim de orada.. Az önce yalandan ağlayan bu gençler o kadar pişman bir şekilde göz yaşları döktülerkii Yusuf ağabey sana bunu nasıl yaptık biz nasıl üzeriz seni demeleri ne yalan söyleyeyim mutlu etti beni bana verdikleri değeri görmüş oldum.. Hiç bir şekilde kırıcı kelime kullanmadım saçlarını okşadım yanaklarını sevdim öptüm.. Şimdi daha sıkı fıkıyız ve eskiden daha samimiyiz anahtarı veriyorum onlar ilgileniyorlar bazen.. Kendi kuşları da var benimkilerden yavru almak istemişler.. sadece üzüldüğüm yumurtalar kırılmış içindeki yavrular ölmüş çıkmalarına az kalmıştı.. Bunun içinde canları sağolsun yapacak bir şey yok.. Hatalarını anlamış oldular ve hırsızlığın iyi bir şey olmadığını detaylı bir şekilde sohbet ederek öğrettim.. Para çalsalar cansız bir şey çalsalar belki tepkilerim daha farklı olurdu fakat yaradılanı sevmişler Yaradandan ötürü..sonuçta kuş ve onları gerçekten sevdikleri için yapmışlar.. Böyle de bir anımız oldu.. Şimdi üçümüz arasında sırdı sizlerle paylaşmış oldum. Selam ve dua ile

zevkle okudum.yusuf abi tebrik ederim :)

çocukluk işte ya sizide tebrik ederim olgunluk göstermişsiniz, çocukken bizde kuzenimle köyümüzde bi bakkal vardı allaha şükür parasızlık çekmedik istediğimizi alabiliyoduk ama o bakkaldaki yaşlı amcadan sakız çalmak çok zevkli oluyodu, ben lafa tutuyodum kuzen ceplere dolduruyodu birden çocukluğum geldi aklıma, bi de dondurma dolabındaki dondurma kolilerine kendi görebilecek şekilde küçük kartonlara fiyat yazardı atıyorum maxa kocaman 500 magnuma 2 diye bi de bunların yerlerini değişirdik o görmeden sonra magnumun fiyatını sorardık o da 500 derdi 4 tane ver derdik 2 lira öder çıkardık :D ey gidi çocukluk :D

Sabrın için seni kutlarım.

Keşke besleyebilecek yerleri olsa da versem. Birinin 1 tane diğerinin 1 çift hint bülbülü ve 1 çift muhabbet kuşu var aileleri fazlasına izin vermiyor.. Benim kuşları bodruma koymuşlar kuşlar 1 gece de hırpalanmış erkeğin kuyruğunu koparmışlar.. Takıldım onlara bir günlük emanete böyle de güzel bakılmaz diye

Abicigim çok iyi bir şey yapmışsın helal olsun sana ne diyim kişiligini incitmemen bir insanın bu yaşlarda takdire şayan birşey çocuklukta herkes birşey yapmıştır azmı meyve çalmadık vs ama bu tavrınız o çocuklara büyük bir ders olmuş utanmıslardır ve bırdaha yapmazlar tebrik ediyorum sizi ve bu arkadaşlıgınızı.

Abicigim çok iyi bir şey yapmışsın helal olsun sana ne diyim kişiligini incitmemen bir insanın bu yaşlarda takdire şayan birşey çocuklukta herkes birşey yapmıştır azmı meyve çalmadık vs ama bu tavrınız o çocuklara büyük bir ders olmuş utanmıslardır ve bırdaha yapmazlar tebrik ediyorum sizi ve bu arkadaşlıgınızı.

Onlar bizim geleceğimiz Üstadım. Allah razı olsun