Karadeniz Pet

Bayat yem vermişim

Emreoz

Meraklı Üye
Az önce farkettim ki güvelenmiş yulaf vermişim kuşuma! Zaten veterinerin verdiği antibiyotik tedavisi yeni bitmişti 1 haftadır iyileşti gibi derken bakıyorum gene sulu yapıyor nasıl olur derken şimdi farkettim yemi ve attım şimdi ne yapmalıyım? Gene ishal oldu kuş deliricem!

Ve tüneğe kafasını sallayıp kusarmış gibi birşeyler yapıyor fakat birşey yok görünürde

Tekrar aynı antibiyotiği versem mi? 1 hafta arayla aynı antibiyotik verilir mi?

Veterinere demedikçe antibiyotiğe başlamanızı önermem. Yemini değiştirin kapalı kutuda satılan markalı yemlerden alın. Kuşun suluğundaki suya üç dört damla elma sirkesi damlatın. Dışkı gözlemine devam edin. Tüneğe başını sallaması oyun olabilir. Burada devreye gözleminiz girecek. Oyun oynar gibi göz bebekleri küçükür şekilde ve baş tüylerini kabartarak mı yapıyor yoksa halsizce mi? Bunlar önemli.

Pek oyun oynar gibi değil bugün bir durgunluk vardı üstünde zaten. Ercefuril içirdim, suluğuna da damlatmıştım. Ancak o daha kötü yaptı galiba yanlış birşey yapmış olabilir miyim ? Şu anda ışıkları kapattım uyuyor

Pek oyun oynar gibi değil bugün bir durgunluk vardı üstünde zaten. Ercefuril içirdim, suluğuna da damlatmıştım. Ancak o daha kötü yaptı galiba yanlış birşey yapmış olabilir miyim ? Şu anda ışıkları kapattım uyuyor
İçirdiğiniz ilaç nedir bilmiyorum ama hekime danışmadan ilaç vermenizi tavsiye etmem. Yarın da mutlaka gözlem yapın.

Zaten yemi hep markalıydı ancak bu ara sadece yulaf yiyor diye başka bir markanın yulafını almıştım 2020 son tarihi fakat bozulmuş Güvelenmiş ve fark etmemişim

Suluğuna pirinç lapası ve lapanın suyunu da verebilirseniz etkisini çabuk gösteriyor geçmiş olsun

Bir bakabilir misiniz bunu az önce yaptı, bu dışkı normal mi? Dün gece sulu yapıyordu. Dışkısında yem mi var anlayamıyorum bir de kahverengi bir bölüm gözlüyorum bazen buradaki gibi. Bu dışkı normal mi? Gece neden sulu yapıyor olabilir?

Ekli dosyalar

• A3072AE4-4E4F-431E-A179-51CF9C7BED8F.jpeg
    A3072AE4-4E4F-431E-A179-51CF9C7BED8F.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 33
Bir bakabilir misiniz bunu az önce yaptı, bu dışkı normal mi? Dün gece sulu yapıyordu. Dışkısında yem mi var anlayamıyorum bir de kahverengi bir bölüm gözlüyorum bazen buradaki gibi. Bu dışkı normal mi? Gece neden sulu yapıyor olabilir?
İlk bakışta normal gibi göründü fakat kırmızı yer kan değil değil mi? Sindirilmemiş yem var mı yok mu iyice inceleyin, olmaması gerekiyor.

İlk bakışta normal gibi göründü fakat kırmızı yer kan değil değil mi? Sindirilmemiş yem var mı yok mu iyice inceleyin, olmaması gerekiyor.
Bu aralar bazen minik yem parçacıkları görüyorum ama parça şeklinde. Bu olabilir mi? O kırmızımsı benek başka dışkıkarında da var kuruyunca da aynı renk kalıyor, kan olsa koyu renk olurdu sanırım ama ne bilmiyorum; yediği tohumlardan olabilir mi? Bir de bazen dışkısında baloncuk oluyor.

Geri