petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

beklemekten sıkıldım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve HasCimbomlu tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. HasCimbomlu

1 çift muhabbet kusum yaklaşık 2 aydan beri sürekli öpüşüyorlar birbirlerine kur yapıolar vs eş tutmus durumda kafeslerı 1m ye 50 cm genişlikte ve yerden 2 metre yukseklıkte yuvalık falan hersey takılı balkonda ceryan görmeyen yerleri var hersey tamamen hazır ama bi türlü çiftleşmiyolar sorun ne olabılır

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Yas ve kizisma.

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kafes çok büyük , normal boyutta bir kafes ile daha hızlı sonuç alabilirsiniz . Büyük kafeste kuşlar yan yana bile gelemiyor. Kafes normal boyutta olup tek tünek olması lazım.

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    dişi kendini hazır hissetmiyordur.. yuvalık takılı ise ve dişi kemirmeye baslamadıysa.. sıkıntı dişi ile alakalıdır. tüyde olabilir.. yuvalıgını begenmemis olabilir.. bakımı yeterli olmayabilir.. bu sartları bir gözden gecirin derim.. Ha dişi yuvalıgı ara ara kemiriyorsa, içine girip cıkıyorsa.. zamana bırakın, aynen devam edin.

5. HasCimbomlu

ortalama 7-8 aylıklar kafestekı tahtaları sürekli kemırıolar yuvalıkla daha cok erkek alakalı kemırıo içine falan bakıo ama dişi yuvalıkla ugrasmıo pek ve sürekli tüy döküolar bu ara yanlrına baska bı dısı koydum öldürceklrdı gerı cıkrdım ve 2 gune bı murekkep balıgı kemıgı bıtırıolr cok kemırgenler yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

kafeste hep yan yanalar hiç ayrılma yok o konuda bı problmım yok kuscu bı arkadsım var bu kafeste daha ıı verım alırsın demişti

6. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    o zaman sorun yok , ben fikrimi söylemek istedim. siz gerekenleri yaptıktan sonra gerisi sabır işi.

7. HasCimbomlu

eyw dostum tesekurler

8. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    tek çift kuşların çiftleşmeleri zaman olabiliyor 2 3 takım kuşunuz olsa daha rahat yavru alırsınız

9. HasCimbomlu

1 çift kusum daha var ama aynı ortamda bulunduramıyorum birbilerini öldürecek sekılde kavga ediolar

10. bayramozlem

Ben tek cifti yaşı müsaitse iki hafta içinde yumurta alabiliyorum aldımda 4 gün önce başladı yumurta gelmeye şuan 4 yaptı 4 üde dolu üstüne yattı :) [​IMG]

11. hotbird

hotbird Guest

Aynı sorun bende de var muhabbet kuşlarımı ne yapsam yavrulatamadım yaklaşık 1.5 senedir uğraşıyorum daha yavru alamadım daha sonunda ben çatlayacacam :D

12. HasCimbomlu

bol yavrular :) bi biz göremedik su yavruyu :)

13. bayramozlem

Uygun ortamı hazirlayip kuşlara sağlıklı baktıktan sonra muhabbet kuşlaro cok kolay ürerler

14. Yılmaz Gazi

bende tam 1 sene oldu bekliyorum yumurtaları görmek için. İnat ettim 3 sene daha bekleyeceğim.
    İnşallah bütün yumurtalar dolu ve sağlıklı çıkar.

15. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaslar isin sırrı, dogru bakım, dogru ortam ve sabır. Siz mamalarını vitaminlerini aksatmadan verin.. kuslar dogru beslensin.. ortamı ciftlesmeye müsait olsun.. cok cift olan kümeslerde kuslar daha cabuk adapte oluyorlar ciftlesmeye.. kusların eş tutmus olması ve herhangi bir saglık sıkıntısı olmaması lazım.. Eşlerden biri tüydeyse ciftlesmeye yanasmaz mesela..

16. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Aynı sorun bendede var kaç zaman oldu daha tık yok. Elimden gelen her türlü bakımı yapıyorum ama yok. Her yerde yazıyor muhabbet kuşundan yumurta almak çok kolay, valla 4 çift kuşum var üstelik 3 ü daha önce yumurta alınmış (gözümle gördüm) ben o yumurtayı bir türlü alamadım. Sanırım bir tek sabır ve şans faktörü kaldı, o da bende yok

#16 qwxbb, 17 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  17. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Cok dogru geniş bir kafes olsun sürekli insanları görmüyecek bir ortam olsun bakımı düzgün olsun baş başa bırakın onları gersi geliyor .

#17 CNK TC, 17 Ağustos 2014
  18. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    kafese 2ci yuvalık takarsan sorun olmazozaman diyerçiftinide aynıkafesse alabilirsin

19. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Ben 2 çifti aynı kafesde arada tel olmak kaydı ile çiftehane ye attım kafesde kıyamet koptu, kavga gürültü gırla. Sonra araya birbirlerini görmeyecek şekilde paravan çektim şimdi problem yok sadece birbirlerinin seslerini duyuyorlar,artık bekliyorum ne zaman olursa. Olan arkadaşlarada çok imreniyom ve Maşallah diyorum çünkü yumurta almak bence çok kolay değil

#19 qwxbb, 17 Ağustos 2014
  20. bayramozlem

Erkeğimin dişisi kaçmıştı 3 ay önce iş yerinde bi arkadaşın dişi kuşunu aldım ciftleştirmek için kızmış dişiydi benim erkekte kızmıştı bi attım aynı kafese 3 hafta sonra yumurta geldi şuan 5 oldu :) [​IMG][​IMG]

Sayfayı Paylaş