Karadeniz Pet

beklemekten sıkıldım

• Konbuyu başlatan HasCimbomlu
  • Başlangıç tarihi
H

HasCimbomlu

Guest
1 çift muhabbet kusum yaklaşık 2 aydan beri sürekli öpüşüyorlar birbirlerine kur yapıolar vs eş tutmus durumda kafeslerı 1m ye 50 cm genişlikte ve yerden 2 metre yukseklıkte yuvalık falan hersey takılı balkonda ceryan görmeyen yerleri var hersey tamamen hazır ama bi türlü çiftleşmiyolar sorun ne olabılır

Kafes çok büyük , normal boyutta bir kafes ile daha hızlı sonuç alabilirsiniz . Büyük kafeste kuşlar yan yana bile gelemiyor. Kafes normal boyutta olup tek tünek olması lazım.

dişi kendini hazır hissetmiyordur.. yuvalık takılı ise ve dişi kemirmeye baslamadıysa.. sıkıntı dişi ile alakalıdır. tüyde olabilir.. yuvalıgını begenmemis olabilir.. bakımı yeterli olmayabilir.. bu sartları bir gözden gecirin derim.. Ha dişi yuvalıgı ara ara kemiriyorsa, içine girip cıkıyorsa.. zamana bırakın, aynen devam edin.

ortalama 7-8 aylıklar kafestekı tahtaları sürekli kemırıolar yuvalıkla daha cok erkek alakalı kemırıo içine falan bakıo ama dişi yuvalıkla ugrasmıo pek ve sürekli tüy döküolar bu ara yanlrına baska bı dısı koydum öldürceklrdı gerı cıkrdım ve 2 gune bı murekkep balıgı kemıgı bıtırıolr cok kemırgenler yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Kafes çok büyük , normal boyutta bir kafes ile daha hızlı sonuç alabilirsiniz . Büyük kafeste kuşlar yan yana bile gelemiyor. Kafes normal boyutta olup tek tünek olması lazım.

kafeste hep yan yanalar hiç ayrılma yok o konuda bı problmım yok kuscu bı arkadsım var bu kafeste daha ıı verım alırsın demişti

o zaman sorun yok , ben fikrimi söylemek istedim. siz gerekenleri yaptıktan sonra gerisi sabır işi.

tek çift kuşların çiftleşmeleri zaman olabiliyor 2 3 takım kuşunuz olsa daha rahat yavru alırsınız

1 çift kusum daha var ama aynı ortamda bulunduramıyorum birbilerini öldürecek sekılde kavga ediolar

Ben tek cifti yaşı müsaitse iki hafta içinde yumurta alabiliyorum aldımda 4 gün önce başladı yumurta gelmeye şuan 4 yaptı 4 üde dolu üstüne yattı :)
e5fcdbafe4986203262c37df59b797b7.jpg

Aynı sorun bende de var muhabbet kuşlarımı ne yapsam yavrulatamadım yaklaşık 1.5 senedir uğraşıyorum daha yavru alamadım daha sonunda ben çatlayacacam :D

Uygun ortamı hazirlayip kuşlara sağlıklı baktıktan sonra muhabbet kuşlaro cok kolay ürerler

bende tam 1 sene oldu bekliyorum yumurtaları görmek için. İnat ettim 3 sene daha bekleyeceğim.
İnşallah bütün yumurtalar dolu ve sağlıklı çıkar.

Arkadaslar isin sırrı, dogru bakım, dogru ortam ve sabır. Siz mamalarını vitaminlerini aksatmadan verin.. kuslar dogru beslensin.. ortamı ciftlesmeye müsait olsun.. cok cift olan kümeslerde kuslar daha cabuk adapte oluyorlar ciftlesmeye.. kusların eş tutmus olması ve herhangi bir saglık sıkıntısı olmaması lazım.. Eşlerden biri tüydeyse ciftlesmeye yanasmaz mesela..

Aynı sorun bendede var kaç zaman oldu daha tık yok. Elimden gelen her türlü bakımı yapıyorum ama yok. Her yerde yazıyor muhabbet kuşundan yumurta almak çok kolay, valla 4 çift kuşum var üstelik 3 ü daha önce yumurta alınmış (gözümle gördüm) ben o yumurtayı bir türlü alamadım. Sanırım bir tek sabır ve şans faktörü kaldı, o da bende yok

Son düzenleme:
Arkadaslar isin sırrı, dogru bakım, dogru ortam ve sabır. Siz mamalarını vitaminlerini aksatmadan verin.. kuslar dogru beslensin.. ortamı ciftlesmeye müsait olsun.. cok cift olan kümeslerde kuslar daha cabuk adapte oluyorlar ciftlesmeye.. kusların eş tutmus olması ve herhangi bir saglık sıkıntısı olmaması lazım.. Eşlerden biri tüydeyse ciftlesmeye yanasmaz mesela..

Cok dogru geniş bir kafes olsun sürekli insanları görmüyecek bir ortam olsun bakımı düzgün olsun baş başa bırakın onları gersi geliyor .

Son düzenleme:
kafese 2ci yuvalık takarsan sorun olmazozaman diyerçiftinide aynıkafesse alabilirsin

Ben 2 çifti aynı kafesde arada tel olmak kaydı ile çiftehane ye attım kafesde kıyamet koptu, kavga gürültü gırla. Sonra araya birbirlerini görmeyecek şekilde paravan çektim şimdi problem yok sadece birbirlerinin seslerini duyuyorlar,artık bekliyorum ne zaman olursa. Olan arkadaşlarada çok imreniyom ve Maşallah diyorum çünkü yumurta almak bence çok kolay değil

Son düzenleme:
Erkeğimin dişisi kaçmıştı 3 ay önce iş yerinde bi arkadaşın dişi kuşunu aldım ciftleştirmek için kızmış dişiydi benim erkekte kızmıştı bi attım aynı kafese 3 hafta sonra yumurta geldi şuan 5 oldu :)
773bfe214e5ef4c91624ad7e7df5c9b0.jpg
fb60252628e714ee16c1d4fb282a897c.jpg