petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Benim tatlı mubişlerim :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kanakan tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    yaklaşık 1 yaşlarında olan konuşan kuşuma kıyamadığım için eş aldım günahına girmek istemedim ilginin azalacağını biliyordum ama benim kuşum tam bir hanım köylü oldu :) neyse asıl meseleye geleyim aldığım dişi kuş sürekli uyuyor bazen hareketleniyor neşeleniyor ama genelde uyuyor ya da öyle duruyor erkek ise dişiye yaklaşmaya çalışıyor bir yandanda korkuyor ağzına kusuyor ama dişide tık yok sizce ne yapmam gerekiyor dişinin yaşı kaçtır sizce yaşımı küçük geldi acaba diye düşünüyorum ya da hastamı diye

erkek dişi ilk geldiği gün direk üstüne çıkmaya falan calısıyodu ama simdi kafeste tutunarak yaklaşmaya çalışıyo yanına bile yaklaşamıyo korkusundan ne yapmalıyım

2. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    kaç gün oldu dişiyi alalı?

3. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    5 gün falan oldu daha

4. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Kuşun ortama ve eşine alışması için zaman tanımanız lazım.Aralarında çok sert kavgalar olmuyorsa zamanla alışırlar birbirlerine.Erkek kuşada eskisi kadar ilgi gösteremeyeceksiniz bütün ilgisi dişiye kayacak sizde rahat bırakıp sağlıklı bir ortam oluşturmanız lazım ikisi içinde.

5. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    devamlı uyuması falan normalmi yani ? rahat bırakıyoruz zaten ilgilenmiyoruz eskisi kadar.ilginiz için tşkler

6. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yeni aldığınız kuşun fotoğrafını yakından ekelr misiniz dişi kuş sanki küçük gibi yaş olarak

7. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

erkek kuş cok tatli sağdaki.

8. basabas

basabas Guest

kafesteki oyuncaklarıda çıkarırsanız.erkek ve dişi birbirleriyle daha çok ilgilenir.
    zamanla kendini toparlar dişi.

9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    oyuncakları çıkarın erkek o zaman dişiyle daha çok ilgilenir..maşallah

10. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG] dişi bu

[​IMG]erkekde bu

oyuncak olarak sadece resimdeki salıncak var onuda sökeyim ozaman dün itibariyle havuclu yumurtalı olan mamadan yaptım ekstra olarak bir şey vermem gerekirmi hem iyi beslenmeleri için hemde dişinin kendini toparlaması için önerilerinizi bekliyorum ayrıca maşallah demeyi unutmayın lütfen :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:56 -->-> Daha önceki mesaj 08:55 --

çok teşekkür ederim :eek:

11. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kuşlar çok kabarık duruyor ortam soğuk mu ve dişi daha ufak. tam olgunluğa ulaşmamış.

12. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    1 2 gündür böyle kabarık duruyor erkek neden bende anlamadım tüy döküyor sanırım dişi nadir kabarıyor sizce kaç aylıkdır yan yana durmalarında sakınca olurmu çiftleştirmek için uygun değilmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar çift besleme konusunda bilgisizim sizlerden yardım istiyorum

13. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    tet kabarık duruyor dedin içime kurt düştü üşüyorsa nasıl sıcak tutabilirim onları üstlerine birşey örtsem sorun olurmu lütfen yardımcı olurmusun

14. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    ben geceleri örtüyorum. hava sıcaklığı düşüyor özellikle sabaha doğru ve saat 8 den sonra ışıklı odada tutmuyorum dinlensinler diye. sabah açıyorum tekrar üstlerini şükür bir sorun olmadı hastalık kabarma felan dene istersen. bide vitaminlerini eksik etme

15. basabas

basabas Guest

aynı olay benım kuşlardada vardı . dişi erkege zamanla alışır. yumurta mamasının on numara faydası var.zamanla dişi yuva hazırlıgını bıtırınce çifleşirler m.etme. biraz sabır.w

16. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    vitamin olarak tavsiyen varmı? yardımın için teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

bekliyorum bakalım ne olacak :eek: yumurta mamasını yapıyorum pek yemiyolar ama yedikleri yeter heralde

17. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    haftada 1 avisol kullanıyorum benim kuşları dinç tutuyor birde multison multivitamin kullanıyorum haftada iki kere şükür bi sorunları yok

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Muhabbet kuşu üşüyorsa ne yapmalıı