Karadeniz Pet

Benim tatlı mubişlerim :)

kanakan

Yeni Üye
yaklaşık 1 yaşlarında olan konuşan kuşuma kıyamadığım için eş aldım günahına girmek istemedim ilginin azalacağını biliyordum ama benim kuşum tam bir hanım köylü oldu :) neyse asıl meseleye geleyim aldığım dişi kuş sürekli uyuyor bazen hareketleniyor neşeleniyor ama genelde uyuyor ya da öyle duruyor erkek ise dişiye yaklaşmaya çalışıyor bir yandanda korkuyor ağzına kusuyor ama dişide tık yok sizce ne yapmam gerekiyor dişinin yaşı kaçtır sizce yaşımı küçük geldi acaba diye düşünüyorum ya da hastamı diye

erkek dişi ilk geldiği gün direk üstüne çıkmaya falan calısıyodu ama simdi kafeste tutunarak yaklaşmaya çalışıyo yanına bile yaklaşamıyo korkusundan ne yapmalıyım

u8622.jpg

u862r.jpg

Kuşun ortama ve eşine alışması için zaman tanımanız lazım.Aralarında çok sert kavgalar olmuyorsa zamanla alışırlar birbirlerine.Erkek kuşada eskisi kadar ilgi gösteremeyeceksiniz bütün ilgisi dişiye kayacak sizde rahat bırakıp sağlıklı bir ortam oluşturmanız lazım ikisi içinde.

devamlı uyuması falan normalmi yani ? rahat bırakıyoruz zaten ilgilenmiyoruz eskisi kadar.ilginiz için tşkler

yeni aldığınız kuşun fotoğrafını yakından ekelr misiniz dişi kuş sanki küçük gibi yaş olarak

kafesteki oyuncaklarıda çıkarırsanız.erkek ve dişi birbirleriyle daha çok ilgilenir.
zamanla kendini toparlar dişi.

oyuncakları çıkarın erkek o zaman dişiyle daha çok ilgilenir..maşallah

u8fmy.jpg
dişi bu

u8fnf.jpg
erkekde bu

oyuncak olarak sadece resimdeki salıncak var onuda sökeyim ozaman dün itibariyle havuclu yumurtalı olan mamadan yaptım ekstra olarak bir şey vermem gerekirmi hem iyi beslenmeleri için hemde dişinin kendini toparlaması için önerilerinizi bekliyorum ayrıca maşallah demeyi unutmayın lütfen :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:56 -->-> Daha önceki mesaj 08:55 --

erkek kuş cok tatli sağdaki.

çok teşekkür ederim :eek:

kuşlar çok kabarık duruyor ortam soğuk mu ve dişi daha ufak. tam olgunluğa ulaşmamış.

kuşlar çok kabarık duruyor ortam soğuk mu ve dişi daha ufak. tam olgunluğa ulaşmamış.

1 2 gündür böyle kabarık duruyor erkek neden bende anlamadım tüy döküyor sanırım dişi nadir kabarıyor sizce kaç aylıkdır yan yana durmalarında sakınca olurmu çiftleştirmek için uygun değilmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar çift besleme konusunda bilgisizim sizlerden yardım istiyorum

tet kabarık duruyor dedin içime kurt düştü üşüyorsa nasıl sıcak tutabilirim onları üstlerine birşey örtsem sorun olurmu lütfen yardımcı olurmusun

tet kabarık duruyor dedin içime kurt düştü üşüyorsa nasıl sıcak tutabilirim onları üstlerine birşey örtsem sorun olurmu lütfen yardımcı olurmusun

ben geceleri örtüyorum. hava sıcaklığı düşüyor özellikle sabaha doğru ve saat 8 den sonra ışıklı odada tutmuyorum dinlensinler diye. sabah açıyorum tekrar üstlerini şükür bir sorun olmadı hastalık kabarma felan dene istersen. bide vitaminlerini eksik etme

aynı olay benım kuşlardada vardı . dişi erkege zamanla alışır. yumurta mamasının on numara faydası var.zamanla dişi yuva hazırlıgını bıtırınce çifleşirler m.etme. biraz sabır.w

ben geceleri örtüyorum. hava sıcaklığı düşüyor özellikle sabaha doğru ve saat 8 den sonra ışıklı odada tutmuyorum dinlensinler diye. sabah açıyorum tekrar üstlerini şükür bir sorun olmadı hastalık kabarma felan dene istersen. bide vitaminlerini eksik etme

vitamin olarak tavsiyen varmı? yardımın için teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

aynı olay benım kuşlardada vardı . dişi erkege zamanla alışır. yumurta mamasının on numara faydası var.zamanla dişi yuva hazırlıgını bıtırınce çifleşirler m.etme. biraz sabır.w

bekliyorum bakalım ne olacak :eek: yumurta mamasını yapıyorum pek yemiyolar ama yedikleri yeter heralde

haftada 1 avisol kullanıyorum benim kuşları dinç tutuyor birde multison multivitamin kullanıyorum haftada iki kere şükür bi sorunları yok

Geri