Karadeniz Pet

Beyaz kurtlar oluştu

Ally

Yeni Üye
Merhabalar çift muhabbet kuşlarım var erkek 1 1.5 yaşlarında evcil konuşuyor dişi ise 7 8 aylık belkide 9. Kuşlar rahatsız olmasin diye uzun zamandır altlarını temizlemedim akilli yemlik kullaniyorum yemlikten dolayimi altini temizlemedigimden dolayimi bilmiyorum ama kafeste beyaz kurtlar oluştu ne yapmalıyım ? Bu arada dişi geleli 6 ay felan oldu geldiginden beri yuvalik ve yuvalikta talas var buda bir ihtimal olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler

Yeni kayit oldum ne yazik ki resim atmasini bilmiyorum

Telefonunuza kaydedin resmi ,konuyu cevapladiginiz yerde resim yükle var basın, dosyayı seçin ,tam resim olarak yükleyin okadar.

Hizliresim.com sitesine girerek yükleyin ve linki kopyalayıp buraya yapıştırın

oE29b9.jpg
[/url][/IMG] buyrun

temizle bir zahmet.

Gereksiz yorum yapmasaydın iyiydi. Az önce anlık resim attım gayet temiz gözlerde problem yoksa görmüşsündür

Havalar sıcak daha sık temizlik yapmalısınız diskiya sinek konunca oluşur

teşekkur ederim temizledim kuşlarin altini kafeside yikadim herseyiyle kuslarada parazit ilaci sıktım

hayır koray bey 3 adet var resimde 1 tane var çünkü kafesi tünekleri de dahil olmak uzere yıkadım kurumaya bıraktim

hayır koray bey 3 adet var resimde 1 tane var çünkü kafesi tünekleri de dahil olmak uzere yıkadım kurumaya bıraktim
Anladım bende endiselendim bi an :) bakın işin kısası kafes altına gazete kağıdı serin ve 3 günde 1 degisin yemi akıllı yem lik var ise bitmyee yakın ekleme yapın suyu mumkunse 1 yada 2 günde 1 degisin

Normalde akıllı yemlik kullanıyorum bu kurtcuklardan aşırı derecede tiksindim bütün entaverleri sıcak buharla temizleyip tekrardan yerleştiricem. Bir tek kafes altına birşey kullanmıyordum bu da ders oldu zaten :) ilgi alakanız için çok teşekkür ederim :)

Rica ederim iyi geceler

geçmiş olsun gerekli temizliği yapmışsınız zaten. özellikle böyle sıcak havalarda mutlaka en az haftada 1kere detaylı kafes yıkaması ve dezenfekte şart yoksa tabanda biriken dışkılar zamanla sıcağın etkisi ile kurtlana bilir havasız ortam kuşlarımızın bünyesine bit üremesine sebep olabilir. herşeyin başı sağlıktır buda öncelikle temizlikten geçer. Sağlıcakla

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)

Geri