petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Beyin sarsıntısı olabilir mi :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve ayse bulut tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ayse bulut

selamlar herkese;
    dün gece başımızdan kötü bir olay geçti. sabit, oyun oynarken aniden korkup uçmaya başladı.(hala hedefini kestiremiyor birkaç tur atıp yorulup bulduğu yere konuyor)ve başını masaya vurdu zar zor kafese döndü
    başladı öğürmeye, 5 dk falan öle kusmaya çalıştı sonra uyuklamaya geçti korktum insan gibi beyin sarsıntısı mı geçiriyor diye. ayakta zor duruyordu sonra biraz açıldı.
    sizce bişey olmuşmudur? işteyim ve merak ediyorum çok
    akşam veterinere götüreyim değil mi?

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    veterinere götürmelisiniz çok geçmiş olsun

3. ayse bulut

teşekkür ederim götürcem :(
    ama bişey olmaz değil mi?

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    bişey olur veya olmaz diyemiyorum şuan için.çünkü kafasını vurmuş eve gidince beni bizi bilgilendirirseniz sevinirim bende merak ediyorum

5. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

evet bencede veterinere götürün.fakat eski kuşçuların ve benimde böyle bir olayda hemen yaptığım şey,kuş beyin kanaması geçirmesin diye olay anında hemen kafasını suyun altına tutmak

6. ayse bulut

tamam haber veririm burdan inşallah bişeyi yoktur :confused:
    daha da korktum şimdi yaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

yaaa benim haberim yoktu böyle bişeyden keşke akıl edebilseydim.
    bişey olmaz inşallah kusarken beyaz beyaz bişeyler çıktı ağzından??? kötüye işaret olmasa bari..

7. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

bence buradan yazarak vakit kaybetme,git bizim bilmediğimiz ama veterinerin bildiği bir şey olabilir

8. OzanEsmrsy

Geçmiş olsun birşey demek çok zor ...
    Birde bütün veterinerler kuşlardan anlamıyorlar

9. ayse bulut

malesef.. gidemem işteyim şu an.. burdan yazıyorum ki eve gidene kadar kendimi avutabileyim inanın daha da endişelendim neyle karşılaşırım bilmiyorum. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim..

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

evde birileri varsa durumu hakkında bilgi alabilirsiniz veya veterinere götürebilirlermi

11. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz şuanda düzgün bir şekilde uçuyor ayakta duruyor ve ötüyorsa sıkıntı yoktur. bu üç şekilde anlaşılır. Bu rahatsız.

12. ayse bulut

çok çok teşekkür ederim bu bilgi için dün gece o olaydan sonra biraz kendine gelmişti yem yedi ve öttü biraz. sabah da tünekte duruşu normaldi. mesai bitmesine az kaldı giderken veteriner var yolumun üstünde bir kaç tane, sorup götürcem. kimisi kuşa bakmıyo dedi bi arkadaş umarım bakan biri vardır.

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

14. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    Çok geçmiş olsun umarım bir seyi yoktur :(

15. ayse bulut

arkadaşlar haber vereyim dedim veterinere uğradım gelirken ben cerrahım ama yine yardımcı olmaya çalışayım dedi saolsun ilgilendi. bizde olduğu gibi hayvanlarda da kafa sarsıntısı olabilirmiş ama takip süresi bizim gibi 24 saat değilmiş değilmiş kuşlar hemen belli eder duruşuyla dedi yem yeyip yemediğini sordu son durumunu anlattım bi sıkıntı görünmüyo dedi kusma refleksi korku ve heycandan da olur, yine de yem-su-dışkılama takibi yapın dedi.
    sabitin son durumu ise hafif bi durgunluk var dal darı asmıştım pek sevmezdi nerdeyse bitirmiş,huyu değişmiş miniğimin. yine bıcırdıyo elime falan geldi çok şükür.
    ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

16. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    maşallah çok sevindim.hadi bakalım geçmiş olsun

17. ayse bulut

teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kusu beyin sarsıntısı