Karadeniz Pet

Beyin sarsıntısı olabilir mi :(

• Konbuyu başlatan ayse bulut
  • Başlangıç tarihi
A

ayse bulut

Guest
selamlar herkese;
dün gece başımızdan kötü bir olay geçti. sabit, oyun oynarken aniden korkup uçmaya başladı.(hala hedefini kestiremiyor birkaç tur atıp yorulup bulduğu yere konuyor)ve başını masaya vurdu zar zor kafese döndü
başladı öğürmeye, 5 dk falan öle kusmaya çalıştı sonra uyuklamaya geçti korktum insan gibi beyin sarsıntısı mı geçiriyor diye. ayakta zor duruyordu sonra biraz açıldı.
sizce bişey olmuşmudur? işteyim ve merak ediyorum çok
akşam veterinere götüreyim değil mi?

bişey olur veya olmaz diyemiyorum şuan için.çünkü kafasını vurmuş eve gidince beni bizi bilgilendirirseniz sevinirim bende merak ediyorum

tamam haber veririm burdan inşallah bişeyi yoktur :confused:
daha da korktum şimdi yaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

evet bencede veterinere götürün.fakat eski kuşçuların ve benimde böyle bir olayda hemen yaptığım şey,kuş beyin kanaması geçirmesin diye olay anında hemen kafasını suyun altına tutmak

yaaa benim haberim yoktu böyle bişeyden keşke akıl edebilseydim.
bişey olmaz inşallah kusarken beyaz beyaz bişeyler çıktı ağzından??? kötüye işaret olmasa bari..

tamam haber veririm burdan inşallah bişeyi yoktur :confused:
daha da korktum şimdi yaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

yaaa benim haberim yoktu böyle bişeyden keşke akıl edebilseydim.
bişey olmaz inşallah kusarken beyaz beyaz bişeyler çıktı ağzından??? kötüye işaret olmasa bari..

bence buradan yazarak vakit kaybetme,git bizim bilmediğimiz ama veterinerin bildiği bir şey olabilir

Geçmiş olsun birşey demek çok zor ...
Birde bütün veterinerler kuşlardan anlamıyorlar

bence buradan yazarak vakit kaybetme,git bizim bilmediğimiz ama veterinerin bildiği bir şey olabilir

malesef.. gidemem işteyim şu an.. burdan yazıyorum ki eve gidene kadar kendimi avutabileyim inanın daha da endişelendim neyle karşılaşırım bilmiyorum. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim..

malesef.. gidemem işteyim şu an.. burdan yazıyorum ki eve gidene kadar kendimi avutabileyim inanın daha da endişelendim neyle karşılaşırım bilmiyorum. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim..

evde birileri varsa durumu hakkında bilgi alabilirsiniz veya veterinere götürebilirlermi

Kuşunuz şuanda düzgün bir şekilde uçuyor ayakta duruyor ve ötüyorsa sıkıntı yoktur. bu üç şekilde anlaşılır. Bu rahatsız.

Kuşunuz şuanda düzgün bir şekilde uçuyor ayakta duruyor ve ötüyorsa sıkıntı yoktur. bu üç şekilde anlaşılır. Bu rahatsız.

çok çok teşekkür ederim bu bilgi için dün gece o olaydan sonra biraz kendine gelmişti yem yedi ve öttü biraz. sabah da tünekte duruşu normaldi. mesai bitmesine az kaldı giderken veteriner var yolumun üstünde bir kaç tane, sorup götürcem. kimisi kuşa bakmıyo dedi bi arkadaş umarım bakan biri vardır.

Hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

Çok geçmiş olsun umarım bir seyi yoktur :(

Çok geçmiş olsun umarım bir seyi yoktur :(

Hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

veterinere götürmelisiniz çok geçmiş olsun

evet bencede veterinere götürün.fakat eski kuşçuların ve benimde böyle bir olayda hemen yaptığım şey,kuş beyin kanaması geçirmesin diye olay anında hemen kafasını suyun altına tutmak

Geçmiş olsun birşey demek çok zor ...
Birde bütün veterinerler kuşlardan anlamıyorlar

bişey olur veya olmaz diyemiyorum şuan için.çünkü kafasını vurmuş eve gidince beni bizi bilgilendirirseniz sevinirim bende merak ediyorum

arkadaşlar haber vereyim dedim veterinere uğradım gelirken ben cerrahım ama yine yardımcı olmaya çalışayım dedi saolsun ilgilendi. bizde olduğu gibi hayvanlarda da kafa sarsıntısı olabilirmiş ama takip süresi bizim gibi 24 saat değilmiş değilmiş kuşlar hemen belli eder duruşuyla dedi yem yeyip yemediğini sordu son durumunu anlattım bi sıkıntı görünmüyo dedi kusma refleksi korku ve heycandan da olur, yine de yem-su-dışkılama takibi yapın dedi.
sabitin son durumu ise hafif bi durgunluk var dal darı asmıştım pek sevmezdi nerdeyse bitirmiş,huyu değişmiş miniğimin. yine bıcırdıyo elime falan geldi çok şükür.
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Geri