Karadeniz Pet

Bilmeden kuşumun kanadını kesmişler

mehmet23

Yeni Üye
Arkadaşlar babam bilmeden kuşumun kanad tüylerinin ucunda çok az kesmiş kuş uçuyor ama kuşun tüyleri yeniden çıkarmı lütfen acil cevaplar mısınız?

Baban kuşu ele alıştırmak için ucmasin diye kanadını kesmek istemiştir, ucabiliyorsa sorun yok sonra kendisi o kanatları dökerek yenisini çıkarır. Eger ucamiyorsa Hasarlı kanatları sen cekersen yaklaşık 1-2 ay ucamaz ama yenisi bu surecte cikar

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abi ama kuş sesiz duruyor acaba bişey olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:17 --

Bisey olmaz kuşa eziyet oluyor tasnif etmiyorum ama eğitimde faydalı oluyor kacamiyor diye kesiyor birçok kişi. Eger uçmaya çalışıp ucamiyorsa kendine zarar verir.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abi fotoğraf koyacam belki daha iyi bakarsınız ama nasıl koyulazcağını bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

[ımg]20160305_175658[/ımg]

abi fotoğraf koyacam belki daha iyi bakarsınız ama nasıl koyulazcağını bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

[ımg]20160305_175658[/ımg]

mesaj yazdığın kutucuğun üzerinde grafik ekle diye bir yer var grafik simgesi oraya tıklayıp sonra resmi hangi siteye attıysan oranın url sini koyarsın hızlıresim vs. gibi

neyse ai benim kuş uçuyor ama kanatlarının çıkması tahminen ne kadar sürer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:13 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

abi neyse benim kuş uçuyor uçmasında sıkıntı yok ama kanatlarının eski haline dönmesi ne kadar sürer

Son düzenleme:
neyse ai benim kuş uçuyor ama kanatlarının çıkması tahminen ne kadar sürer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:13 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

abi neyse benim kuş uçuyor uçmasında sıkıntı yok ama kanatlarının eski haline dönmesi ne kadar sürer

uçuyorsa sıkıntı yapma tüy değişiminde eski tüyleri,kanatları dökülür yenileri çıkar

Saol abi çok teşekür ederim yani beni ne kadar büyük sıkıntıdan kurtardınız bir bilseniz çok zor durumdaydım tekrar çok teşekürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

peki abi kuşları hangi dönemde dökülür söylersen mutlu olurum

uçabiliyorsa sıkıntı olmaz en fazla 3-4 aya düzelir.

saol abi zaten iki - üç tane tüy atmışda
Bu arada bir sorum olcak kuşu sofraya nasıl alıştırabiliriz annem diyorki oda gelsin bizimle sofraya bunuda yanıtlarsanız çok sevinirim

Geri