Karadeniz Pet

bir arpa boyu yol bile katetmedik :s

• Konbuyu başlatan ants
  • Başlangıç tarihi
A

ants

Guest
merhaba arkadaşlar...2 buçuk haftadır muhabbet kuşu besliyorum...bana alışması için çok uğraşıyorum...her gün onunla konuşuyorum elimi kafese uzatıyorum panikliyo uçuşuyo kafeste facia var zannedersiniz :eek: :eek:...seslendiğimde hiç tepki vermiyor ve inatlaşırcasına sadece dış seslere öterek tepki veriyor...kızım kuşum demem bile kanatlarını açıp derin solumasına sebep oluyor...bana alışmasının taktiği nedir acaba?

merhaba arkadaşlar...2 buçuk haftadır muhabbet kuşu besliyorum...bana alışması için çok uğraşıyorum...her gün onunla konuşuyorum elimi kafese uzatıyorum panikliyo uçuşuyo kafeste facia var zannedersiniz :eek: :eek:...seslendiğimde hiç tepki vermiyor ve inatlaşırcasına sadece dış seslere öterek tepki veriyor...kızım kuşum demem bile kanatlarını açıp derin solumasına sebep oluyor...bana alışmasının taktiği nedir acaba?

elinizi kafes içine yavaşça koyup bekleyin, paniklese de bir süre sonra durgunlaşacaktır. sürekli birkaç gün bunu yapın sonra marul alın elinize ve ona doğru yaklaştırın eliniz içerde kalsın bekleyin marulu yemesini. böyle böyle alışacaktır :)

tavsiyeniz için teşekkürler...bu dediğinizi ballı kraker ile denedim sonuç alamadım..bir de marul ile deneyeyim :)

Öncelikle alıştıracağınız muhabbet kuşu 2 ay'dan fazla olursa alıştırması biraz güç olur. İlk başlarda kafes yanınızda dursun ve sizi, çevreyi tanısın. Daha sonra yavaş hareketlerle onu korkutmayacak şekilde kafes dışından yaklaşabilirsiniz. Bu arada merak ettim kuşunuz kaç aylık?

Benim kuşum şuan da 7 aylık aldığımda 6 aylıktı ve 1 ayda kuşumu ele alıştırdım . yok yaşı büyük yok bu alışmaz bundan hayır yok filan bunlara inanma sürekli ilgilenirsen kuş sana alışacaktır benimki alıştı 1 ay içinde :)

Sen ilgi ve alakanı kesme, umarım kısa zamanda alışır, tabi küçükse yoksa biraz uğraşırsın ama sonunda alışır.

Geri