petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bir arpa boyu yol bile katetmedik :s

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ants tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ants

ants Guest

merhaba arkadaşlar...2 buçuk haftadır muhabbet kuşu besliyorum...bana alışması için çok uğraşıyorum...her gün onunla konuşuyorum elimi kafese uzatıyorum panikliyo uçuşuyo kafeste facia var zannedersiniz :eek: :eek:...seslendiğimde hiç tepki vermiyor ve inatlaşırcasına sadece dış seslere öterek tepki veriyor...kızım kuşum demem bile kanatlarını açıp derin solumasına sebep oluyor...bana alışmasının taktiği nedir acaba?

2. Mana

Mana Guest

elinizi kafes içine yavaşça koyup bekleyin, paniklese de bir süre sonra durgunlaşacaktır. sürekli birkaç gün bunu yapın sonra marul alın elinize ve ona doğru yaklaştırın eliniz içerde kalsın bekleyin marulu yemesini. böyle böyle alışacaktır :)

3. ants

ants Guest

tavsiyeniz için teşekkürler...bu dediğinizi ballı kraker ile denedim sonuç alamadım..bir de marul ile deneyeyim :)

4. Mana

Mana Guest

marul yıkanmış olsun ve üstünde biraz su damlacıkları kalsın, buna dayanamıyorlar :)

5. Tevfik AKTUNÇ

Öncelikle alıştıracağınız muhabbet kuşu 2 ay'dan fazla olursa alıştırması biraz güç olur. İlk başlarda kafes yanınızda dursun ve sizi, çevreyi tanısın. Daha sonra yavaş hareketlerle onu korkutmayacak şekilde kafes dışından yaklaşabilirsiniz. Bu arada merak ettim kuşunuz kaç aylık?

6. cicikuş123

Benim kuşum şuan da 7 aylık aldığımda 6 aylıktı ve 1 ayda kuşumu ele alıştırdım . yok yaşı büyük yok bu alışmaz bundan hayır yok filan bunlara inanma sürekli ilgilenirsen kuş sana alışacaktır benimki alıştı 1 ay içinde :)

7. ants

ants Guest

teşekkürler umut verici oldu ;)

8. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sen ilgi ve alakanı kesme, umarım kısa zamanda alışır, tabi küçükse yoksa biraz uğraşırsın ama sonunda alışır.

Sayfayı Paylaş