Karadeniz Pet

Bir aydir kursagi sis(Fotoğraflı)*-*

#Başak

Meraklı Üye
Dünya de yazdım sorumu fakat kimseden cevap yoktu.Kusum bir aydır kabariky duruyor ve ishali var.Veterinere götürdüm, mevsimsel değişiklikten dedi.Iki defa götürdüm, birincisinde de oral çözelti verdi, ikincisinde de.Bir iki günlüğüne geçti ama hâlâ var ishali.Derisi kırmızı gibi,ne hastalığı var kusumda?

Ekli dosyalar

• IMG-20170527-WA0016.jpg
    IMG-20170527-WA0016.jpg
    106.8 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG-20170527-WA0015.jpg
    IMG-20170527-WA0015.jpg
    91.1 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20170527-WA0014.jpg
    IMG-20170527-WA0014.jpg
    91.3 KB · Görüntüleme: 40
Kuş kabarıyor ve muhtemelen hasta olmuş.Yada üşüyor olabilir.Daha sıcak bir yere alıp biraz vitamin takviyesi yapmanızı öneririm.

Ishali için suyuna ilaç katıyorum,aynı anda vitamin de katsam sorun olur mu?

Olmaz ama kaliteli vitamin takviyesi il
Ishali için suyuna ilaç katıyorum,aynı anda vitamin de katsam sorun olur mu?
Olmaz fakat kaliteli bir vitamin kullanmanızı öneririm.Ertesigün gün aşırıda o suluğu döküp hazır taze su kullanabilirsiniz.Bu arada eğer becerebilecekseniz patates haşlayıp 2 cc kadar kursağına basabilirsiniz.Tabi önüne koyduğunda yemiyorsa .

Iki haftadır kullandığım ilaç var, hâlâ geçmedi ama vitamininin işe yarayacagini sanmıyorum :(Başka yapabileceğim bir şey yok mu? Çok harap durumda

Antibiyotik kullanıyorsanız hemen kesin ve Eczaneden Flagyl alın. İlk gün ağzına sabah akşam birer damla ayrıca çeyrek suluğa 6 damla damlatıp iyice karıştırıp verin. İlk iki gün ağzına damlatın sonrasında sadece suyuna katsanız yeter. İlacı alır almaz ağzına damlatmaya başlayın. Çünkü çok ilerlemiş hastalığı. Tedaviye 1 hafta kadar devam edin. Ayrıca Probiyotik alıp suyuna ikisini birden katın. Tedavi bittikten sonra Probiyotiğe 1 hafta kadar daha devam edin. Sürekli vermenizde de sakınca yok.

Antibiyotik kullanıyorsanız hemen kesin ve Eczaneden Flagyl alın. İlk gün ağzına sabah akşam birer damla ayrıca çeyrek suluğa 6 damla damlatıp iyice karıştırıp verin. İlk iki gün ağzına damlatın sonrasında sadece suyuna katsanız yeter. İlacı alır almaz ağzına damlatmaya başlayın. Çünkü çok ilerlemiş hastalığı. Tedaviye 1 hafta kadar devam edin. Ayrıca Probiyotik alıp suyuna ikisini birden katın. Tedavi bittikten sonra Probiyotiğe 1 hafta kadar daha devam edin. Sürekli vermenizde de sakınca yok.
Mavili ilacı suyuna verdim, yaklaşık 1 hafta sonra bitti.Sarili ilaçta 4. Gün.Bir anda ilaç degistirirsem iyi olur mu?

Verdiğim ilaclar bunlar maviyi kullandım şimdi sarıyı kullanıyorum arada hastalığıyla nedir?

Ekli dosyalar

• IMG_20170529_163248.JPG
    IMG_20170529_163248.JPG
    2.9 MB · Görüntüleme: 23
Bir de probiyotik nerede var,nereden temin edebilirim?

Lütfen yardım edin, bir kusumu kaybettim onu da kaybetmek istemiyorum :(

Sizce hastalığı nedir
Bunlara ilaç bile değil desem yeridir petshoplarda bile satılır bence bir an önce bunları bırakın devam etmeniz vakit kaybı kuş dahada kötüye gider probiyotik olarakda diazeym 256 alabilirsiniz hobipette falan var

Dediğimi yapmayacaksanız hemen veteriner fakültesine götürün. Kuşun Sizin ikna olmanızı bekleyecek vakti yok. Hastalığı Trikomonas. Mantar kursakta enfeksiyona yol açtığı için kursak şişer.

Dediğimi yapmayacaksanız hemen veteriner fakültesine götürün. Kuşun Sizin ikna olmanızı bekleyecek vakti yok. Hastalığı Trikomonas. Mantar kursakta enfeksiyona yol açtığı için kursak şişer.
Çok teşekkür ederim.Kusura bakmayın çok fazla inceledim galiba.Ama benimki de meral işte :)Dediğiniz tedaviye başlayacağım.

Elinizi çabuk tutun Nöbetçi eczaneden falan temin edin kuşun fazla vakti yok.

ilaç standart dimi,elinizde fotoğrafı varsa atar mısınız?

Geri