Karadeniz Pet

Bir kesinlik getirelim lütfen

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Arkadaşlar benim çiftimin halsizliğinin nedeni sürekli vitamin vermemmiş (hasta olmasa bile) neyse vermemeye başladım düzeldiler şimdi bunlar çiftler ama hiç çiftleştiklerini görmedim dişi 4 gün önce yumurtladı ama yediler şuan hamile (kesin) benim eski erkek kuşumla dişi sürekli çiftleşiyorlardı (1.5 ay önce) o ölünce bu erkeği yanına koydum (1 ay oldu) ama hiç çiftleşmediler dişi hiç yumurtlamadı bunun için geç yumurtlayacağını söylemişlerdi (2.5 yaşında) acaba bu yumurtalar eski erkekten kalmamı siz ne dersiniz ? benim için fark etmezde bu erkekle çiftleşmeden nasıl yumurtladı onu anlamadım ???????

Yumurta, çiftleşmeden 10-12 gün sonra gelir. Dişinizin yumurtaları çok büyük bir ihtimalle kızgınlık yumurtalarıdır. Dişiler çiftleşmeden de yumurtlarlar. Dölsüz yumurtayı da kırıp yemleri çok normal.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kızgınlık yumurtasında yumurtlama araları dahamı uzun oluyor ilk yumurtadan 4 gün geçti daha yumurtlamadıda ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

uppppppppppppppppppppppppp

Dişi kuşunuz şu an yumurtlamaya hazır, Çiftleşmedikleri sürece dişinin çıkartacağı her yumurta kızgınlık yumurtasıdır. Ekincan Erol' un dediği gibi kızgınlık yumurtası genelde 1 tane olur. Çiftleştikleri halde dolu yumurta almaya başlarsınız. Erkeği kızdırmanız gerekiyor.

Geri