Karadeniz Pet

Bir kuşun kafesinde olması gerekenler

shanks

Yeni Üye
Öncelikle hepinize merhabalar. Yakın zamanda bir muhabbet kuşu sahiplenmek istiyorum. Şimdi ilk sorum kafes seçimiyle ilgili; bir çok kafese baktıktan sonra hagen vision kafes almaya karar verdim fakat bu seferde modelde kararsız kaldım. İlk etapta tek bir kuş almayı düşünüyorum fakat ilerleyen zamanlarda yanına eş almam gerekeceğinden dolayı S01 modelinin 2 kuşa yeterli gelip gelmeyeceğini kestiremiyorum. İlerde kafes değişimi yapmaktansa şimdiden daha büyük bir kafes almayı düşünüyorum. Geriye M01 ve ya L01 kalıyor ya da bu modellerin daha yüksek olan versiyonları mevcut. Yüksek kafes mi tercih etmeliyim yoksa geniş mi ?

Benim için daha önemli bir konu ise kafesin içinde olması gerekenler ve evde mutlaka bulundurulması gereken şeyler. Mürekkep balığı kemiği, yem, vitamin, kum vs gibi konularda mümkünse kullanıp memnun kaldığınız ve piyasada rahat bulabileceğim ürünleri tavsiye etmenizi istiyorum. Kısacası bir kuşun nelere ihtiyacı varsa sizlerden ricam bana tavsiyelerde bulunmanız ve bunu yaparken de örneğin x markanın yemi yada b markasının vitamini şeklinde yapmanız.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

S01 de çift kuş rahat yaşarlar.
Biraz daha geniş olsun dersen M01 iyidir. Daha büyüğe, yükseğe gerek yok..

Kum olarak grit.
Yem olarak Versele Laga,
Gaga taşı iyotlu mineralli olsun.
Kalamar ne bulursan..

Cevabınız için teşekkürler. Kafes olarak M01 alayım o zaman. Kum olarak VERSELE LAGA
Grit With Coral - Kuş Kumu alsam sorun olmaz herhalde ?

Mineralli gaga taşı diye arama yaptığımda hep mineral bloklarla karşılaşıyorum. Bu ikisi aynı şeyler midir ? Eğer değilse ben bulamadım örnek bir link yollaya bilirseniz sevinirim.

Cevabınız için teşekkürler. Kafes olarak M01 alayım o zaman. Kum olarak VERSELE LAGA
Grit With Coral - Kuş Kumu alsam sorun olmaz herhalde ?

Mineralli gaga taşı diye arama yaptığımda hep mineral bloklarla karşılaşıyorum. Bu ikisi aynı şeyler midir ? Eğer değilse ben bulamadım örnek bir link yollaya bilirseniz sevinirim.

trixie nin iyotlu gaga taşı iyidir. ==> Trixie Jod-Pickstein İyotlu Gaga Taşı 120 gr / Kuş / Muhabbet Kuşu / Vitamin / Mineral | Juen Pet Market | Pet Shop

Bende sizinle aynı durumdayım kafes konusunda bir türlü karar veremedim s01 mi m01 mi olsun diye. Bende kuşum rahat etsin diye juenpetmarketten kafesiydi dal tüneğiydi yemi maması gaga mineral taş vs bayagı alış veriş yaptım ama daha kafesi açmaya karar veremedim s01le değiştirsem mi diye cünkü kuşum rahat etsin istiyorum ama oda ortamında da m01 in büyük kalmasindan cekiniyorum
Sizin son karariniz ne oldu

Bende sizinle aynı durumdayım kafes konusunda bir türlü karar veremedim s01 mi m01 mi olsun diye. Bende kuşum rahat etsin diye juenpetmarketten kafesiydi dal tüneğiydi yemi maması gaga mineral taş vs bayagı alış veriş yaptım ama daha kafesi açmaya karar veremedim s01le değiştirsem mi diye cünkü kuşum rahat etsin istiyorum ama oda ortamında da m01 in büyük kalmasindan cekiniyorum
Sizin son karariniz ne oldu

Ben M01 modelini almaya karar verdim. Oda ortamında 2 model arasında çok fark olacağını sanmıyorum. Kafesi koyacağınız yeri belirlediyseniz ölçüsünü alıp ona göre karar verebilirsiniz.

Geri