Karadeniz Pet

bir kusun kizistigi nasil belli olur

Kayra kirac

Yeni Üye
Profesyonellerden cevap bekleyom gayri

Çeresinin çevresine bakın erkekse koyu maviye dönecek hatta kabuk bile bağlayabilecektir...
Dişinin çeresi ise koyu kahverengiye dönecek yine onunkide kabuk bağlayabilecektir, fakat bu zorunlu bir durum değildir...

kızışma önemli değildir.Eğer kuşlarınız iyi anlaşan bir çift ise yavrulaması için cere renginin ne olduğunun bir önemi yoktur.Dişileriniz iyi anlaşamıyor ise dişinin ceresi siyaha bile dönce yavru alamazsınız

bak kardesim oncelikle burnu kahverengi olan disi kizismis diye birsey yok kizismis disi car car bagirir cirpinir kanat cirpar ve yuvalik varsa kemirir yoksa telleri kemirir kizismis erkek ise suluga vb seylere surekli kur yapar

kardeşim Ben sadece nasıl kızışmış olup olmadığını anlamak için yazdım
Hazır olup olmadığını anlamak için değil...

Son düzenleme:
foto yolla

cere erkekte koyu mavi mavi olur
dişide kahverengi kızıl

14pg1Y.jpg
Hemen atiyoru resimlerini

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:33 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

Bu disi yanilmazsam
14pGBb.jpg

erkek kuşun cere rengi lacivert olur
dişi kuş ise kahverengi olmalıdır eğer böyleyse kuşlar kızışmış demektir kızışmamışsa nijer ve havuç verebilirsiniz
fotoğraftaki kuş kızışmış bir erkek ama birazdaha kızışabilir mesela benim erkek kuşumun ceresi lacivert
dişi kuş kızışmış

Son düzenleme:
foto yolla

cere erkekte koyu mavi mavi olur
dişide kahverengi kızıl

Resim attim yusuf bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:35 -->-> Daha önceki mesaj 11:34 --

erkek kuşun cere rengi lacivert olur
dişi kuş ise kahverengi olmalıdır eğer böyleyse kuşlar kızışmış demektir kızışmamışsa nijer ve havuç verebilirsiniz
fotoğraftaki kuş kızışmış bir erkek ama birazdaha kızışabilir mesela benim erkek kuşumun ceresi lacivert

Veli bey mavi olan erkek degil mi

Disi kusun ceresi kabuk baglamis bile ama tik yok bunlarda havuc rendeledim yiyorlar. Seviyor havucu

Peki kabuk baglamis disi kusun ceresi neden acaba ben de yasli zannettim

Olabilir ben bunu ilk sahibinden aldim. Onda yavru vermis bir defa. Bende yavru almak istiyorum cok seviyorum ama bu seferde olmayacak galiba. Hic yavru alamadim bu zamana kadar sahibinde yavrulukta yatiyordu. Jumbo bir ciftti ben eve getirdim yavruluga girmedi. Sonra da baktim hayvanin birisi ölmüş. Digeride ona xayanamadi öldü.

Geri