Karadeniz Pet

Bir tırnağı yok, üzerine düzgün basamıyor.

alikuz

Yeni Üye
arkadaslar kısa bir süre önce bir muhabbet kuşu sahiplendim ve dün dikkat ettim ki 1 ayağı geride kalıyor ve basamıyor.

ayağını incelediğimde bir parmağındaki tırnağının hiç çıkmadığını gördüm ve oraya basa basa basa kızarmıs va acıyor.

ne yapmalıyım oraya ne yapılabilir tekrar tırnak çıkarmı acil yardım edin tesekkurler.

foto yollasana

QAB2py.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
tırnagı yenimi cıktı yoksa öncedenmi yoktu ... yazık ..biz buna ney yapa bilirzki burdan yazık

sanırım önceden yoktu dün yara merhemi sürdüm kızarık yer düzeldi ama her defasında basarsa yine tekrar eder ne yapacağımı bilmiyorum veterine götürsem birşeyler yapabilirlermi acaba?

Alırken kontrol etmedinmi

ilk sahiplendiğim kuş olduğu için acemiyim dikkat etmedim ama ilk zamanlarda bu kadar kötü değildi son zamanlarda çok suskun olmaya basladı.

Bu kus yavrumu oncelikle yavruysa tirnagi gelisemeden dusmus olabilir ilerde tunekde durmakta zorlanabilir yetiskinse genelde mantar nedeniyle dusebiluyor tirnak vedebne yazikki gaga en yakin veterinere goturun yazik kusa ...

tamam hemen atıyorum,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:50 --

mP6oQ0.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

LaADJo.jpg
LaADJo.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:59 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

5d7yPL.jpg

bence bir veterinere danışın buradan size yardım edemezler ... sarar birşey yapar kıram vs...

dünden beri 10 tane veteriner aradım hiçbiri ilgilenmiyor en son tartıstım birtanesiyle sanki bu hayvanların canı yok!

Tırnak kirik olsa tekrar çıkar ama herhangi bir sebeple düşen,kopan tırnak bi daha çıkmaz. Aldığınız yere de verseniz sizden alıp başkasına satacak.Henuz ese atilamayacak kadarda kucuk.En güzeli boyle kabul edip gereken ilgi,alakayı göstermek.

Geçmiş olsun üzüldüm

Geri