petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bit spreyi nasıl uygulanır ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve BURAKWX tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. BURAKWX

BURAKWX Member

Beğenileri:
    1
    muhabbet kuşumu 2 gün önce aldım . bitliymiş bit spreyi aldım fakat nasıl uygulayacağım ? ikide bir kaşınıyor , orasını burasını ısırıyor , gece rahat uyuyamıyo , kuşu elimde tutarak nasıl spreyliycem yardımcı olabilir misiniz ?

2. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    gözlerine gelmiycek şekilde kanat altları dahil sık

3. BURAKWX

BURAKWX Member

Beğenileri:
    1
    elimde nasıl tutucam kuşa zarar gelir mi

4. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Bunu bende merak ediyorum kanat altlarına yeterli olursa yetirince uyguladım onun haricinde biryerlerine sıkıyormuyuz.

5. BURAKWX

BURAKWX Member

Beğenileri:
    1
    yardım olucak biri yok mu kuşum yavru bitler ölümcül derecede olabilirler

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Bit olduğundan emin olmadan ilaç kullanmamak daha doğru olur. Her kaşınma bit anlamına gelmez. Gözle görmeden bit tespiti yapılması yanlış olur bence.

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    kafesteki tüm yemlik ve suluklar çıkartılır 15-20cm uzaktan üzerine sıkılır ayrıca kanatları açılıp kanat altlarına sıkılır. kullanılan parazit ilacına göre kullanım sıklığı ve oranı değişir, kullanım talimatını okuyun. bu işi yapmadan önce tüm tünek ve kafesi mutlaka detaylı dezenfekte edin.

BURAKWX bunu beğendi.
  8. BURAKWX

BURAKWX Member

Beğenileri:
    1
    ilacın üstünde göze sıkmayın yazıyo . direk kafesteyken üstüne sıkarsam gözüne yüzde 99 girecektir . gözüne gelmeden nasıl yapabilirim . NOT: kuş tüylerini yoluyor kaşınmaktan . silkelenip duruyor , bide tüneğinin boşluğunda dün yıkamama rağmen yine beyaz tanecikler var .

9. BURAKWX

BURAKWX Member

Beğenileri:
    1
    kuş tüylerini yoluyor kaşınmaktan . silkelenip duruyor , bide tüneğinin boşluğunda dün yıkamama rağmen yine beyaz tanecikler var

10. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    yavru bittir beyaz tanecikler gece hareket ederler büyüdüğünde siyahlaşırlar. göze alerji yapan türlerden ise kuşu elinize alıp kafa kısmını tutarak sıkacaksınız yapacak birşey yok. dedim gibi her ilacın talimatı farklıdır...

BURAKWX bunu beğendi.
  11. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Bit olduğundan emin iseniz sprey yerine vilmectin veya baymec gibi daha etkili ilaçları kullanabilirsiniz. Bu ilaçları suyla seyreltip kafes ve malzeme temizliğinde de kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha çabuk sonuç alınabilir.

BURAKWX bunu beğendi.
  12. BURAKWX

BURAKWX Member

Beğenileri:
    1
    yardımlarınız için teşekürler . biraz önce kuzenimi çağırdım o 10 yıldır filan kuş bakıyo o elinde ilaçladı kaşıntısı azaldı .

Sayfayı Paylaş