Karadeniz Pet

Bit spreyi nasıl uygulanır ?

BURAKWX

Meraklı Üye
muhabbet kuşumu 2 gün önce aldım . bitliymiş bit spreyi aldım fakat nasıl uygulayacağım ? ikide bir kaşınıyor , orasını burasını ısırıyor , gece rahat uyuyamıyo , kuşu elimde tutarak nasıl spreyliycem yardımcı olabilir misiniz ?

gözlerine gelmiycek şekilde kanat altları dahil sık

Bunu bende merak ediyorum kanat altlarına yeterli olursa yetirince uyguladım onun haricinde biryerlerine sıkıyormuyuz.

yardım olucak biri yok mu kuşum yavru bitler ölümcül derecede olabilirler

Bit olduğundan emin olmadan ilaç kullanmamak daha doğru olur. Her kaşınma bit anlamına gelmez. Gözle görmeden bit tespiti yapılması yanlış olur bence.

kafesteki tüm yemlik ve suluklar çıkartılır 15-20cm uzaktan üzerine sıkılır ayrıca kanatları açılıp kanat altlarına sıkılır. kullanılan parazit ilacına göre kullanım sıklığı ve oranı değişir, kullanım talimatını okuyun. bu işi yapmadan önce tüm tünek ve kafesi mutlaka detaylı dezenfekte edin.

kafesteki tüm yemlik ve suluklar çıkartılır 15-20cm uzaktan üzerine sıkılır ayrıca kanatları açılıp kanat altlarına sıkılır. kullanılan parazit ilacına göre kullanım sıklığı ve oranı değişir, kullanım talimatını okuyun. bu işi yapmadan önce tüm tünek ve kafesi mutlaka detaylı dezenfekte edin.
ilacın üstünde göze sıkmayın yazıyo . direk kafesteyken üstüne sıkarsam gözüne yüzde 99 girecektir . gözüne gelmeden nasıl yapabilirim . NOT: kuş tüylerini yoluyor kaşınmaktan . silkelenip duruyor , bide tüneğinin boşluğunda dün yıkamama rağmen yine beyaz tanecikler var .

Bit olduğundan emin olmadan ilaç kullanmamak daha doğru olur. Her kaşınma bit anlamına gelmez. Gözle görmeden bit tespiti yapılması yanlış olur bence.
kuş tüylerini yoluyor kaşınmaktan . silkelenip duruyor , bide tüneğinin boşluğunda dün yıkamama rağmen yine beyaz tanecikler var

yavru bittir beyaz tanecikler gece hareket ederler büyüdüğünde siyahlaşırlar. göze alerji yapan türlerden ise kuşu elinize alıp kafa kısmını tutarak sıkacaksınız yapacak birşey yok. dedim gibi her ilacın talimatı farklıdır...

kuş tüylerini yoluyor kaşınmaktan . silkelenip duruyor , bide tüneğinin boşluğunda dün yıkamama rağmen yine beyaz tanecikler var
Bit olduğundan emin iseniz sprey yerine vilmectin veya baymec gibi daha etkili ilaçları kullanabilirsiniz. Bu ilaçları suyla seyreltip kafes ve malzeme temizliğinde de kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha çabuk sonuç alınabilir.

yardımlarınız için teşekürler . biraz önce kuzenimi çağırdım o 10 yıldır filan kuş bakıyo o elinde ilaçladı kaşıntısı azaldı .

Geri